Jump to content
IGNORED

Dragan Marković - organizovani lanac podvođenja


Recommended Posts

26 minutes ago, gospa buba said:

sad razmishljam o toj 'emancipatorskoj' ulozi opshtine, bolje da ide da radi bilo shta u opshtini nego da sedi kod kuce. a cena emancipacije skandalozna, pa ti budi pamenta :blink:

sent from bubamoto
 

 

Tu je pre ovo sto @nezvanova pise, sva preduzeca lokalnog karaktera ciji je osnivac opstina. Ono je drugo nerealno. 

 

Ali realno gledano skandalozno je i gde se iz poreskih para placa obezbedjenje jer je sefa drzave zasvrbelo. 

 

Nije to "emancipatorska" uloga opstine, vec skandalozno stanje privrede u svakom smislu.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, morgana said:

 

tacno, moja greska, ali rezon ostaje. 500 zaposlenih u jebenoj opstini je skandalozan broj. 

 

jebote, kako privreda u srbiji uopste opstaje sa toliko usta koja hrani. 

 

btw, broj zaposlenih ne treba raste linearno sa porastom stanovnistva.

 

 

Ko kaze da je opstala? :)

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
6 minutes ago, morgana said:

emancipacija je svakako isla preko zaposljavanja. za art prikaz vidjeti zivka nikolica.

kod nas sa juga preko zaposljavanja, industrijalizacije i jadranske magistrale.

nego vise ne cijenimo.

Trebalo je, da je bilo iole pametitm da ide i dalje: imam, dokopao sam se zvanicnih primeraka projekta zvanog Juzni Jadran, radjenog i potpisanog od strane UN i pripadajucih agencija poput UNESCO, Svetske banke, nekoliko svetskih arhitektonskih imena, itd, itd, u kome se precizno, do u sitna crevca...

Pa, najblaze receno, planira nesto mnoooogo drugacije od ovog na sta taj isti juzni Jadran danas lici...

Sa sve ljudima, stanovnistvom poljoprivrednog usmerenja koje se pocetkom 70-ih dobrovoljno i bez ikakve naknade odrice sopstvene zemlje, parcela, zarad izgradnje aerodroma koji ce da umnogome popravi turisticku situaciju...

Aerodroma koji se 'ladno - privatizuje....

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, nezvanova said:

ako je samo uprava, to onda jeste skandalozno... ja znam da mnogi tako uopstavaju, pa im je uprava i muzej i sportski savez i gradska uprava... 

Ja sam govorio samo o zgradi opstine, dakle iskljucivo o takozvanim општинарима...

Doduse, zaboravio sam opstinskog menadzera... :isuse: 

Link to comment

jebote, 500 prekobrojnih u sistemu gradskih predizeca i definitivno 500 zaposlenih u samoj upravi. on stvarno stvara omertu.

Edited by morgana
Link to comment

koji je to mamlaz jebote. doduse kasnije je dao podatke cim im je trazeno da rezu br zaposlenih za 500 (sto vjerovatno nisu ni uradili)

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, morgana said:

jebote, 500 prekobrojnih u sistemu gradskih predizeca i definitivno 500 zaposlenih u samoj upravi. on stvarno stvara omertu.

Sva Srbija je 1 omertatm: to je (otvoreno) pocelo sredinom 90-ih, posle onih lokalnih izbora koje je SPS u dosta opstina izgubio, i posle kojih su preko noci citavi opstinski odbori i zaposlenici u raznim javnim preduzecima probudili kao zaposleni u PTT Srbije ili kako se to vec tada zvalo ili ostalim firmama koje nije kontrolisala lokalna vlast...

Recept se primio i ni jedna postmilosevicevska vlast ga se nije odrekla.

Edited by namenski
  • +1 3
Link to comment

a kada se samo setim koliko je drustvo iz USAIDA bilo odusevljeno Palmom. Kod njih u jagodini se sve moglo, brzo, expres. samo cimne nacelnika urbanizma i resena gradj dozvola za neku bittnu izmenu u centru grada... kazu, mi svi davimo sa dupom, regulacionim planom, trte mrte.... e, od kojih smo mi nesrecnika ucili (tada je USAID bio sa brnabom na celu. istina, bili su nam bitni i NALEDOVCI sa pokojnim prokopijevicem, culibrkom i brkicem. kod nas nastajala opsta bezanija kada dodju, znali smo da opet neke igre bez granica organizuju, non stop bili neki sajmovi, marketing, teska sranja, kada pogledam iz danasnje perspektive).

  • +1 4
Link to comment

Da se vratimo na temu :sleep:: cinjenica je da posle 1945. polozaj zene u srpskom drustvu nikada nije bio tezi nego posle 2000-te, na stranu deklarativne idimididji mi manifestacije, poglavlja EU, ovo ili ono...

Izuzimajuci relativno tanak sloj urbanih profesionalki (ovo bez ikakve ironije i u bukvalnom znacenju!) koje su profesionalizam i pripadajuci integritet sticale u nekim drugim vremenima, najveci broj zena u Srbiji bio je tokom takozvane tranzicije po prirodi stvari prvi u redu za tranziciona otpustanja, itd, itd...

Buduci u mnogo tezem polozaju tokom 90-ih i posle sto se tranzicionog snalazenjatm tice - mislim na takozvani obican narod - one su bile na neki nacin prinudjene da se okrenu nacinima snalazenja koje je nametao preovladjujuci drustveni narativ: nisu, recimo, mogle da haraju svercom goriva, cak ni na nivou ulicne prodaje, cigaretama, itd, itd...

Takozvano skolstvo, megatrendovski obrazovni sistem je takodje nametao podredjenu ulogu zene kao ponudjaca otvarajuci sirom vrata snalazenjutm, dok je celokupna drustvena atmosfera potencirala, sta vise stimulisala upravo manipulaciju i iskoriscavanje upravo prakticno jedinog nacina snalazenja koji je zenama davao prednost u odnosu na muskarce...

Ukratko, takozvano snalazenje je postalo, bilo i ostalo prakticno jedini nacin da se postigne uspinjanje na takozvanoj drustvenoj lestvici: alternativa je najcesce i za najveci broj bila 14 - 15 sati radnog vremena u maloprodajnom objektu kod nekog gazde, lutrija kod dobijanja retkih radnih mesta u propadajucoj industriji, itd, itd..: pod takvim okolnostima malo je teze, da ne kazem nepravedno postavljati eticke ograde u drustvu u kome se uspesnom zenskom karijeromtm smatrala udaja za Djokovica ili mladog Arkana, mnostvo zvezda i zvezdica koje je drustvo - takvo kakvo je - prodavalo kao simbole uspeha.

Ukratko - palme i jutke su uvek postojale, razlika je samo u tome sto je - u sistemu u kome Srbija zivi - doslo njihovo vreme, a njihovi postupci pozitivno sankcionisani od vrhova vlasti pa na nize, sta vise dozivljavani kao pokazatelji muskog uspeha u zivotu.

Dok su se akcije, protesti protiv takvog stanja sveli na politicke manifestacije koje, barem sudeci po spoljasnjim obelezjima - izjednacavaju zlostavljane zene sa ugrozenim biljnim i zivotinjskim vrstama.

Edited by namenski
Link to comment
35 minutes ago, nezvanova said:

a kada se samo setim koliko je drustvo iz USAIDA bilo odusevljeno Palmom. Kod njih u jagodini se sve moglo, brzo, expres. samo cimne nacelnika urbanizma i resena gradj dozvola za neku bittnu izmenu u centru grada... kazu, mi svi davimo sa dupom, regulacionim planom, trte mrte.... e, od kojih smo mi nesrecnika ucili (tada je USAID bio sa brnabom na celu. istina, bili su nam bitni i NALEDOVCI sa pokojnim prokopijevicem, culibrkom i brkicem. kod nas nastajala opsta bezanija kada dodju, znali smo da opet neke igre bez granica organizuju, non stop bili neki sajmovi, marketing, teska sranja, kada pogledam iz danasnje perspektive).

morao bih da pitam caleta oko ovoga, ali sam pilicno ubedjen da je usaid batalio da ulaze kad je palma dosao na vlast. to je davno bilo doduse, mozda se kasnije promenilo.

 

urbanizam u jagodini inace radi po principu potpisu sta im palma posalje. manje vise kao sad u beogradu. kakav ubanizam, kakvi bakraci, indijanstina obicna. grad se raspada. 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Joe D said:

morao bih da pitam caleta oko ovoga, ali sam pilicno ubedjen da je usaid batalio da ulaze kad je palma dosao na vlast. to je davno bilo doduse, mozda se kasnije promenilo.

 

urbanizam u jagodini inace radi po principu potpisu sta im palma posalje. manje vise kao sad u beogradu. kakav ubanizam, kakvi bakraci, indijanstina obicna. grad se raspada. 

nije bio direktno USAID, vec njihov program za lokalne samouprave, MEGA Program se zvao, ali je bio USAIDovo cedo.

u jagodini su tada radili neku skejt stazu, znam tacno i koja nam je osoba hvalila Palmu bas zbog brzine i kooperativnosti...

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...