Jump to content
IGNORED

Dragan Marković - organizovani lanac podvođenja


Recommended Posts

32 minutes ago, harper said:

Nismo mi nikakav narod gmizavaca, kao sto nije nijedan. Sta to uopste znaci osim sto je zapaljiva parola? Mi smo narod koji se ponasa kao i svaki drugi kada je izlozen nekontrolisanoj zlupotrebi moci, nemocan, uplasen i ucenjen. Kao sto za mafiju mozes da kazes da smo mi krivi sto nas ubija, truje drogama, siluje i pljacka tako isto mozes to da kazes i za ove nase politicare na vlasti. To je isti model "upravljanja situacijom" obucen u razlicita odela. Moze da se diskutuje o tome zasto se u Svedskoj moc mocnih demonstrira prikrivenije, vestije i opreznije nego u Srbiji, o stecenim navikama stanovnistva i adekvatnoj reakciji mocnih, ali ne moze da se diskutuje o krivici i odgovornosti zrtve za ono sto pocinilac radi. To je najcistija podvala pocinioca u rangu nosenja kratke suknje kao "obrazlozenja" zasto je siledzija silovao..

 

To je tačno, ali ima i do toga da nemali broj ljudi jednostavno zabole qr... dok mogu da idu u Ušće u šoping i Grčku na more itd. Da pokret kao NDB ne može u Beogradu ni cenzus da pređe, to je stvarno teško objasniti, a da se ne posegne za ovim što Kaligula priča.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

 

To je tačno, ali ima i do toga da nemali broj ljudi jednostavno zabole qr... dok mogu da idu u Ušće u šoping i Grčku na more itd. Da pokret kao NDB ne može u Beogradu ni cenzus da pređe, to je stvarno teško objasniti, a da se ne posegne za ovim što Kaligula priča.

 

Pa? U cemu se sastoji njihova krivica?

 

Nije uopste tesko objasniti zasto NDB ne moze da predje cenzus u Beogradu. Nesposobni su. Politika se biracima nudi, ne dobijaju se glasovi na lepo misljenje o sebi.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Pa? U cemu se sastoji njihova krivica?

 

Nije uopste tesko objasniti zasto NDB ne moze da predje cenzus u Beogradu. Nesposobni su. Politika se biracima nudi, ne dobijaju se glasovi na lepo misljenje o sebi.

 

U principu nema krivice, ako ih boli q, to je takođe njihovo demokratsko pravo, glasanje nije obavezno. Doduše to da se ne nudi politika je jalov argument, kakvu politiku i sposobnost nude sadašnji gradonačelnik i njegov pomoćnik?

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Opasno je trpati sve ljude u jedno "mi" u ovakvim raspravama.

 

 

Naravno, generalizacije nisu dobre ali ako zelis da objasnis sebi ovu apatiju onda ne mozes da skaces od pojedinca do pojedinca trazeci svakome razloge za pasivnost i nedostatak osecaja za zajednicku korist. Onda moras da koristis "mi" pa da u tom "mi" trazis izuzetke koji ga potvrdjuju.

 

Danas vidim na twiteru neka dobronamerna zena napisala Mariniki kako je izlazila uvek na proteste pa je odustala, ali kaze "izaci cu jos jednom, jer se pojavio neko (Marinika)" ... ja se mislim, propali smo jbg, jer drzava nece da se napravi kada se va vlast popne neko drugi - i tada treba izlaziti jbg, ne biva drugacije.

 

Srbin misli da je dovoljno da se iscima jednom u dvadeset godina pa da neki mali vredni patuljci preuzmu poluge vlasti i naprave Shwaitzarsku... ne ide tako, ako je cimanje da odvojis sat vremena nedeljno da se pojavis na demonstracijama koje od Srbije korak po korak prave drzavu za tvoje dete i unuke onda jebi ga, bolje da se svi selimo odavde odmah jer ova livada nikada nece dobiti institucije na taj nacin.

Link to comment
48 minutes ago, harper said:

Politicaru nije izbor da moc koju je dobio ne zloupotrebljava, to je nuzda koja proizlazi iz njegove/njene uloge. Onog trenutka kad on ponisti tu nuzdu izasao je iz svoje uloge, prestao da bude politicar i postao kriminalac. Na zalost, kriminalac sa svom silom drzavnog i javnog aparata iza sebe.

 

 

... utopija, bez institucija nece se desiti. Marinika koja stavlja glavu u torbu dok ovde kuckamo moze samo da gleda kako joj rastu usi dok nova kasta koju je dovela na vlast nastavlja da ulazi u kombinacije - ili, ako nije naivna, moze i ona da obezbedi svoju decu i unuke. Ko ce da je spreci, institucije?  Sta se desilo posle petog oktobra - jel ulicna banda ubila premijera? Gde se desilo da drustvo iz kafane ubije prvog coveka drzave, ima li neki primer? Djindjic bio sam na brisanom prostoru, glineni golub, ne samo bukvalno. Zasto bi bilo ko posle njega to rizikovao? Ne moze bez ovakvih ili onakvih dilova (ni Djindjic nije oborio Milosevica bez dilova i ugovora o nenapadanju sa mafijom)...

 

Ne moze. Mora narod da bude korektiv, par decenija - dok se ne stvori tanka kora institucija i uopste vera u institucije.

 

Quote

Ovaj "narod gmizavaca" je u vecini savrseno svestan toga ali su mu opcije za reakciju ili potpuno uskracene ili u velikoj meri suzene.

 

... jos bitnije za ovaj oftopik - pa kako onda izlazi onih 2% Beograda (ili manje) na demonstracije, imaju (imamo) neke super moci? Sta bi se desilo kada bi 30% Beograda izaslo na ulice, samo jednom, i ko to moze da spreci?

 

Nego narod boli kurac, odo ja sa trideset ortaka na Adu dok ti po ovom lepom danu opkoljavas predsednistvo i Vucica. Puni kafici gmizavaca. Spreceni da ustanu i prosetaju dvesta metara do balavog, da mu par desetina (ili stotina) hiljada pokaze da postoje i da ih nece jebati u zdrav mozak? Jok more, svi imaju svoje opravdanje zasto nisu tu.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Caligula said:

Srbin misli...

Дај бре 'олади мало...

Или дај, компарацијетм ради да чујемо а шта мисли Хрват, Македонац, Белгијанац, Шпанац...

Link to comment
Just now, Time Crisis said:

 

U principu nema krivice, ako ih boli q, to je takođe njihovo demokratsko pravo, glasanje nije obavezno. Doduše to da se ne nudi politika je jalov argument, kakvu politiku i sposobnost nude sadašnji gradonačelnik i njegov pomoćnik?

 

To da je ne nude je velika zabluda, nude je svakodnevno. Jednog dana pricate da je vlast u konstantnoj kampanji a drugog dana se pitate koju politiku oni nude. Ne cini li vam se da te dve tvrdnje nisu harmonizovane? (Vi kao vi koji mislite da je narod kriv sto ima ovakvu vlast.) Naravno da NDB nije u mogucnosti ni blizu da je nudi na nacin na koji to koristi vlast koja ima sve mehanizme politickog marketinga u rukama ali ako hoce da se bave politikom neka se snadju. Ima i drugih nacina. Preci cenzus kao nova politicka snaga i odrzati se iznad njega nije toliko jednostavno koliko nasi wannabe politicari misle i za njih ce biti nemoguca misija sve dok ne shvate da u politici ne moze da ti bude jedini argument - ovi na vlasti su goli kurac i prave sranja, dovoljno je da se pojavimo i hop, eto glasova.

 

Ali, to za ovu raspravu nije bitno, nemam nameru da se bavim time koliko su nase opozicione stranke uspesne jer statistike same govore dovoljno. Moja poenta je bila samo da nema niceg specijalnog u gradjanima Srbije sto cini da imamo ovakvu vlast, da gradjanstvo nije ni krivo ni odgovorno za ove palmijade i slicne bljuvotine kojima nas svakodnevno zasipaju, da je ovde u pitanju cista nemoc kao i svuda gde vlast nekontrolisano zloupotrebljava moc i da je luksuz traziti od ponizenih i uplasenih ljudi da podignu neku velelepnu pobunu kojoj cu se i ja pridruziti kad je bude. A dotle cu drugima da serem sto je nema ali cu posteno i sebe da uvrstim u tu kategoriju da ne bi ispalo da serem samo drugima.

 

Nije taj narod gmizavaca izdao 5. oktobra, mnogi od onih koji su izdali su sada na vlasti ili s njom blisko saradjuju. To su stvari koje se ne zaboravljaju lako.

  • +1 3
Link to comment

haha, kako ne generalizovati narod koji masovno glasa za AV?

kako ih ne nazivati debilima, gmizavcima, neukim ovcama koji uzivaju da zive u diktaturi?

Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

Дај бре 'олади мало...

Или дај, компарацијетм ради да чујемо а шта мисли Хрват, Македонац, Белгијанац, Шпанац...

 

Ja zivim u ovoj septickoj jami od drzave brt, koga zabole za Spance.

 

Taj Hrvat, Belgijanac i Spanac imaju Drzavu, ja i Makedonac (btw. makedonac ima debelo opravdanje za to) je nemamo.

Edited by Caligula
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

To da je ne nude je velika zabluda, nude je svakodnevno. Jednog dana pricate da je vlast u konstantnoj kampanji a drugog dana se pitate koju politiku oni nude. Ne cini li vam se da te dve tvrdnje nisu harmonizovane?

 

 

Naravno da su u kampanji, ako je politika to što na Pinku 24/7 pričaju da smo najbolji na svetu i onda neko izađe na ulicu koja je sva raskopana i nema kanalizaciju i kaže, vidi stvarno, nema bolje od ovog. Mislim ni ne živim u Beogradu tako da mi je svejedno, što kaže ono čuveno ako je dobro onda ništa.

Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

Gde se desilo da drustvo iz kafane ubije prvog coveka drzave...

Nije se desilo nigde: naime, prvog coveka u drzavi ubio je - sistem.

Ili, da ti prevedem na srpski debelo si zastranio беспућима повијесне збиљности, ne znas vise gde udaras...

Ili, srpski - куробецаш se.

Mislim, razumem ja tebe, ocajan zbog stanja, taj rad, ali 'oladi bre malo...

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Caligula said:

Sta se desilo posle petog oktobra - jel ulicna banda ubila premijera?

 

A brojni ljudi koji su s tim premijerom bili na "Zorane" su sada na vlasti sa istom tom ulicnom bandom ili je podrzavaju spolja i buse opoziciju. To je sustina, a ne ubistvo premijera. Ubijen je premijer i u Svedskoj pa nikom nista. Kakva politicka lojalnost se moze ocekivati od "gmizavca" kad vidi tako nesto?

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Djuro said:

kako ih ne nazivati debilima, gmizavcima, neukim ovcama koji uzivaju da zive u diktaturi?

Pa nazivaj ih koliko ti srcu pravednickom drago.

I ne zaboravi da se kada dodje vreme prijavis za znacku Prvoborca...:puke:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...