Jump to content
IGNORED

Dragan Marković - organizovani lanac podvođenja


Recommended Posts

pa ni jedna od ex drzava, koje su i u sfrj imale svoje lokalne uprave sve vreme, nisu posle raspada ostale na istom, nego multiplikovale administraciju svake vrste. a sa industrijama znamo shta je bilo.

sent from bubamoto

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

pa ni jedna od ex drzava, koje su i u sfrj imale svoje lokalne uprave sve vreme, nisu posle raspada ostale na istom, nego multiplikovale administraciju svake vrste. a sa industrijama znamo shta je bilo.

sent from bubamoto
 

 

naravno, opstepoznato, ali ja kazem da je 500 u gradu od 30000 vise nego drugdje na ex yu prostoru. dosta vise.

Link to comment

Nije da mnogo menja ali grad Jagodina ima preko 70 000 stanovnika prema poslednjem popisu (Jagodina i 52 sela), a ne 30k.

 

Ali svakako ima previše zaposlenih. Više od 10 godina kruže priče kao polušala da u zgradi opštine sede po hodnicima i holu jer nema igla gde da padne po kancelarijama i nemaju gde nove stolove/stolice da stave

Link to comment
54 minutes ago, gospa buba said:

pa ni jedna od ex drzava, koje su i u sfrj imale svoje lokalne uprave sve vreme, nisu posle raspada ostale na istom, nego multiplikovale administraciju svake vrste. a sa industrijama znamo shta je bilo.

Drzave?! :ohmy:

Samo 1 random prosecna opstina u centralnoj Srbiji imala je 1975. tacno 27 zaposlenih ukljucujuci kurira Jovicu, poresku upravu i vojni otsek :isuse: 

I 8 policajaca u uniformi, sefa policije, lika koji kuca saobracajne na pisacoj masini i 1 inspektora radishu u civilu.

Doduse, imala je i industriju, par znacajnih i u saveznim :D razmerama...

 

Danas ima 132 zaposlena ukljucujuci i PR-kinju.

82 policajca u uniformi...

Industriju nema.

A i sta ce joj, samo zagadjuje okolinu.... :ph34r:

 

Doduse, danas ima i nekih 5,000 stanovnika manje...

 

 

Edited by namenski
Link to comment

sad razmishljam o toj 'emancipatorskoj' ulozi opshtine, bolje da ide da radi bilo shta u opshtini nego da sedi kod kuce. a cena emancipacije skandalozna, pa ti budi pamenta :blink:

sent from bubamoto

Link to comment
11 minutes ago, Далибор said:

Nije da mnogo menja ali grad Jagodina ima preko 70 000 stanovnika prema poslednjem popisu (Jagodina i 52 sela), a ne 30k.

 

Ali svakako ima previše zaposlenih. Više od 10 godina kruže priče kao polušala da u zgradi opštine sede po hodnicima i holu jer nema igla gde da padne po kancelarijama i nemaju gde nove stolove/stolice da stave

 

tacno, moja greska, ali rezon ostaje. 500 zaposlenih u jebenoj opstini je skandalozan broj. 

 

jebote, kako privreda u srbiji uopste opstaje sa toliko usta koja hrani. 

 

btw, broj zaposlenih ne treba raste linearno sa porastom stanovnistva.

 

Edited by morgana
Link to comment
58 minutes ago, morgana said:

 

naravno, opstepoznato, ali ja kazem da je 500 u gradu od 30000 vise nego drugdje na ex yu prostoru. dosta vise.

mislim da su tu uracunate sve zene koje su zaposlene u preduzecima kojima je osnivac opstina ili grad jagodina. dakle i urbanizam, cistoca, vodovod, obdanista, neka -''drzavna'' udruzenja (kod nas su placeni savezi gluvih i nagluvih, savez za sport, amateri i kvadriplegicari) kulturne ustanove i uprava... ako ih je 80% u odnosu na broj zaposlenih muskaraca, to je otprilike broj koji bi mogao biti realan i uobicajen..

Edited by nezvanova
  • +1 4
Link to comment

po onome sto je rekla palmina saradnica, to je broj zena u opstinskoj upravi, a tu nisu uracunata javna preduzeca i agencije. a svakako bi bilo bolje da je tako kao sto ti kazes. 

Edited by morgana
Link to comment

ako je samo uprava, to onda jeste skandalozno... ja znam da mnogi tako uopstavaju, pa im je uprava i muzej i sportski savez i gradska uprava... 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

sad razmishljam o toj 'emancipatorskoj' ulozi opshtine, bolje da ide da radi bilo shta u opshtini nego da sedi kod kuce. a cena emancipacije skandalozna, pa ti budi pamenta :blink:

Ne znam za emancipaciju, danas se to mozda ne bi uklapalo u PC standarde, ali znam da je, recimo, otvaranju pogona PPT (Prva petolljetka Trstenik) u pomenutoj opstini i u kome je zaposljavan lokalni zivalj 70% sisao sa planine, sledilo posle par godina otvaranje uspesne neke pozamanterije ili vec tako nekog tekstila koja ja promptno zaposlila cirka 300 zena vecinom supruga ovih proletera gore koje bi u protivnom bile osudjene da sede kucama i budu domacice...

Sa sve pripadajucim obdanistima, vrticima i sta sve ide uz to...

  • +1 1
Link to comment

emancipacija je svakako isla preko zaposljavanja. za art prikaz vidjeti zivka nikolica.

kod nas sa juga preko zaposljavanja, industrijalizacije i jadranske magistrale.

nego vise ne cijenimo.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...