Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

On 29.8.2021. at 17:46, napadaj said:

Zbog čega samo dve?

 

Posle Taletovog linka još manje mi jasno. Ok, 70 i kusur za zaštitu putnika, jasno da u budžavim mašinama ide do 90ak jer veličina (pogotovo visina?), ali 40ak za pešake? I za asistirano kočenje, a stao je kad treba?

Link to comment

Oni redovno pojačavaju testove i dodaju obavezne stavke koje proizvođači nisu obavezni da ugrađuju. Ali se to ne objavljuje kod testa.

Ova dacia bi prošle godine imala mnogo bolji rezultat. Ali, eto nema zadnji vazdušni jorgan za pešake što naleću sa leđa.

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 20.7.2021. at 23:53, Peter Fan said:

Iako nije prevelika novost, jer se odavno vec govori o ovome, Passat ist tot. Barem u Americi.

 

VW Passat Dead after 2022, Receives Special Edition Sendoff (yahoo.com)

 

Ja sam malo sentimentalno vezan za nj: cim sam u Americi dosao do nekih para, kupio ganc novi 1997, B4 , crni sa VR6 motorom i svim zivim opcijama,

Taj Passat mi je bila prva veca iracionalna kupovina, mislim da je tad bio $26k , ali nam je fino sluzio i otisao u penziju kad je pukao dovod u radijator kabine sa nekih ~200K km. Nije se isplatilo popravljati jer je bilo potrebno skidati cijelu upravljacku konzolu.

 

Bio je kao ovaj na slici:

spacer.png 

 

Nakon njega uzeli ovakav B7, ali sa 2.0 l TFSI motorom. Iako je bio nesto pouzdaniji od prethodnika, to vise nije bilo to:

 

spacer.png

 

Ne samo zadnji Passat, vec vjerovatno i VW. Jednostavno, standardizacija unutar grupe i pojeftinjavanje je uzelo previse maha i doslo do granice koju nisam mogao preci. Cak je i jebeni $75K Q7 pun jeftine plastike.

 

Ali, slava Passatu. :cry:

Slava svim američkim limuzinama koje su ukinute još pre Pasata. Jednostavno tamo su se gradski kupci okrenuli crossoverima, a prigradski i oni malo dalje i dalje se kunu u pick up. Za standardne sedane više nema interesovanja. U Evropi kako - tako, kod Amera nikako. I ovde samo u većim klasama, u manjim se ukida polako. 

Link to comment
9 hours ago, nesha taxista said:

Slava svim američkim limuzinama koje su ukinute još pre Pasata. Jednostavno tamo su se gradski kupci okrenuli crossoverima, a prigradski i oni malo dalje i dalje se kunu u pick up. Za standardne sedane više nema interesovanja. U Evropi kako - tako, kod Amera nikako. I ovde samo u većim klasama, u manjim se ukida polako. 

Da, nazalost. No, tesko je zamjeriti prosjecnom vozacu. 

Link to comment
1 hour ago, foto said:

krenuo da se okrene da izadje sa putica u koji se zavukao pravo

Baš tako.

Osim što je okretanje mogao da napravi dva metra iza auta (iz smera posmatrača), gde se takođe ukrštaju puteljci, vozeći unazad.

Na mestu koje je odabrano za okretanje ovako zaglavljena ostala bi većina putničkih vozila.

Smrad spaljenih lamela još se osećao kada sam naišao, sa druge strane ostala je podugačka suva grana koja je pretpostavljam trebala da posluži kao poluga, a i kvaka na vozačkim vratima je polomljena - pretpostavljam u besu (projektujem).

 

y4mojV5aC3owEmDs5DDZXn6QKXTk56q_ZgK7sGej

Edited by Ras
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...