Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

1 hour ago, Ras said:

Nisam u situaciji da se bahatim, pa bi mi je važan i povraćaj pedevea za kesten pire.

A potrosnja, a potrosnja? :D 

 

Zezanje na stranu, pre neki dan se bahatio svojim 250+ KS terencem po sumama i gorama zemlje Srbije i naletim na ovu lepotu:

 

 20190228-120840.jpg

 

20190228-120920.jpg

 

Rastuzio se nad cinjenicom da danas u zemlji Srbiji niko ne bi umeo da napravi cak i nesto ovako, kao koncept staro brat-bratu preko 70 godina...

Ne bi, doduse, niko znao ni u muzej da ga stavi... :sad:

Link to comment

Honda je slatkis, da zivim u grad¡u, to bi bila prva opcija. Sveden retro dizajn na kasicicu, pregledan i prostran - de ces bolje. OK, ova autonomija od 200 km nije bas obecavajuca, cak i u odnosu na konkurenciju, ali za gradsku voznju vise nego dovoljno. Nadam se da ce i cena biti  pristupacna. 

Link to comment
On ‎3‎.‎3‎.‎2019‎. at 12:31, namenski said:

Rastuzio se nad cinjenicom da danas u zemlji Srbiji niko ne bi umeo da napravi cak i nesto ovako, kao koncept staro brat-bratu preko 70 godina...

Ne bi, doduse, niko znao ni u muzej da ga stavi... :sad:

Kako ne bi?

 

FAP (jos) uvijek postoji. A mozda bi cak I ovi iz Zastave Kamioni uspjeli nesto sklepati.

Link to comment
4 hours ago, Peter Fan said:

Kako ne bi?

 

FAP (jos) uvijek postoji. A mozda bi cak I ovi iz Zastave Kamioni uspjeli nesto sklepati.

Nisam siguran, voleo bih da si u pravu, ali se bojim da primeri koje si naveo, osim po nekog primerka sklepanog za vojskutm i prigodno pokazivanje, a na podlogama zaostalim jos iz SFRJ doba, dalje ne mogu da dobace: to jednostavno nije vise to, a cenim da bolje od mene znas da se industrija i znanja akumulirana decenijama ne daju tako lako revitalizovati...

 

Sto se mene tice, dostignuce bi bilo spakovati u muzej i onaj sa fotografije i jos po neki primerak, sto, naravno, nikome ni na pamet ne pada: primera radi, a ima i ovde na forumu, pisalo se, odose u staro gvozdje i neprocenjivo vredne zbirke i primerci Zeleznickog muzeja...

Jebiga. 

Link to comment
On 3.3.2019. at 19:31, namenski said:

A potrosnja, a potrosnja? :D 

 

Zezanje na stranu, pre neki dan se bahatio svojim 250+ KS terencem po sumama i gorama zemlje Srbije i naletim na ovu lepotu:

 

 20190228-120840.jpg

 

Rastuzio se nad cinjenicom da danas u zemlji Srbiji niko ne bi umeo da napravi cak i nesto ovako, kao koncept staro brat-bratu preko 70 godina...

Ne bi, doduse, niko znao ni u muzej da ga stavi... :sad:

Dobro, ali suštinski nije zapravo bio naša izmišljotina nego po licenci Saurera. Kamion moje mladosti. :)

Edited by nesha taxista
Link to comment
14 hours ago, nesha taxista said:

Dobro, ali suštinski nije zapravo bio naša izmišljotina nego po licinci Saurera. Kamion moje mladosti. :)

Nisam ni imao u vidu 'pravljenje pametnim', izmisljanje :D 

Samo sedni i napravi, ima ko ce da misli, osloni se na Svajcarce i ne beri brigu...

Samo, ima Adolph Saurer AG, imao je tacnije i nasetm gene: Franz Brozincevic & Cie, Wetzikon, poznatiji kao FBW, mali, ali renomirani proizvodjac pre svega privrednih vozila, autobusa, itd, ali i putnickih auta, ciji je gazda, Franjo Brozinčević - prica se - bio veza za dobijanje Saurer licence...

fbwmuseum-2.jpg

 

Obaska sto se, cini mi se, glavni akcionar Saurer-a zvao ni manje ni vise, nego - Tito Tettamanti… :D 

 

Koga zanima, a nadje se u Švajcarskoj, u Wetzikonu, moze da obidje svajcarski uredno uredjen muzej FBW-a...

 

saurer1648.jpg

 

saurer1574.jpg

 

 

 

Link to comment
  • nesha taxista pinned and unpinned this topic
  • 2 weeks later...
1 minute ago, Ras said:

 

Zapravo je čitava ta priča o c3 aircross demonstracija onoga za šta su automobili danas sposobni.

 

@renne platio reklamu

:D 

 

Ma nemam pojma, mail, neki newsletter, kliknuo...

BTW, nisam ocekivao da ce ovoliko da se muci, auto mislim...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...