Jump to content

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Da li je neko uspeo da se resi GEZ-a, ili je cuo za neki primer? Ranije smo placali samo radio, sad naravno kao i svi od skora moramo sve, a niti imamo TV, niti gledamo, osim sto zena jednom mesecno odgleda tatort online (ni toliko u stvari).To sto sam student im navodno ne znaci puno, jer ne primam bafoeg.

Link to comment

vikipedija kaze " Künftig werden nur Taubblinde sowie Empfänger von Blindenhilfe nach § 72 SGB XII vollständig von der Zahlung des Rundfunkbeitrages befreit.[14][15]"sto ce reci - mrka kapamada je meni ovo nepravda - gluvonemi i slepi mogu da slusaju radio, a ko klati treba i da plati!

Link to comment

Ma ok. Mogu da se oslobode i studenti... ali samo oni koji primaju pare za studiranje! :lol: . Divan sistem. Mada i to je ok, ali ja sam izgleda u svakoj situaciji njihov granicni slucaj. Poslace zena da sam student i da je ona na porodiljskom, pa se mozda i smiluju. Znajuci njihova topla birokratska srca, ocekivanja su mi svakako velika.BTW jesu u pravu, svako ko ima komp moze da gleda i TV danas to sve stoji, ali svejedno bi mi bilo milije da placam 5e po satu i opet bi ustedeli makar 100e godisnje. Izbacio sam TV iz sobe pre minimum 5 godina and I never looked back.

Link to comment

ja znam samo za neke koji se nikad nisu ni prijavili za glupi GEZono, stizale im uredno pozivnice, oni ignorisali, i to je bilo toja bila naivna pa se prijavila i uredno plaćala radio do skoroa sada jeste nešto čudno stiglo i ništa ne razumem osim toga da moram da platim :mellow:

Link to comment

ako se dobro secam - obrazlozenje je da je ovako jednostavnije, i bolje za nas korsnike kao svi oni (nesumnjivo brojni ;) ) sto su placali pretplate za 3 televizora, 5 radio prijemnika, internet, i auto-radio sada placaju samo 1 pretplatudakle, ovako je zapravo jeftinije! :-O

Link to comment

kako je to romantično!inače ono što rekoh da znam samo neke koji se nisu ni prijavili rekoh u smislu da samo za takve znam da su "uspeli da ih se reše"svi ostali koji su se prevarili kao ja pa prijavili a posle pokušavali da otkažu -- nisu uspeli, uvek bi stiglo nekakvo logično objašnjenjetako da sam ja zaključila da se GEZa možeš osloboditi samo ako umrešili eventualno ako se iseliš iz D (eventualno :P)

Edited by Amelija
Link to comment
  • 2 weeks later...

eeeeeeeeeee!billy, khm, khm, kašljuc, znaš već svearame, koliko je beše dete i šta ga zanima?da li je bolje miran kraj, priroda i tako to, ili je već bitno da je neki centar, akcija, zbivanje?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...