Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

Stigla ekipa da brani nba. Verovatno od dosade jer se u toj ligi osim rekorda koji se svako veče obaraju ništa ne dešava u 90% sezone.

  • +1 3
  • Haha 3
Link to comment
3 minutes ago, Aleksandar88 said:

Stigla ekipa da brani nba. Verovatno od dosade jer se u toj ligi osim rekorda koji se svako veče obaraju ništa ne dešava u 90% sezone.

Daj ne smaraj sa ovim average srbin glupostima

  • +1 1
Link to comment

Nijansirano individualno mišljenje kao koncept je prilično nedostižan za neke, izgleda. Što manje znaš o nečemu to si hrabriji iskazati koliko ti je nedostižan.

  • +1 3
Link to comment
16 minutes ago, Meazza said:

Sad ovako zamisljam sva americka takmicenja.

 

wrestling satisfying GIF

 

Da, ovo je najpopularnije izdanje. Mada, mislio sam na neke druge stvari. Revenue je prva i poslednja misao vlasnika svih klubova u svim americkim sportovima, rezultat i takmicenje dolaze posle toga. Otuda svi ti glejzeri ne mogu da razumeju ovoliko uzbudjenje i zelju da im se sveti samo zbog toga sto oni zele da zarade vise, kao sto ne mogu da razumeju zasto neki klubovi na kraju sezone moraju da ispadnu iz lige. Takmicarski aspekt u americkim sportovima je u drugom planu, zabava i novac od promocija i nudjenja te zabave su u prvom.

 

U verovatno (bar za mene jer volim kosarku) najelitnijoj americkoj ligi, NBA, imas klubove koji tankuju citave sezone da bi mogli bolje da trguju pikovima kako bi posle ne znam koliko godina formirali kompetitivni tim, a to mogu da rade jer ne snose nikakve takmicarske sankcije buduci da ne mogu da ispadnu iz lige. Zamisli u Evropi ligu u kojoj jedan tim namerno gubi utakmice pet sezona zaredom da bi seste mozda imao sansu da napravi tim koji ce sedme ili osme da udje u plej-of. Ovde se prave klipovi na youtube-u kad na jednoj utakmici bude sumnjivo da je jedna od ekipa "pustila" utakmicu, tamo je to samo jedan od legalnih i uobicajenih poslovnih poteza. Zao mi je zbog svih ovih ljubitelja besciljnih utakmica koje se redjaju na traci a da 80% klubova ne zna zasto i cemu ali profesionalni sport je takmicarska aktivnost. Ako nema takmicarskog aspekta onda je Miki Maus takmicenje (bio sam vrlo precizan u startu i napisao takmicenje a ne sport, ali kad ljudima udje voda u usi oni slabo vide stvari), nevezano za kvalitet proizvoda koji nudi.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Oh oh :laugh:

 

Jebi ga, kad naucis da citas onda mozes i da mi se obratis. Dotle ces automatski na uvredu da dobijes uvredu, do sada si valjda skontao da ja tako funkcionisem.

Link to comment
Just now, nenad said:

svakakve su gluposti pisane na sportu, ali ovo da je mancester kupljen za 0 funti je kategorija za sebe

 

Zašto glupost? Guglaj LBO acquisition i videćeš da se upravo tako uzimaju krediti.

 

Mančester je još dobro prošao sa Glejzerima, Liverpulovi prethodni američki vlasnici nisu uspeli ni taj kredit da vrate pa je klub pripao banci (koja ga je ubrzo zavalila novim, aktuelnim, i mnogo uspešnijim Amerikancima.)

 

In other news:

 

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Jebi ga, kad naucis da citas onda mozes i da mi se obratis. Dotle ces automatski na uvredu da dobijes uvredu, do sada si valjda skontao da ja tako funkcionisem.

 

Umem ja sasvim dobro da čitam i napisano i nenapisano...to je ono što i jeste problem.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Zašto glupost? Guglaj LBO acquisition i videćeš da se upravo tako uzimaju krediti.

 

Mančester je još dobro prošao sa Glejzerima, Liverpulovi prethodni američki vlasnici nisu uspeli ni taj kredit da vrate pa je klub pripao banci (koja ga je ubrzo zavalila novim, aktuelnim, i mnogo uspešnijim Amerikancima.)

 

In other news:

 

 

Vazno je da on zna da su gluposti. 

Link to comment
1 minute ago, Ivo Petović said:

 

Umem ja sasvim dobro da čitam i napisano i nenapisano...to je ono što i jeste problem.

 

Vidovita Zorka ili Ljubisa Trgovcevic? Drago mi je, harper lee.

Link to comment

Ja sam stava da sport treba da bude amaterski. Da sportisti prijepodne rade, popodne treniraju a vikendom igraju utakmice.

 

Kako je takvo poimanje sporta odavno iščezlo, a ogromne sume novca ušle u prije svega fudbalske klubove, ova Superliga je samo logična posljedica shvatanja sporta kao superunosnog biznisa.

 

Dakle, sport je ili amaterski ili surovo profesionalni.

Ako je profesionalni, onda ne postoje vise nikakva ograničenja, pa otud i ovo takmičenje.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

interesantan mi ceo taj koncept kupovine nečega na kredit, svašta će čovek ovde naučiti.

 

Nije problem kredit, problem je šta stavljaš pod hipoteku da bi kredit dobio. Budući vlasnik kuće stavi kuću, budući vlasnik fudbalskog kluba stavi fudbalski klub.

 

Razlika je u tome što kuća prihode ne donosi, pa se podrazumeva da ćeš kredit ti morati da otplaćuješ od svojih para.

 

Fudbalski klub prihode donosi, ti prihodi se koriste da dug otplate. Kupac dakle ne rizikuje ništa, mže samo da profitira trpajući razliku u džep. (Ako klub posluje loše pa je razlika negativna, on je svakako neće pokriti od svojih para - pustiće banku da preuzme klub i zdravo, idemo na sledeći projekat.)

 

Fenomen nije vezan samo za sport, Voren Bafet i mnogi drugi su tako namlatili milione i razvalili bezbrojna preduzeća. Kupiš firmu za džabe, očerupaš je koliko god možeš dok se dugovanja gomilaju, onda je prodaš budzašto i voziš dalje.

 

Leveraged-buyout je teška finansijska perverzija, zato se negde to reguliše strogo a negde slabo ili nikako.

 

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...