Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

25 minutes ago, Moonwalker said:

 

Sta je taj spid u po hemijskom sastavu i kako deluje na mozak? 

Različiti derivati amfetamina, najčešće metamfetamin. Deluje razarajuće organski po moždano tkivo, pojačava agresiju, seksualnu želju, poništava inhibicije stečene vaspitanjem.

 

 

Esid: po meni, najgora droga na tržištu

Edited by Filozof manijak
  • Hvala 3
Link to comment
1 hour ago, askeladden said:

Zasto stati kod Dohe,deder da uporedimo Kopenhagen sa Kabulom.Svedska je na slavnom 6.mestu po procentu silovanja ispred su samo Africke drzave.Norveska 24.Ceska i Poljska 66.i69 mesto.

 

Ako gledaš statistike, treba da uzmeš u obzir definicije silovanja, procenat prepoznavanja, pa procenat prijavljivanja, pa procenat procesuiranja. Isto kao i drugih oblika nasilja. Zato se može steći pogrešan utisak o učestalosti. 

  • +1 2
Link to comment

https://worldpopulationreview.com/country-rankings/rape-statistics-by-country

 

 

Evo statistike. Cudo je ta Skandinavija u odnosu na Egipat ili Sudan npr.

 

Quote

Rape is an unlawful act that typically involves sexual intercourse carried out forcibly or under threat of injury against a person’s will. Rape is a global problem.

The challenge of tracking down truthful rape statistics

Accurate statistics regarding rape are notoriously difficult to obtain. The biggest complication is that most victims of sexual violence choose not to report it. There are many possible reasons for this decision: embarrassment, victim shaming, fear of reprisal from the rapist, even fear of how the victim's own family will react.

 

Also, many countries' laws against sexual assault are insufficient, inconsistent, or not regularly enforced. This can leave the victim convinced that getting law enforcement involved will do no good, and in some cases could actually make things worse instead of better.

Whatever the reason for a victim's silence, the effect is that rape goes grossly underreported in many countries. It is estimated that approximately 35% of women worldwide have experienced sexual harassment in their lifetime. However, in most countries with data available on rape (including the U.S.), fewer than 40% of those women seek help—and fewer than 10% seek assistance from law enforcement. As a result, most rapists escape punishment. In the U.S., for instance, it is estimated that only 9% of rapists are prosecuted, and only 3% spend time in prison. 97% of rapists walk free.

Why country-to-country comparisons of rape statistics are so difficult

Another confounding issue when compiling and comparing global rape statistics is that the legal definition of rape can vary from one country to the next. The methods used to count rapes can also vary significantly. These differences include, but are not limited to:

  • Some countries consider any non-consensual sex to be rape. Others classify a sexual assault as rape only when it exceeds a certain threshold of violence.
  • Some countries acknowledge spousal rape. Others do not.
  • Some countries count any report of rape. Others count only those incidents that proceed to a legal trial.
  • Some countries include non-consensual, and sometimes also consensual, sex with a minor—typically classifed as statutory rape—in their rape totals. Other countries place any sex with a minor, consensual or not, into a separate category.
  • Some countries confine the definition of rape to forced vaginal penetration during sexual intercourse only. Others consider any unwarranted penetration of the mouth, anus, or vulva with any body part or object to be rape.
  • Some countries track only male-on-female rape. Others also track female-on-female, female-on-male, and male-on-male rape.

 

A vidimo neki vide i mogucnosti za zenu koja je nekako upala u tu statistiku. Svet idiota.

 

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

 

1 hour ago, Moonwalker said:

Why country-to-country comparisons of rape statistics are so difficult

Another confounding issue when compiling and comparing global rape statistics is that the legal definition of rape can vary from one country to the next. The methods used to count rapes can also vary significantly. These differences include, but are not limited to:

 

 

Da, to je to

Link to comment




pojačava agresiju, seksualnu želju, poništava inhibicije stečene vaspitanjem.


Gde mi je bila ova informacija pre par godina kad sam bio s jednom dosta mladjom eks povremenom korisnicom supstanci koja me pitala sta mislim da li da uzme ekstazi da se opusti jer joj pre toga bas i nije islo, jedan koji joj je ostao s nekog muzickog festivala... Ja rekao uzmi, ko ti brani, i naravno da je ubrzo posle toga zakovrnula ocima i batalili smo to vece. Spid, sestro, ne ekser... :(

A za Darka Kostica se i dalje cudim kako ga neko nije dobro namlatio, moze biti visok i misicav koliko hoce kad je i dalje feminizirani gej. Strasno.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk


Link to comment
15 hours ago, Filozof manijak said:

Različiti derivati amfetamina, najčešće metamfetamin. Deluje razarajuće organski po moždano tkivo, pojačava agresiju, seksualnu želju, poništava inhibicije stečene vaspitanjem.

 

 

Esid: po meni, najgora droga na tržištu


Koks za sirotilju. 

Link to comment

zaslužni su amfetamini za mnogo dobre muzike. treba ostati budan za svirke i aftere, da ne govorim o muzičarima koji su imali bukiran gig svako veče, maltene standard u tom slučaju. zaslužan za mnogo dobrih raznih zahtevnih poslova i mnogo dobrog seksa, al to se ne vidi. vrlo nezdravo, velikim delom jer se kuva s govnima. kao i sve druge droge, bio bi mnogo manje nezdrav da je legalan. ne mora uopšte da fura na agresiju zavisi kako ga ko primi. nije za decu i nezrele ljude, što je najgore najviše se deci prodaje. znao sam neke radovce koji su radili veliki biznis s tim, to je ozbiljna droga, adiktivna, na nivou dopa maltene. ali ja znam baš dosta ljudi koji su se skinuli s dopa, tako da nemam pojma kao i sve mož ispadne ovako mož ispadne onako. ali spid jeste ozbijlna droga i mnogo je ima na ulici. ja sam imao fazu gde me prilično usro a imao sam i fazu gde sam uzimao ponekad, kad oću da crtam tri dana zaredom i to je bilo strava. to su neki dani gde za 3 dana završiš poslove za koje bi ti trebalo mesec dana, ne samo crtanje, pozoveš dogovoriš se odeš izađeš, ako puštaš muziku do ujutru isto... mene generalno fura na fokus tako da je iskušenje veliko. zamislite koncentraciju nakon što si dva dana neprekidno crtao. za seks mi je apsolutno ludilo, no. 1 stimulans, ali znam i neke kojima ne može da se digne uopšte kad uzmu. ne preporučujem nikako (i sebi sam ukinuo davno), ali vrši poso jebiga. mora neko da se žrtvuje da bi se stvari uradile kako valja i trebuje.

Edited by Hermetico
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Epilog slučaja Rađen… :frust:

Quote

- Dana 11.05.2022. godine je u prostorijama Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu obavljen razgovor sa M.R. a povodom događaja koji se dana 01.04.2022. godine odigrao između nje i njenog vanbračnog partnera N.R. Ista je tom prilikom izjavila da je predmetni događaj „izolovani incident koji se prvi put desio", da su ona i N.R. u skladnom odnosu, da je isti poštovao izrečenu hitnu meru i da je 32 dana nije kontaktirao niti joj prilazio, nakon čega su obnovili vanbračnu zajednicu, kao i da ne želi da se N.R. krivično goni - saopštilo je Prvo osnovno tužilaštvo u Beogradu.

U saopštenju se podseća da je 1. aprila, dežurni zamenik javnog tužioca Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu je kontaktiran od strane pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova i u konsultaciji sa istim je prema Nikoli Rađenju, od strane policijskih službenika Policijske stanice Stari grad određena hitna mera privremene zabrane učiniocu da kontaktira pevačicu i prilazi joj. Hitna mera je potom produžena za još 30 dana rešenjem dežurnog sudije za prethodni postupak Prvog osnovnog suda u Beogradu.

- U toku postupka tužilaštvo je pribavilo izveštaj nadležnog centra za socijalni rad kojim je utvrđeno da ne postoji potreba za daljim izricanjem mera zaštite od nasilja u porodici i da je stepen rizika od ponavljanja nasilnog oblika ponašanja nizak. Uzevši u obzir mišljenje pribavljeno od Gradskog centra za socijalni rad, kao i izjavu M.R. tužilaštvo je donelo odluku da se protiv N.R. ne pokreće krivični postupak - saopštilo je tužilaštvo.

 

Edited by mraki
  • Tužno 1
Link to comment

Imam jedno pitanje za @roksii ako još neko ko zna za Australiju (Kanbera)....da li ima neki helpline broj ili mejl? Uopšte za nasilje. 

Upitana sam za pomoć, ne znam kako da pomognem preko dva okeana i tri kontinenta...a ne mogu da ostavim ovako, sad kad sam čula

 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
22 minutes ago, Svemir Zeka said:

Imam jedno pitanje za @roksii ako još neko ko zna za Australiju (Kanbera)....da li ima neki helpline broj ili mejl? Uopšte za nasilje. 

Upitana sam za pomoć, ne znam kako da pomognem preko dva okeana i tri kontinenta...a ne mogu da ostavim ovako, sad kad sam čula

 

 

zeko, bas mi je zao da cujem:(

 

nasla sam ovaj link (vladin sajt) gde su izlistani helpines za sve drzave. za kanberu je pod australian capital territory. slobodno javi ako jos nesto treba.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...