Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

1 hour ago, DejanMilč said:

Biće toga kada se usudi da krene na jače od sebe.  

Znači, neće nikad.

Ovaj je najebao ako završi u zatvoru. Silovatelji prolaze strahovito loše, još je on gej i kao neki selebriti...

  • +1 1
Link to comment

Nadam se.

Kod nas ih ne bi ni hapsili za ovo. Nego zrtva licno tuzi nasilnika za odsetu.

 

I mi konja za trku imamo, 20godina mu niko nije mogao nista, napokon posle par, mozda 4 ubistva (overdozira maloletnike metom pa oni svi skoce preko terase....hm...al jbga Hilarin donor, velika zverka i WeHo)

 

 

Ed Buck  

Link to comment
On 20.4.2022. at 13:05, Moonwalker said:

Pa svakako da napada dosta slabije od sebe ili inferiornije u bilo kom smislu, to je modus operandi svakog siledzije. Njemu su steroidi udarili u mozak ukoliko ga je ikad imao.

 

U nekoj sredini bi ga poslali na prisilnu terapiju. Ne znam sta kaze zakon, ali je zreo za bajbok odavno.

Seksualno opredelenje se ne leci.Poremecaj licnosti se ne leci,moze psihoterapija i eksponiranje i tako to,a moze i motka nazalost kao precica i da je iz raja izasla kao edukativno sredstvo sta se sme a sta bas i ne.Nema tu nekog boljitka sa seksualnim predatorima.Nazalost kad bi covek odstranio statistiku povlascenih u nasem drustvu,Mislim da bi procentualno bilo manje seksualnih napada per capita nego u Skandinaviji upravo jer braca,otac,drustvo.Revoltirani pandur polomi pendrek mlateci silovatelja,i na kraju zatvor i njihova pravda.U civilizovanim drustvima  se desi,dobije se neka robijica ili kao lecenje i teraj dalje,do sledece krivine kad uhvati neizdrz ili do ubistva nazalost.

Link to comment
29 minutes ago, askeladden said:

Seksualno opredelenje se ne leci.Poremecaj licnosti se ne leci,moze psihoterapija i eksponiranje i tako to,a moze i motka nazalost kao precica i da je iz raja izasla kao edukativno sredstvo sta se sme a sta bas i ne.Nema tu nekog boljitka sa seksualnim predatorima.Nazalost kad bi covek odstranio statistiku povlascenih u nasem drustvu,Mislim da bi procentualno bilo manje seksualnih napada per capita nego u Skandinaviji upravo jer braca,otac,drustvo.Revoltirani pandur polomi pendrek mlateci silovatelja,i na kraju zatvor i njihova pravda.U civilizovanim drustvima  se desi,dobije se neka robijica ili kao lecenje i teraj dalje,do sledece krivine kad uhvati neizdrz ili do ubistva nazalost.

 

Kakve veze ima opredeljenje sa nasrtajima seksualne prirode? Mislis na nasrtanje sa seksualnom konotacijom:

 

Ne slazem se sa ovim ali uopste. Skandinavija ima bolju i posteniju statistiku gde se stvari ne aproksimiraju do mere gde se to resava plemenski. I govore otvoreno o tome. Na drugim mestima se cuti, zbog sramote, zbog oportunizma svake vrste. Koliko se samo u nas stvari ocuti.

 

Sta se radi gde nema brace, rodjaka i slicno, gde isti podrzavaju ovako nesto, ili se vaspitava da se cuti zbog mira u kuci i slicno? Gde su slabiji od nasilnika? 

 

Kako su resili ubistva iz casti ili socijalnu kontrolu pre svega zenske dece u nekim imigrantskim zajednicama?

 

Da teoretski mozes da se prerusis u zensko i da provedes jedan prosecan dan u tim plemenskim sredinama, pa i kod nas, pa da vidis kako je to jedno fino bivstovanje.  Uostalom pisala sam na onoj katarskoj temi kroz kakav je stres prosao svojevremeno moj mladi kolega kad se prosetao  nekim cetvrtima Dohe kao da seta Kopenhagenom recimo.

 

Sipak je u Skandinaviji gore. Ne skrivaju, bar ne toliko i vode urednu statistiku.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, Moonwalker said:

 

Kakve veze ima opredeljenje sa nasrtajima seksualne prirode? Mislis na nasrtanje sa seksualnom konotacijom:

 

Ne slazem se sa ovim ali uopste. Skandinavija ima bolju i posteniju statistiku gde se stvari ne aproksimiraju do mere gde se to resava plemenski. I govore otvoreno o tome. Na drugim mestima se cuti, zbog sramote, zbog oportunizma svake vrste. Koliko se samo u nas stvari ocuti.

 

Sta se radi gde nema brace, rodjaka i slicno, gde isti podrzavaju ovako nesto, ili se vaspitava da se cuti zbog mira u kuci i slicno? Gde su slabiji od nasilnika? 

 

Kako su resili ubistva iz casti ili socijalnu kontrolu pre svega zenske dece u nekim imigrantskim zajednicama?

 

Da teoretski mozes da se prerusis u zensko i da provedes jedan prosecan dan u tim plemenskim sredinama, pa i kod nas, pa da vidis kako je to jedno fino bivstovanje.  Uostalom pisala sam na onoj katarskoj temi kroz kakav je stres prosao svojevremeno moj mladi kolega kad se prosetao  nekim cetvrtima Dohe kao da seta Kopenhagenom recimo.

 

Sipak je u Skandinaviji gore. Ne skrivaju, bar ne toliko i vode urednu statistiku.

Zasto stati kod Dohe,deder da uporedimo Kopenhagen sa Kabulom.Svedska je na slavnom 6.mestu po procentu silovanja ispred su samo Africke drzave.Norveska 24.Ceska i Poljska 66.i69 mesto.

Edited by askeladden
Link to comment
13 minutes ago, askeladden said:

Zasto stati kod Dohe,deder da uporedimo Kopenhagen sa Kabulom.

 

U Kabulu nisam bila, u Dohi jesam kad se to dogodilo i pamtim njegov stres izazvan neupucenoscu i neocekivanjem da se i vama moze desiti da vas neko napadne na taj nacin. Pisala sam o necemu cemu sam posredno prisustvovala i zapamtila dobro. Ne da bih tek tako poentirala.

 

Cek lista koju neko ima kad radi u Dohi, se bitno razlikuje od one kad radis bilo gde u Skandinaviji

 

Poznato mi je za Kabul tj Avganistan, iz literature i stampe ili medija.

 

Daj nemoj

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
17 minutes ago, askeladden said:

Poljska 66

 

 

https://news.trust.org/item/20140306164123-i8wuf/

 

 

Quote

However, since 2005 the number of victims of domestic violence in Poland has fallen by 22 percent in 2012, according to police statistics.

But this figure doesn’t show the real scale of the problem either, Nowakowska said.

“(Statistics) show a false picture of the problem. We have many reports from women who say that (when they went to file a report) police asked them to see social services or other groups of support,” she said. “The police didn’t start criminal proceedings,” she said.

 

 

Kome verovati pitanje je sad?

Edited by Moonwalker
Link to comment
On 20.4.2022. at 12:39, Zli Gli said:

Jel on to napada bas mladu nejac ili je dosta jaci nego sto izgleda? Cini mi se da bi ga malo zesci povetarac oduvao a ne neki prosecan muskarac ili cak napredniji deckic.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

visok je i dosta misićav, znam ga iz kraja

kao dete je bio dosta blag i nežan zato mi je sve ovo vezano za njega dosta tužno

Link to comment
3 minutes ago, Sara said:

visok je i dosta misićav, znam ga iz kraja

kao dete je bio dosta blag i nežan zato mi je sve ovo vezano za njega dosta tužno

 

+1

Dugo godina poslovni partner i naš porodični prijatelj. Kao mlađi izuzetno srdačan i topao pogotovo u drzuženju sa decom (ovo bez ironije i zlih primisli)

 

Žena kaže  da je sve počelo sa spidom, nasilje prema partnerima, razjebavanje prijateljstava...očito je droga trigerovala neku prikrevenu patologiju, člujem da je nedavno i majku (odrasto bez oca btw) jezivo prebio jer mu nije imala dati za cigare.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, francuski sobar said:

Žena kaže  da je sve počelo sa spidom, nasilje prema partnerima, razjebavanje prijateljstava...očito je droga trigerovala neku prikrevenu patologiju, člujem da je nedavno i majku (odrasto bez oca btw) jezivo prebio jer mu nije imala dati za cigare.

 

 

Sta je taj spid u po hemijskom sastavu i kako deluje na mozak? 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:

 

Sta je taj spid u po hemijskom sastavu i kako deluje na mozak? 

 

Nisam stručan ali definitivno oće na agresiju, znam najviše po jednom bivšem sjajnom forumašu. Ne znam ni da li se to leči ikako.

  • Hvala 2
Link to comment
2 minutes ago, francuski sobar said:

Ne znam ni da li se to leči ikako.

U smislu da ne prestaju da budu agresivni i ako prestanu da uzimaju spid ili..?

 

Zvuči jezivo.

Sećam se tog Darka Kostića iz neke vrv modne emisije. Ovo ostalo pojma nisam imala… veri skeri.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...