Jump to content

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

5 hours ago, morgana said:

meni nije odvratna. glupava je kao vecina petricicevih karikatura ali nizak kvalitet ne znam da li je bas eticka kategorija. razumijem da neki u karikaturi vide relativizaciju vaznosti slucaja ovih par djevojaka. meni se pak cini da je petricic htio da bude na tragu tvitova tibora jone ili obucininog uvodnika.

 

Sto je takodje greska.

Jer, u ovom konkretnom slucaju realno nema ama bas nikakve Vuciceve inokosne krivice i odgovornosti.

Stavise, nije rec ovde ni o kauzalnosti srpskog partijarhalnog drustva, sa naglaskom na srpski jer se iste matrice pojavljuju sirom sveta, a tamo gde se slucajevi ne pojavljuju, to je zbog toga sto su drustva jos zatvorenija.

Stoga je potpuno pogresan tok rasprave refleksija na temu balkanskih posebnosti, nadriduhovnika, pijanaca na akademiji, ambicioznih roditelja i sl.

 

Uvodnik Obucine, kad bolje razmislim, jeste bagatelisanje zrtava zarad isivanja poena kod jednog dela populacije.  O Petricicevoj karikaturi da i ne govorim.

Link to comment
Meni je Joksimović u ulozi voditeljke sasvim ok poslednjih par dana. Dobar fokus, sprečavanje meandriranja, vraćanje na pravi kolosek. A naročito zbog razgovora u vezi tretmana i položaja "škola".
Ma ok, ne gledam ja nju niti te televizije, poslednji put na Prvoj i to opet zbog nekog gosta/gosce/teme.
A sto se tice smernica ne luta, ok usmeravala, nego dok kaze sta hoce, dok slozi recenicu, odapne, u tom smislu, ne ide tecno. No, i nebitno, usput kazem, bolje zvuci svakako., samo ceo paket emisije mi je onako malo bzvz, zbog Milene P. verovatno najvise, ocigledno da je nesto muci, uostalom pomenu mobing, pa ispao na kraju mis-mes.
Link to comment

Pratim sta se desava... Iz licnog iskustva znam par njih koji su bili u toj skoli i brzo ss ispisali. Metod rada je bio potpuno stresan za te osobe da su se tresle kad su trebale da idu na cas. 

 

Sa druge strane, ne vezano za tu skolu, imam u okruzenju osobe (i zenske i muske) koje su bile silovane. Strasno je koliki trag na psihi ostavlja i kako im razum radi. Ja bih sve silovatelje na smrtnu kaznu bez grize savesti. Sjebu nekom zivot totalno. 

 

Nikad, srecom, mi se nije tako nesto desilo, ali sva hvatanja za dupe i sise su momentalno dobijala samare i sutiranja. Jednom sam se pobila sa njih trojicom u klubu, djavo usao u mene,  doslo mi je da ih ubijem. I onako ne volim da me ljudi pipaju koje ne poznajem dovoljno... Ali nisu svi navijeni ko ja ili moja sestra na zalost. A bas mnogo zrtava ima. Strasno, strasno. 

 

Odlicno je sto se javno napokon prica o ovome. 

Edited by mustang
Link to comment

drugarica koja je kod mike bila samo mesec dana (nasih je godina, ne ove mlade devojcice) rekla mi je da je covek sadista (jos pre 25 god) i upisala glumu nakon 3. godine srednje, cemu se mika veoma protivio i smatrao za los put za fdu. kasnija karijera te glumice je demantovala mikin metod 1/1.

neko je bio materijal za njegovu skolu, a neko ne.

Link to comment

Pravi sociopata. Njega su se plasili i glumci po pozoristima

 

Svaka cast ovim devojkama, prave su heroine sto su izasle javno. Kakva hrabrost i smelost, neverovatno! 

Link to comment
16 minutes ago, foto said:

neko je bio materijal za njegovu skolu, a neko ne.

 

Ne moze tako da se gleda, nijedan metod rada s ljudima nije bas toliko ekskluzivan. On ako kao pedagog nije namirisao kod koga prolazi kakav pristup, a imao je sve vreme ovog sveta da prouci karaktere svojih polaznika, moze svoj metod da savije u tubu i nabije sebi u nasilnicko dupe. Te "batina je iz raja izasla i u raj glumacki ce te odvesti" price su samo alibi za lenje, glupe ili neke mnogo gore uciteljske karaktere koji se izgovaraju "specificnim metodama" jer nisu sposobni da se adaptiraju na ono sto je uceniku u tom trenutku potrebno ili bolje "lezi" njegovom/njenom karakteru. Uostalom, metoda "prisilnog" izlaganja subjekta neprijatnostima koje procenjujes da ce dozivljavati tokom karijere je sekundarna/pomocna metoda, odvija se u strogo kontrolisanim uslovima i obavezno je prati individualni ili grupni feedback, u zavisnosti od toga koliko je to izlaganje stresno i sta mu je bila namera.

 

No, mozda se dobri i preposteni Mika primio na Strasbergov metod koriscenja afektivnog secanja pa zabrljao kad se ta, inace kontroverzna, metoda susrela s njegovim patologijama. Ili je skontao da ce te patologije najbolje prodati ako bude glumio srbijanskog Strasberga. Tko ce ga znati.

  • +1 1
Link to comment

a i neki njegovi polaznici su namirisali svog pedagoga u mesec/dva.

ta njegova patologija je isplivala na povrsinu kada je on otvorio svoju skolu glume. da li ga ranije nije tresla kriza srednjeg doba ili je nesto trece u pitanju, uglavnom stariji polaznici njegove skole, dok je jos bila u okviru RBGD, potenciraju sadizam. seksualni manijak (ne seksualni predator, to mi se cini da ga poredimo sa nekim lavom ili tigrom) je postao kasnije, sa svojom privatnom skolom i sa svojim godinama. a i ta nekadasnja deca su imala hrabrosti da napuste njegovu skolicu i da upisu fdu bez njegovog pedigrea. naravno, bilo je izuzetaka u oba pravca ali uglavnom se spominju glumci i jedna glumica koja je verovatno imala scenu silovanja u svakom filmu koji je snimila. napominjem da se okrecem na polaznike starijih generacija, a koje su ovom forumu uglavnom bliske.

edit:

harperu, mnogo si potkovaniji o ovoj problematici, od nekoga ko je na akademiji ucio metodiku, pedagogiju i psiholohiju, koju je , kao sto hermetico rece, svako polozio. shvati ovo kao neobaveznu raspravu. ima potkovanijih za ozbiljne diskusije.

Edited by foto
Link to comment
1 hour ago, foto said:

a i neki njegovi polaznici su namirisali svog pedagoga u mesec/dva.

ta njegova patologija je isplivala na povrsinu kada je on otvorio svoju skolu glume. da li ga ranije nije tresla kriza srednjeg doba ili je nesto trece u pitanju, uglavnom stariji polaznici njegove skole, dok je jos bila u okviru RBGD, potenciraju sadizam. seksualni manijak (ne seksualni predator, to mi se cini da ga poredimo sa nekim lavom ili tigrom) je postao kasnije, sa svojom privatnom skolom i sa svojim godinama. a i ta nekadasnja deca su imala hrabrosti da napuste njegovu skolicu i da upisu fdu bez njegovog pedigrea. naravno, bilo je izuzetaka u oba pravca ali uglavnom se spominju glumci i jedna glumica koja je verovatno imala scenu silovanja u svakom filmu koji je snimila. napominjem da se okrecem na polaznike starijih generacija, a koje su ovom forumu uglavnom bliske.

edit:

harperu, mnogo si potkovaniji o ovoj problematici, od nekoga ko je na akademiji ucio metodiku, pedagogiju i psiholohiju, koju je , kao sto hermetico rece, svako polozio. shvati ovo kao neobaveznu raspravu. ima potkovanijih za ozbiljne diskusije.

 

Vidis, ja verujem da si ti jedno sto puta potkovaniji od mene kad su ti likovi i ta struka u pitanju. Ne kritikujem to sto si napisao, samo sam se nadovezao.

 

Nije ovaj lik jedini koji svoje licne demone ogrce u plast metode i statusa, nagledao sam se takvih likova za vreme studiranja. Bar petoricu mogu iz glave da nabrojim koji su na razne nacine nevidjeno maltretirali pojedine studente i studentkinje. Ono sto je meni bilo najgadnije u celoj toj prici su reakcije njihovih kolega koje su se sastojale iz sleganja ramenima, sprdnje na njihov racun i drzanja po strani. To mi iskustvo govori da manje-vise svi znaju sta se desava u tim njihovim kruzocima i da sumnjam da ovi sto su "iskreno zaprepasceni" govore istinu. Ja to vidim bukvalno kao saucesnistvo u zlocinu, u nekom drustvenom ili profesionalnom smislu zlocin sam po sebi.

Link to comment
33 minutes ago, harper said:

No, mozda se dobri i preposteni Mika primio na Strasbergov metod koriscenja afektivnog secanja pa zabrljao kad se ta, inace kontroverzna, metoda susrela s njegovim patologijama. Ili je skontao da ce te patologije najbolje prodati ako bude glumio srbijanskog Strasberga. Tko ce ga znati.

Ma nije se on bavio nikakvim metodama glume. I to zato što nije smeo. Kandidat koji je od malih nogu izučavao metode glume kroz aktivni rad ne bi prošao ni kod jednog profesora. Kao što i deca koja glume u većim filmskim ostvarenjima ne uspevaju da upišu kasnije. Razlog je uglavnom isti, glina oblikovanje i ostali bullshit.  Koliko je uopšte studiozna gluma govori i podatak da ogroman broj glumaca("uspešnih") već posle druge i treće godine pauzira (razlog profesionalni angažman) a diplomira sa velikim kašnjenjem. Kurikulum je toliko hermetičan da glumci uopšte nemaju pristup znanju ostalih studijskih programa, scenario, režija, montaža, kamera, zvuk itd. ostatku sveta takoreći.

Njihovi predmeti su scenske igre, scenski pokret, scenske borbe, scenski govor, dikcija, jezik i malo istorije drame, pozorišta i filma i to čisto da su funkcionalno pismeni o kontekstu. Pošto rano uče biflanje napamet o nekom funkcionalnom poimanju nema govora. Jedino na čega su konstatno upućeni je režija ali ne na zanatski deo već na rad sa rediteljem kao ličnošću (od koje im zavisi karijera). Posle osnovnih studija uglavnom im se valjaju master class-ovi nekakvih imena u klasičnom guru tripu. Princip "klasa tog i tog profesora/ke" je jedan autoritaran pristup u kome slabo ima metodologije a mnogo života u komuni.

 

Dakle, nije njih Mika učio glumi.. on ih je pripremao.. za sve samo ne za glumu.

  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, Kenji said:

Ma nije se on bavio nikakvim metodama glume. I to zato što nije smeo. Kandidat koji je od malih nogu izučavao metode glume kroz aktivni rad ne bi prošao ni kod jednog profesora. Kao što i deca koja glume u većim filmskim ostvarenjima ne uspevaju da upišu kasnije. Razlog je uglavnom isti, glina oblikovanje i ostali bullshit.  Koliko je uopšte studiozna gluma govori i podatak da ogroman broj glumaca("uspešnih") već posle druge i treće godine pauzira (razlog profesionalni angažman) a diplomira sa velikim kašnjenjem. Kurikulum je toliko hermetičan da glumci uopšte nemaju pristup znanju ostalih studijskih programa, scenario, režija, montaža, kamera, zvuk itd. ostatku sveta takoreći.

Njihovi predmeti su scenske igre, scenski pokret, scenske borbe, scenski govor, dikcija, jezik i malo istorije drame, pozorišta i filma i to čisto da su funkcionalno pismeni o kontekstu. Pošto rano uče biflanje napamet o nekom funkcionalnom poimanju nema govora. Jedino na čega su konstatno upućeni je režija ali ne na zanatski deo već na rad sa rediteljem kao ličnošću (od koje im zavisi karijera). Posle osnovnih studija uglavnom im se valjaju master class-ovi nekakvih imena u klasičnom guru tripu. Princip "klasa tog i tog profesora/ke" je jedan autoritaran pristup u kome slabo ima metodologije a mnogo života u komuni.

 

Dakle, nije njih Mika učio glumi.. on ih je pripremao.. za sve samo ne za glumu.

 

+1

 

Moram ovako jer i dalje ne mogu da koristim emotikone.

Link to comment
17 hours ago, Hermetico said:

Petričić prso skroz. Možda ga sad neko opomene, konačno. Budala i on i ko mu ovo objavi, ne mogu ni da gledam. Poseban krug pakla za sve koji preko ovoga guraju svoju agendu. 

on to rece, ni ne trepnu a sve sto je ona napisala se slaze i istovetno je sa ovim sto je on napisao. Dakle on je nju samo potvrdio. Ironija

btw ko jeDarko Ivic?

Link to comment

Ma Aleksić je spakovao svoj "metod" u celu liniju koja se završavala time da neko upiše i eventualno završi glumu.
Očigledno je to bila ta putanja/kombina.
Vidite da kažu glumci, on je dolazio na ispite njihove na FDU.
To je ta žvaka o mistifikaciji. Napraviš spolja naizgled jedan "nedodirljiv" proces. Ali zapravo vrlo slobodan da ga narušavaju ljudi koji su makar i malo uključeni u to.
I mislim da je tu sad glavna borba, da se očuva to.
Nema tu nimalo brige za kolege. Tu je sad veliki strah koliko će "duboko da se ide". Onog trenutka kad se bude videlo da se neće ići dalje od Aleksića i njegove škole, sve će da utihne.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 5
Link to comment

Па проблем и јесте што то место не подлеже просветној инспекцији јер и није образовна установа. То је по форми, најобичнији ДОО. Не видим како би по закону могли да им забране да раде. Да покрену евентуално кривични поступак и против правног лица и да траже његово брисање из АПР. Мада и тада остаје кључни проблем - родитељи и даље доводе децу. 

 

Да сад Алексићева жена крене да држи у стану часове, капирам да би један број људи и даље децу ту доводио. 

Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Па проблем и јесте што то место не подлеже просветној инспекцији јер и није образовна установа. То је по форми, најобичнији ДОО. Не видим како би по закону могли да им забране да раде. Да покрену евентуално кривични поступак и против правног лица и да траже његово брисање из АПР. Мада и тада остаје кључни проблем - родитељи и даље доводе децу. 

 

Да сад Алексићева жена крене да држи у стану часове, капирам да би један број људи и даље децу ту доводио. 

 

znaci mogu da osnujem doo za proizvodnju gljiva i da mi to bude pravni okvir za neku skolicu glume/sporta?

plus, garant je clanarine uzimao 'na ruke', nista prihodi, pravi porezi,

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...