Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Teško da je bilo 2005. i s obzirom na ovo:

 

Quote

 

Na samom početku emisije "Presing" puštena je scena kojom počinje njen dokumentarni film "Zaceli me", koji je posvećen žrtvama seksusalnog zlostavljanja, i sa kojim je priznala da je i sama bila silovana od strane jednog moćnika iz filmske produkcije.

Film počinje telefonskim razgovorom između Danijele i njene majke kada ona saopštava porodici da je doživela silovanje.

- Htela sam da vam kažem da sam ja dožvela silovanje pre 4 i po godine u Srbiji i onda sam otišla u Ameriku, i bilo mi je mnogo teško, ali sada sam dobro. Samo hoću to da vam kažem, nisam vam do sada rekla jer nisam htela da se brinete. Sada vam to govorim jer pravim film o drugim žrtvama silovanja - rekla je Danijela u gorepomenutoj emisiji.

 

novosti.rs/scena/poznati/915978/proci-nekaznjeno-danijela-stajnfeld-otkrila-zasto-nece-kaze-silovao

 

Quote

 

16 August 2020

Stajnfeld, a celebrated actress in Serbia, left the country for the U.S. a few years ago

 

https://www.imdb.com/news/ni62988125

 

To je ova emisija, pa ako neko odgleda nek kaže je l' spominje da je imala 21 godinu:

 

 

Po svim biografijama ona je '84 godište.

Edited by vememah
Link to comment
On 29.8.2020. at 14:06, Caligula said:

 

 btw. anegdota koju sam obecao, mada mislim da sam vec pisao to negde na PPPu. Moj prijatelj sa ortakom u nekom klubu, radnja se dogadja recimo pre dvadesetak godina, ova dvojica dvadesetogodisnjaci, Lecic mrtav pijan, stoji par metara od njih, bije sredinu pete decenije. Onako razvaljen od alkohola gleda neku klinku kako igra, zeli da je dohvati rukom, ona mu izmice i nastavlja da igra. On ponavlja nekoliko puta pokret, jednom je i hvata, ova se istrgne, odlazi. Moj drugar mu dobacuje "Muka, a?" .... ovaj se okrece balav, ljulja se, kaze "MUKA BRATE" :lol:

 

Leka :heart:

 

 

 

 

 

 

:fantom:

 

 

Edited by Caligula
  • Haha 2
Link to comment
41 minutes ago, morgana said:

 

da da, bas izvjestaceno zvuci, i preglumljeno.

vidim da komentatori tu i tamo i proglasavaju snimak probom za neku predstavu.

 

Meni isto jako čudan snimak. On je nevidjeno bahat i odvratan, to je neupitno.

Ali nisam siguran da je ovo validan dokaz za bilo šta na sudu, više je za javno blaćenje i tu se odmah postavljaju neka pitanja.

Sasvim je moguće i da je malo montiran. Teško mi je i zamisliti kako do takvog razgovora uopšte dodje, posle takvog čina. 

Edited by mraki
Link to comment
9 minutes ago, morgana said:

ako je dovoljno nadmen, lako bi ga navela na priznanje, u njegovoj glavi nije moguce da ga ona prevesla

To da, kao što u njegovoj glavi nije bilo moguće ni da ga odbije. :puke:

Jeziv stvor, ali mi je svejedno sam kontekst ovog razgovora nejasan...

  • +1 2
Link to comment
Just now, mraki said:

To da, kao što u njegovoj glavi nije bilo moguće ni da ga odbije. :puke:

Jeziv stvor, ali mi je svejedno sam kontekst ovog razgovora nejasan...

 

shvatam. saznacemo vjerujem, cerecice mediji temu obilato. taman je i dosla u zgodnom momentu.

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

To da, kao što u njegovoj glavi nije bilo moguće ni da ga odbije. :puke:

Jeziv stvor, ali mi je svejedno sam kontekst ovog razgovora nejasan...

 

Na sajtu Insajdera pise:

 

Quote

 

Jedan od dokaza koji je dostavljen Tužilaštvu je i snimak razgovora koji je glumica snimila sa Lečićem nekoliko godina posle silovanja. Kako je rekla za Insajder, pozvala ga je kao deo procesa svog izlečenja od traume koju je preživela. Taj razgovor je snimala. 

 

 

  • Hvala 2
Link to comment
12 minutes ago, morgana said:

 

shvatam. saznacemo vjerujem, cerecice mediji temu obilato. taman je i dosla u zgodnom momentu.

 

 

 

 

Momenat bi bio jos zgodniji da je Leka oteo DS

 

Odnosno ne bi, balavi bi birao bolji tajming

 

btw. meni ovde govoriti o prezumpciji nevinosti besmisleno kada je Leka u pitanju. Inace tema je takva da moze da ima 50 nijansi sive (do crne) i zato je ovo jako tesko pravno pitanje.

 

Svaka cast ovim zenama na hrabrosti - mada racunam da je ovo i za njih neka vrsta olaksanja (nadam se barem)

 

 

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment

Sto se prezumpcije nevinosti tice, ono sto je doticni izgovorio, recimo on kad kaze da, onda je da, a kad kaze ne, onda je ne (da ne citiram sve ostalo), bar sto se mene tice, a ja nisam sluzbeno lice koje obavezuje prezumpcija, tesko da moze da odrzi prezumpciju da nije sljam dok se ne dokaze da je sljam.

Da li ce ga biti i sta ce pokazati krivicni postupak, to cemo videti.

Mozda je ovo sto smo culi i procitali neki igrokaz, mozda je samo glumio nekoga ko je sljam (ovog puta, ako je to slucaj, zacudjujuce uspeno) mozda je razgovor nezakonito snimljen itd, ne znam, to ce se utvrditi oni kojima je prezumpcija nevinosti posao, ali ono sto je izgovorio su reci nekoga ko nije nista drugo do tezak sljam.

Uzgred, ja sam mu pozeleo i da dobije ono sta je zasluzio, mislim da tu tek nema nikakvog narusavanja "prezumpcije". Naprotiv!

 

Edited by Nesh
  • +1 4
Link to comment
 
shvatam. saznacemo vjerujem, cerecice mediji temu obilato. taman je i dosla u zgodnom momentu.
 
 
problem je shto se zgodni momenti sustizu. ne mozesh reci ni kao na traci, preskache traka :unsure:

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...