Jump to content
IGNORED

Prosta duša slovenska


pantelia

Recommended Posts

nemam pojma o detaljima, ali ovo oko balaševića mi ništa ne izgleda kao da se radi o nečemu što se dešava automatiozovano i na daljinu.

epizodu državnog posla nije skinuo automatizovan softver. tu je verovatno moralo biti komunikacije između advokata i menadžera dve strane, pa su ovi iz državnog posla ručno uklonili taj video. tako i ove tribute bendove što izgleda nadbijaju, to isto ne radi softver niti neki klinac koji sedi u kancu u bugarskoj i stalno šalje neke zahteve youtube-u.

 

 

Link to comment

Bogami drugar i ja snimali nešto za svoju dušu, instrument i glas, ladno nas je provalio algoritam i označio pjesme i nema monetizacije. Znači pjesme koje u originalu svira 10 ljudi i čak su i u drugom tonalitetu, ovdje u osiromašenom izvođenju koje se ne može ni kaver nazvati algoritam detektovao na keca. 

Link to comment
nemam pojma o detaljima, ali ovo oko balaševića mi ništa ne izgleda kao da se radi o nečemu što se dešava automatiozovano i na daljinu.
epizodu državnog posla nije skinuo automatizovan softver. tu je verovatno moralo biti komunikacije između advokata i menadžera dve strane, pa su ovi iz državnog posla ručno uklonili taj video. tako i ove tribute bendove što izgleda nadbijaju, to isto ne radi softver niti neki klinac koji sedi u kancu u bugarskoj i stalno šalje neke zahteve youtube-u.
 
 
Pa nije automatizam dokaz da si prepustio ozbiljnoj menažeriji.
Pogotovo što je sad DP deo ozbiljnog[emoji769] projekta.
Ne ide to skidanje tek tako.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Daj više sa tim splitovanjem, hoće i Balašević dobiti topice na kojima se piše afirmativno, negativno i o poslovnim poduhvatima familije, da se ne bi fanovi najedili. Ko da je božmeprosti Đoković.

  • +1 3
Link to comment
Daj više sa tim splitovanjem, hoće i Balašević dobiti topice na kojima se piše afirmativno, negativno i o poslovnim poduhvatima familije, da se ne bi fanovi najedili. Ko da je božmeprosti Đoković.
podrzavam protivljenje! :hihi:

Link to comment
27 minutes ago, James Marshall said:

Daj više sa tim splitovanjem, hoće i Balašević dobiti topice na kojima se piše afirmativno, negativno i o poslovnim poduhvatima familije, da se ne bi fanovi najedili. Ko da je božmeprosti Đoković.

 

Ne znam kako si tog "profitera" uveo u jednačinu sa Balaševićem, al aj nek ti bude.

Udrite iz sve snage i na sav glas.

Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

Pa nije automatizam dokaz da si prepustio ozbiljnoj menažeriji.
Pogotovo što je sad DP deo ozbiljnogemoji769.png projekta.
Ne ide to skidanje tek tako.


... Shiit has hit the fan
 

 

naravno. taj softver koji je sve to automatizovao je razvijen da štiti i autorska prava GnR, Metallice, ali i nekog random klinca koji dobije za rođendan telefon sa kamerom i odluči da postane youtuber.

Kad Rick Beato dobije mail da je prekršio autorska prava npr Gunsa onda on ne dobija novac od pregleda za taj video. Taj novac ide Gunsima. Slash i Axl dobiju kintu, a verovatno nemaju pojma da je u toj koverti i jedan deo novca koji su dobili zato što je Rick Beato ceo dan potrošio da snimi svoj video i zajebao se pa odsvirao 2 takta November Rain.

Isto se dešava ako i klinac A drpi video klinca B i okači na svoj kanal. Ne mora uopšte muzika biti u pitanju ili neki drugi ozbiljan sadržaj u koji su upetljane velike korporacije. Klinci snimaju svakav content i zarađuju od toga. Review video igrice, review šminke, review fast food restorana, tutorijal kako da stigneš iz Beograda u Pefkohori, tutorijal kako da napraviš čizkejk. Softver otkrije da im je neko drpio video i onda im zaštite autorska prava. Nigde advokata, nigde menadžera, nigde korporacija. Youtube/Google štite content creatore iz svog interesa. Da se samo oni pitaju Rick Beato bi smeo da odsvira 2 takta Gunsa i da mu ostane kinta od videa, ali jbg zakoni su drugačiji. Možda bi i Slash i Axl želeli da ne uzmu tu lovu nego da ostane ovom liku koji ih reklamira i indirektno bi im mogao doneti dosta veći profit, ali pravila su sjebana.

Ovo sa Balaševićima je different ball game. Njih ne štiti google automatizovani softver, nego njihov fiškal.

Link to comment

Pa i nije totalno drugi ball game, suštinski je isto, samo što Maršalov cover skida algoritam jer svira na YT, a cover bend ĐB skida neki advokat jer sviraju u Festu. Niko ne sprečava GnR da skinu autorska prava ili da određenim ljudima dozvole izvođenje, nije algoritam iznad njihove odluke, kao što niko  ne tera Balaševiće da rade to što rade. 

 

Edit: bio je skoro primer gde je algoritam čoveku koji komentariše bodibilding demonetizovao klipove zbog snimaka sa Olimpije i posle dan-dva mu je vraćeno jer mu je Olimpija dala dozvolu kao promoteru sporta. 

Edited by Heaviside
Link to comment
  • 3 weeks later...
Quote


Marija Šerifović je otkrila šta je udovica Đorđa Balaševića, Olivera Balašević, tražila tokom jedne sezone takmičenja "Zvezde Granda".

- Ima problema, to se kod Đoleta dešavalo. Meni se dešavalo kad je Mahir izvodio pesmu Đorđa Balaševića. Bilo je u takmičenju takvih problema i pre, ali se, iz nekog razloga, supruga njegova javila i tražila da snimci budu obrisani, insistirala. Nisam imala kontakt sa gospođom, ali je bio problem, ja to poštujem, ne znam koji je tačan razlog. Tad sam ja jedino imala problem tog tipa - kazala je Marija

 

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...