Jump to content
IGNORED

GameStop short squeeze - pogibija hedžera


iDemo

Recommended Posts

11 minutes ago, iDemo said:

Na sta tacno mislis? 

ozbiljno pitam


Pa jebi ga. Koliko uspon može da traje? Biće zasićenost na tržištu i svakog gosta tri dana dosta. Kažem u ovom posebnom slučaju. Biće verovatno novih kompanija gde gerila kapitalizam može doći do značaja, ali u ovom specifičnom slučaju sigurno ne (na duže staze).

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Koliko uspon može da traje?

A, ok. Ja sam mislio na to da onaj ko je usao u ovo kasnije (u medjuvremenu) i sa namerom da nesto profitira na 'usponu' zreo za propas'.

Koliko sam ja ispratio - ovde je prvenstveno pitanje 'da komsiji/hedzeru crkne krava', a sve ostalo je em sekundarno em nebitno. Ko to nije video taj ce da prodje kao drugi talas kod Jezde i Dafine...

  • +1 1
Link to comment

Namera im je da doguraju preko $1000 samo da hedzovima napakoste. Sec se vec umesao, nece se ovo vise desiti. Zastitice brokere a nas miseve nagaziti. Mislim ja nisam nista uzela,.sutra cu srebro just  in case. 

  • +1 1
Link to comment

Drugi talas je "da crknu hedzovi" i "dole wall street"...

Prvi talas je imao drugu ideju i nameru. Ko je uzeo na 19$ tesko da ga briga za bogatase, fondove i wall street

 

Da sam ja uzeo na 19$ briga bi me bilo da li 1000 miseva i ja pravimo pare, a pucaju fondovi...ili fondovi i ja pravimo pare a misevi pucaju.

Ne treba mesati pare i emocije.

 

Videcemo kako ce se provesti ovi sto su emocijama usli u rat u zadnjih par dana, vise niko zivi ne moze pretpostaviti sta se moze desiti. Covek koji je uzeo na 19$ mi je rekao da tad ocekuje da ide do 400$, pre par dana mi je rekao da ocekuje 800$ max..a sta ce se desiti, ko zna.

Edited by Godfrey
Link to comment
15 minutes ago, dragance said:

Crnjak je sto ce sada hedzeri da se klade na pad cene GME, pa kad igranka zavrsi za koji mesec i cena padne na $15, povratice sve sto su izgubili. I jos i zaraditi.

Mozda neko ko vec nije short do vrata. Short interest je znacajan tako da sve dok ovo ne sidje, kosta. Samim tim, odrzavanje postojecih pozicija je skupo a kamoli podebljavanje. 

Ovo je vec preslo u sajberpank - rokaju se HFT algoritmi (short ladder i counterladder), dezinformacije na sve strane (recimo vesti o srebru), uletanje azijata, iznajmljuju se bilbordi po Americi, egzodus sa RobinHooda, insajd informacije od raznih brokera. Bioskop. :jerry:

 

Edit: I GME je 34% down od otvaranja. :D

Edited by CPP
  • +1 1
Link to comment

Zar neki "napad" na srebro nije lopasan u globalnom smislu za bankarski sektor? Ova pandemija prerasta u ekonomsku gde može da se ponovi 1929 a iz tog perioda svi znamo kakva pošast je izrasla...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Pa sta bi znacio napad na srebro? Shortovanje GME s ciljem da se firma bankrotira (ili umanji vrednost) ima jasan cilj. Srebro je s druge strane metal koji ima upotrebnu vrednost, trguje se hiljadama godina i svuda. Spekulativno uleteti tu prvo trazi mnogo para (ako je namera da se cena gurne na neku stranj) a drugo, s kojom idejom? Ne moze da se bankrotira, ne moze da se vestacki spusti cena znacajno jer postoji realna potraznja, da bi se nasvirala cena mora da se kupuje fizicko srebro i onda sta, sedeti na jaaako velikoj gomili? Tu bi eventualno uletela drzava (ili drzave) da razjuri spekulante da ne ispasta renewables industrija.

 

Kad je tarapana sa GME pocela firma je imala 71 milion deonica @ 6 USD. To je redovima velicine manje od trzista srebra. Prvo su se fondovi polakomili a onda usledila reakcija. I za razliku od srebra, na GME moze da se sedi jako dugo bez nekog uticaj na bilo sta drugo. 

Link to comment



Srebro je s druge strane metal koji ima upotrebnu vrednost, trguje se hiljadama godina i svuda. Spekulativno uleteti tu prvo trazi mnogo para (ako je namera da se cena gurne na neku stranj) a drugo, s kojom idejom? Ne moze da se bankrotira, ne moze da se vestacki spusti cena znacajno jer postoji realna potraznja, da bi se nasvirala cena mora da se kupuje fizicko srebro i onda sta, sedeti na jaaako velikoj gomili? Tu bi eventualno uletela drzava (ili drzave) da razjuri spekulante da ne ispasta renewables industrija.
  


Pa to, nema smisla ništa osim ako tu ne uleti neki novac preko Pacifika... koliko je to verovatno? ovo sad izgleda kao izvlačenje novca od kamikaznih sitnih štediša nekim fake news metodama, ovaj skok je varka na kojoj će neki da zarade ono što su izgubili?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Koji skok? 

 

Sto se tice varki, jaka ekipa rentira opremu naslonjenu na berzu i trpa logiku u switcheve (prakticno u kabl), raspolaze informacijama o dubini trzista (koliko je cega u ponudi/potraznji na kom nivou cena), ima kesa da na odredjeno vreme pomeri cenu i otrese male igrace (koji trguju na marginu i nemaju para da istrpe fluktuaciju) i protiv toga je prakticno nemoguce igrati.

 

Recimo danasnji pad pri otvaranju je moguce iniciran short ladderom (uzastopnim nudjenjem i kupovinom relativno male kolicine akcija na sukcesivno nizem nivou cene) da bi se kratkorocno spustila cena ispod 250 jer je gomila malih investitora imala izlaznu cenu na 250 (automatsku prodaju). Mali covek uglavnom nema tehnickih mogucnosti da to prepozna i odbrani se. 

Link to comment

Nisam pratio sta se desava sa srebrom zato sto mi cela ta prica sa prelaskom sa GME na srebro nema logike. Ono sto sam vidjao pre koju godinu je da je relativno lako pomeriti trziste silver futuresa zbog malog obima trgovine. Uslovno receno pomeriti, jer mali obim trgovanja na levoj ceni nije reprezentativan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...