Jump to content
IGNORED

GameStop short squeeze - pogibija hedžera


iDemo

Recommended Posts

4 hours ago, iDemo said:

Vrlo jasno & jednostavno objashnjenje 'sta se desava i ko je i koliko najeb@o'... by Ben S.

 

 

 

ajde da vidimo možda je moderacija manje osetljiva na Shapira, a nije nezanimljiv fenomen

 

kako to da Shapiro kao ekstremni desničar podržava ovu akciju koja je u suštini levičarska?

Link to comment
17 minutes ago, levi said:

kako to da Shapiro kao ekstremni desničar podržava ovu akciju koja je u suštini levičarska?

 

Sto je ova akcija levicarska? Ovo se savrseno uklapa u drain the swamp, liberal elites narativ.

Link to comment
14 minutes ago, levi said:

 

ajde da vidimo možda je moderacija manje osetljiva na Shapira, a nije nezanimljiv fenomen

 

kako to da Shapiro kao ekstremni desničar podržava ovu akciju koja je u suštini levičarska?

Da ti iskreno kazem - zabole me lakat ko je i koliko osetljiv i na koga - ako negde postoji spisak sta je dozvoljeno a sta nije (a da ga ja nisam video) - slobodno mi skrenite paznju - nisam ja bash toliki negativac pa da zanemarujem spiskove (ne)dozvoljenih.  

Sto se "levice" i "desnice" tice - nismo deca... 

Link to comment
5 minutes ago, napadaj said:

Ted Kruz je ritvitovao AOC i podržao njeno mišljenje, mnogi su se ujedinili oko ove priče.

Mogli su da ona nije budala... :) 

Ok, ona nije budala ali vishe voli dzabe reklamu nego da se ujedini sa Kruzovima oko ovakvih stvari. Politicar/ka sa tvitera.

Link to comment

Ma slažem se, ne mislim da su se ujedinili u smislu da se udružuju, nego da isto misle.

 

Oboje su budale ofc, samo su na različitim stranama, pa je interesantno kada imaju isto mišljenje o nečemu ovakvom.

Link to comment
1 minute ago, iDemo said:

Mogli su da ona nije budala... :) 

Ok, ona nije budala ali vishe voli dzabe reklamu nego da se ujedini sa Kruzovima oko ovakvih stvari. Politicar/ka sa tvitera.

 

Jeste, da se Kruz zaista nasikirao zbog nepravde prema malom coveku. Aj sad.

  • +1 1
Link to comment
Just now, napadaj said:

Oboje su budale ofc, samo su na različitim stranama, pa je interesantno kada imaju isto mišljenje o nečemu ovakvom.

 

Cinik bi rekao da sad kad je centrizam opet zaseo, fringe moze da pojaca lajanje. Pitanje je sta je tu misljenje a sta narativ.

Kruz je sedeo u vecini, videli smo kako je to islo. 

Link to comment

Ludilo je priča... Ludilo...

 

Kakvi su potencijalni krajevi svega ovoga?

Da li je prošao rok posle kog hedge fondovi moraju da plate brokerima akcije i koji je?

 

Koliko može da traje ova pat situacija gde ljudi hold-uju, ne prodaju? Dok ne krene prvi veći holder akcija da prodaje, pretpostavljam, pa će i ostali dok mogu da uzmu keš...

Link to comment
13 minutes ago, Mil@n said:

pa će i ostali dok mogu da uzmu keš...

Ovi sto sam ih ja slushao i gledao procenjuju da se ljudi nece cimati da uzmu keš jer se "radi o malim do nikakvim sumama" i da je ovde (rekli bi na srpskom) mnogo vaznije 'da komsiji crkne krava' nego da nashi krpe ogradu oko svinjca...

  • +1 1
Link to comment

nešto je dospelo ali veći deo tek dolazi koliko sam shvatio. verovatno i sami opet shortuju, očekujući da ipak mora kad tad da padne, pa da povrate deo gubitka

 

a trajaće dok oni koji su prvi počeli da kupuju ne procene da im je zarada po ovoj ceni veća od zadovoljstva da sjebu neki fond, pa počnu da prodaju. kao u svakoj piramidi, zaradiće oni koji su prvi ušli i prvi izlaze, a ostali jbg

Link to comment
6 minutes ago, iDemo said:

Ovi sto sam ih ja slushao i gledao procenjuju da se ljudi nece cimati da uzmu keš jer se "radi o malim do nikakvim sumama" i da je ovde (rekli bi na srpskom) mnogo vaznije 'da komsiji crkne krava' nego da nashi krpe ogradu oko svinjca...

 

Pa ja mislim ako jedan baja koji ima (lupam) milion akcija proda, ili neku osetnu koiličinu akcija koja može da ima uticaj na berzu tj pad ili rast cene, da ostali sitni sa svojim simboličnim ciframa mogu da se slikaju?... 


Možda bi bilo zanimljivo videti "vlasničku strukturu" akcija, koliko ih imaju jake korporacije, jaki igrači, a koliko ovi ludaci sa redita i ta "da crkne krava" ekipa. Pretpostavljam da ne postoji uvid u takvo nešto?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...