Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts




Gde sam ga podcenila? Gledam valjda kako igra i ne samo sada, traje ovo vec, nema veze sa podcenjivanjem nikakvim.

Nemoj da me pogrešno razumeš, tako nešto sam i ja mogao da napišem jer takav utisak i ostavlja kad se pogleda npr. jedan njegov meč od pre 5-6 godina. Ali... to što igra on (i Nole, i Rođa ređe već) je povreno taktiziranje, dolaženje do daha, davanje oduška ili štatijazam. Ipak su to majstori profesionalci koji igru, tehniku, taktiku i snagu imaju u malim prstima iako matori, pa ti prstići mogu da zažuljaju ponekad.

Ponavljam, pred RG ja bi isto tako nešto želeo ali nije realno da u ovom momentu šljake pričamo o 30-40 minuta protiv ovakvog igrača.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Rafa dobije tu i tamo jednu opomenu za prekoracenje vremena. A da li mu je ikada iko uzeo poen od sudija? Pa ovo je uzas sta radi godinama.

Link to comment




Nemoj da me pogrešno razumeš, tako nešto sam i ja mogao da napišem jer takav utisak i ostavlja kad se pogleda npr. jedan njegov meč od pre 5-6 godina. Ali... to što igra on (i Nole, i Rođa ređe već) je povreno taktiziranje, dolaženje do daha, davanje oduška ili štatijazam. Ipak su to majstori profesionalci koji igru, tehniku, taktiku i snagu imaju u malim prstima iako matori, pa ti prstići mogu da zažuljaju ponekad.

Ponavljam, pred RG ja bi isto tako nešto želeo ali nije realno da u ovom momentu šljake pričamo o 30-40 minuta protiv ovakvog igrača.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk



Znas kako, dovoljno dugo pratim tenis i smatram da nesto ipak znam, kao laik, naravno. I vidim malo drugacije. A niti poTcenjujem Nadala, toliko bas nisam poludela, biti kazem da nece da osvoji RG. No ovaj nivo, koji mesecima pokazuje za njegove standarde je bas los. Ipak, ima previse i znanja i iskustva, isuvise veliki sampion, da bi se to tek tako videlo i dozvolio da ga svako tuce, a Denis je ipak nezreo jos uvek rival za sljaku, iako je izuzetan i talenat i napreduje stalno. Vidi se i da uziva na terenu, no svaka i najminimalnija sansa protiv Bika mora da se koristi, a on to nije danas uradio.

Drugo, Rafa NIKAD ne taktizira, za razliku od Novaka, on melje i gine, bilo prvo ili peto kolo nema kod njega to veze. Sto ume i da zavara, pogotovu van sljake.

Sapovalov ga je propisno namucio, imao ozbiljnu sansu da ga dobije, ali onaj izuzatan nivo iz prvog je bilo nemoguce ocekivati kod njega i u nastavku, pogotovu kada je dozvolio da izgubi svoj gem u drugom posle 40:0, prvo pao mentalno, a onda i fizicki. Vratio se delimicno kasnije, ali i Rafu vratio, koji sigurno da je odigrao na najvecem svom max danas i nije hteo ni po koju cenu da dozvoli ovde kiks. Ne kazem da nece jos da digne svoj nivo, ali vidi se da je usporio. Uostalom njegov stil uzima danak, a ako ce da cekaju sa se penzionise da mu uzimaju pobede i trofeje, onda jbg, ne treba ni da mu izlaze na megdan. I zato kazem da imaju sansu, na svojim maksimumima maksimuma smile.png


  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...