Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Quote

BioNTech SE Chief Executive Ugur Sahin said on Thursday the vaccine it developed with Pfizer Inc is expected to be 70% to 75% effective in protecting against infections of the COVID-19 variant first detected in India.

 

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, LeBron said:

Cerka (16.5 godina) juce primila Pfizer. Nikakve nus pojave nije imala sinoc.

 

ni nece imati. prva fajzerka je mala maca. i supruga i ja, osim malog bola u ramenu, nista posle prve. za drugu cemo videti.

taman ces me videti dan posle druge vakcine :D

 

Link to comment

Ja nisam imao reakciju ni posle 2 doze :happy:

Imao sam srece da budem medju 76% ljudi koji nisu imali nezeljene nuspojave posle recipovanja 

Link to comment

Posle jučerašnje druge doze AZ sam imao znatno blaže posledice nego prvi put. U toku noći mala groznica i glavobolja. Isto kao i prvi put, ali dosta blaže. Nisam pio nikakve analgetike. Prvi put sam popio kafetin i panadol, ali slabo pomoglo. Moja žena je imala malo jaču groznicu i temperaturu u toku noći i popila brufen. Ali je i prvi imala temepraturu 39. Recimo, kuma ništa ni prvi ni drugi put. E, da - imam i malu tegobu u ruci, gde sam primio vakcinu.

  • +1 2
Link to comment
Quote

Ministar bez portfelja Nenad Popović rekao je da je kolege iz Srbije juče primio direktor Instituta "Gamaleja" i ceo tim stručnjaka, koji su im uručili certifikat za proizvodnju vakcine "sputnjik V" na "Torlaku".

Prema njegovim rečima, u prestižnom ruskom institutu je utvrđeno da je sve potpuno isto kao kada se vakcina proizvodi u Rusiji.

"Odali su nam priznanje da smo zemlja koja je u najkraćem roku uspela da sprovede u delo dogovoreno i uspela da završi postupak. Kontrolisano je 18 parametara na osnovu kojih je doneta odluka", naveo je Popović i apelovao da građani koriste ovu vakcinu.

Popović je najavio da će u narednih 10 do 15 dana krenuti supstanca iz Rusije, koja će dolaziti u specijalnim ambalažama, a "Torlak" će imati 10 do 15 dana da iskoristi tu supstancu.

Naveo je da bi za početak na "Torlaku" trebalo da proizvede oko 100.000 vakcina, i da se prve doze mogu očekivati za 15 do 20 dana. "Vakcina sa "Torlaka" biće po svetskim standardima", naglasio je. 

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4379281/nenad-popovic-torlak-vakcina-sputnjik-v.html

Edited by vememah
Link to comment


https://rs.n1info.com/zdravlje/sta-stoji-iza-odluke-cdc-da-vakcinisanim-osobama-ne-treba-maska/


Na osnovu novih smernica američkog Centra za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) potpuno vakcinisane osobe ne treba da nose maske na otvorenom i u većini zatvorenih prostora. Svoju odluku zasnovali su na novoj velikoj studiji sprovedenoj širom zemlje.
Novo istraživanje otkrilo je da vakcine Moderna i Fajzer pružaju 94 odsto zaštite zdravstvenim radnicima koji se nalaze na prvoj liniji obrane od koronavirusa. Samo jedna doza pružila je 82 odsto zaštite. Upravo je to uticalo na odluku CDC da ublaži smernice vezane za nošenje maski, piše CNN.

Link to comment

iza odluke stoje moroni koji nece da se vakcinisu i koji ne nose maske, pa su procenili da je manji zlo da ih motivisu ukidanjem obaveznog nosenja maski, ne bi li se vakcinisali.

  • +1 4
Link to comment

Covid-19: Should all children get a vaccine?

 

Ide interesantna debata da li treba da se deca vakcinisu, sta to znaci za pandemiju, koji su rizici i da li je to moralno opravdano,  s obzirom na, do sada, zanemarljive posledice po “govna mala”. Spekulise se da li je bolje (moralnije) poslati vakcine zemljama koje nemaju dovoljno vakcina ili vakcinisati gremline.

 

 

 

Link to comment

Primio drugu kraljevsku rojal blue blood vakcinu, nema guzve u DZ Zemun.

 

... (ali iako nema guzve jedan usao i nacrtao se ispred mene, prvo sam mislio da se sklonim i ne mlatim se sa budalom ali ovo malo ega mi rece da se borim za pravo da idem pre njega. Mnogo smo bre stoka).

 

Sad cekam reakcije :heart: prosli put bilo kao da sam popio bozu.

 

edit: e uprava ne radi, ne salju mi mail za registraciju

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...