Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

4 minutes ago, InvisibleLight said:

pa nije nego ;da li,ako i pored istog pridrzavanja mera, ipak slucajno zakacim, da li onda da panicim (0 AT) il manje panicim (imamAT) :tongue:

 

Mislim da je kompleksnije od toga

 

kako zakacis i u kakvom zdravlju, koju kolicinu, koji soj, to ne mozes da proveris pa da si Dzonson&Dzonson licno

 

Treba se paziti jako i do samog kraja - kada brojevi pocnu da padaju kao u Izraelu ili Engleskoj, onda smo na konju, svi.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
Quote

 

The U.S. stockpile of the controversial AstraZeneca Plc coronavirus vaccine has grown to more than 20 million doses, according to people familiar with the matter, even as the shot looks increasingly unlikely to factor into President Joe Biden’s domestic vaccination campaign.

AstraZeneca has yet to request Food and Drug Administration authorization for the two-dose vaccine, and the company faces safety questions abroad and scrutiny from U.S. regulators who’ve already rebuked it for missteps during clinical trials and partial data releases.

Three other vaccines already authorized in the U.S. are going into Americans’ arms at a rate of about 3 million doses per day, with hundreds of millions of additional doses set to be delivered by August.

 

https://www.bnnbloomberg.ca/biden-s-orphaned-astrazeneca-stockpile-rises-to-20-million-doses-1.1587996

Link to comment

Izraelci sekvencirali uzorke onih malobrojnih vakcinisanih pacijenata koji su ipak dobili koronavirus i konstatovali da je raspodela varijanata ista kao u generalnoj populaciji, što će reći da nijedna varijanta ne probija bedem vakcinacije Fajzerom bitno više od drugih.

 

Quote

Preliminary findings of a study conducted by Israeli health authorities show there is no coronavirus variant currently in the country that is resistant to vaccines, Channel 12 reported Sunday evening.
...
As part of the research, DNA samples of individuals who have recovered from or have been vaccinated against coronavirus were collected from all of Israel's hospitals and HMOs. The samples were then taken to the central DNA sequencing lab of the ministry at Sheba Medical Center near Tel Aviv for examination.

If the sequencing would have revealed a specific mutation with high prevalence (which might reflect high incidence or prolonged survival of a disease without cure), it would have indicated the variant was resistant to the vaccine or the antibodies developed by those who recovered from the pathogen.

But according to initial results, the strains found within the samples matched their dispersal among the general population. In other words, there is no current evidence suggesting that a vaccine-resistant mutation exists in the country. 

https://www.ynetnews.com/health_science/article/B1ItnyySd

  • +1 2
Link to comment

Kakva je situacija generalno u Izraelu sada? Zna li se nesto o posledicama onog okupljanja na Uskrs? Video sam negde da su oni zatvorili kovid bolnice, sto ce reci da redovni sistem moze da izdrzi nove pacijente ukoliko ih ima. 

Link to comment

U piku krajem januara i početkom februara imali su 80-85 hiljada aktivnih slučajeva, trenutno ih imaju 4200.

 

i1AHGcJ.png

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/

 

Od tih 4199 u bolnici je 436, teško bolesno 270, kritično 156, a na respiratoru 122.

 

Izvor: https://datadashboard.health.gov.il/COVID-19/general?utm_source=go.gov.il&utm_medium=referral (podatke sam preveo pomoću GT)

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 4
Link to comment
10 hours ago, InvisibleLight said:

Imal ko bedniji rez? :(

4 nedelje od revaxa k8nez

 

Screenshot_20210410-065438_Drive.thumb.jpg.40d7d29c9d291b5d2f2d83aa654e1085.jpg

Ja sam imao 7,14 dva meseca nakon zaražavanja. Nisam radio nakon vakcinacije test za antitela. Različite mogućnosti zaštite postoje, nekako mi test pruža samo privremenu sigurnost, a možda si zaštićen i bez antitela. Opet možeš se zaraziti, a imati samo blaže simptome. Čekam istraživanja/dokaze dugotrajnosti zaštite od vakcine, nekako me drži nada da pružaju zaštitu od barem godinu dana, ako ne i više. 

Link to comment

Elem.

Ona moja drugarica uspela, tj vakcinisalo joj muža holandeza. Čekali kraj radnog dana u DZ, ostalo fajzera i boc.

Holandez, koji je do skoro rezolutno odbijao da izda poverenje u svoju državu, sad u čudu :D

  • +1 6
Link to comment

U skladu sa strategijom usporavanja prve doze i prelaska na one ispod 50 godina, da bi se pravovremenski dala druga doza:

 

 

Quote

 

The UK has reported the largest number of second coronavirus vaccine doses given in a single day, according to the latest government data.

A total of 450,136 second doses were received on Friday - with 106,878 first doses also administered.

 

 

 

Ukupni brojevi sada stoje:

 

Quote

There were 2,589 new infections in the past 24 hours, and another 40 deaths within 28 days of a positive test.

The latest figures show that of the 39,001,554 vaccinations administered in the UK so far, 32,010,244 were first doses - a rise of 106,878 on Friday.

Meanwhile, 6,991,310 were second doses, a rise of 450,136.

After the latest figures, the UK's death toll stands at 127,080 and the total number of infections is 4,368,045.

 

 

Link to comment
14 hours ago, Facundo Orellana said:

Ja sam imao 7,14 dva meseca nakon zaražavanja. Nisam radio nakon vakcinacije test za antitela. Različite mogućnosti zaštite postoje, nekako mi test pruža samo privremenu sigurnost, a možda si zaštićen i bez antitela. Opet možeš se zaraziti, a imati samo blaže simptome. Čekam istraživanja/dokaze dugotrajnosti zaštite od vakcine, nekako me drži nada da pružaju zaštitu od barem godinu dana, ako ne i više. 

Pa ja ne iskljucujem da nisam odreagovala na vakcinu (oko mene baba s 0 AT od kineza kolko oces) nego da mi ovo rezultat od kontakta s virusom,  jer pred revax bili bliski kontakt li s 2 zarazene bez maski ,T°37 u par merenja tokom tih nedeljy dana cekanja.

Jer to je taj neki igg broj AT kao moj kod ljudi koji imsli koronu, mAda nije isti test bio za taj igg i ovo S protein igg

 

Kakogod, ja sam uradila sta mogla za sebe i drustvo , AT i zastita su tu i idemo dalje, iste mere i novi krugovi vakcina dok se ovo sranje ne suzbije

Link to comment
Quote

Doktorka Marija Gnjatović iz Instituta za primenu nuklearne energije izjavila je da većina vakcina jako dobro deluje u populaciji radno sposobnog stanovništva.

"Postoje blaži problemi u kategoriji starijih osoba iznad 70 i to muškaraca, koji su razvili malo slabiji humoralni odgovor kada je u pitanju Sinofarm vakcina. Dešava se i kod druguih tipova vakcina, u manjoj meri. Posebno ćemo obariti pažnju na tu kategoriju ljudi", navela je Gnjatović za TV Vesti.

Kako je rekla, u planu je izrada nacionalne studije koja će se baviti praćenjem efekata vakcinacije.

Ona je navela da izostanak antitela ne znači da nema imuniteta.

"Antitela su potvrda da je došlo do pokretanja imunskog odgovora. Njih najlakše merimo. Izostanak ne znači da nema zaštite, jako je važan ćelijski odgovor. Izostanak humoralnog ne znači i izostanak celularnog odgovora", rekla je Gnjatović.

Ona je navela da je do sada registrovano više od 12.000 mutacija koronavirusa.

b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=04&dd=10&nav_category=12&nav_id=1840673

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...