Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

mi smo takodje skloniji da sacekamo, mada sam bila u velikoj guzvi i nisam stigla nista da citam o tome, tako da ostavljam mogucnost da se pojave i neke nove informacije. 

logika je verovatno ista svima: ako i ne bude apdejta, bolje je biti zasticen pred/na pocetku nekog eventualnog novog talasa - a nadamo se da ce leto doneti bar nizi intenzitet, ako ne potppuno zatisje.

  • +1 1
Link to comment

Za mene je ovo no brainer. Svaka vakcina povecava sanse da se bolje zastitis od virusa i prodjes sa sto manje posledica. Meni je u martu taman 5 meseci, samo sam u dilemi koliko vremena treba da prodje od zarazavanja (u mom slucaju je proslo nekih mesec dana)..

  • +1 6
Link to comment

Ja cu da sacekam da prodje leto, pa tamo negde u septembru, mozda razmislim.
Ide lepo vreme, prelezao sam 2 puta, imam nedefinisan broj antitela koja su pomogla kod korone no. 2, tako da, septembar ili oktobar, ako bude bas potrebno.

Link to comment
26 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Za mene je ovo no brainer. Svaka vakcina povecava sanse da se bolje zastitis od virusa i prodjes sa sto manje posledica. Meni je u martu taman 5 meseci, samo sam u dilemi koliko vremena treba da prodje od zarazavanja (u mom slucaju je proslo nekih mesec dana)..

ma u pravu si ti, nego se meni moze ponoviti situacija da se nadjem na poslu okruzena sa milion ljudi, u sred (nadam se se samo potencijalnog) novog talasa, a da je proslo pola ili vise  godine od poslednjeg bustera i da jos uvek nema jasnih novih procedura. to mi je bila situacija sa omikronom - iako sam itekako zadovoljna kako me je treca doza provela kroz posao/skolu tokom delte, za omikron je zastiti bila istekla. 

mislim da svako mora da prati i svoju konkretnu situaciju - vrstu posla, prelezao/nije prelezao... 

nije bas jednostavno, ali vec imamo vise iskustva i sa vakcinama.

kako god, nije lose da delimo ovde sve informacije, svakako nema boljeg mesta da se prikupe novosti za donosenje odluke.

 

  • +1 1
Link to comment

Ima li neko da se spricnuo Novavaxom?

Ja zakazao trecu nakon 2 Fajzera i prelezanog kovida u novembru.

Malo me bilo strah od mRNA boostera nakon kovida jer svakog koga poznajem je bio gripozan 24h.

Cekao da dozvole NVX booster i u cetvrtak idem da probam protein.

Link to comment

Vakcina je kod delte odradila sjajan posao. Bez istrazivanja vidim kako su prosli vakcinisani (posebno busterovani) jesenas. Sa omikronom je bio haos. 

Jeste da istice 5 meseci, ali racunam da smo bili svi izlozeni i delti i omikronu maksimalno i da ta izlozenost virusu nesto znaci. 

Svakako cu mojim roditeljima savetovati cetvrtu vakcinu (2 kineza + fajzer), nisu prelezali i nisu imali nikakve reakcije na vakcinu. 

Imacemo vise informacija uskoro, ide leto, bice nekih putovanja, druzenja, mozda se i treba zastiti 

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Sandradjer said:

Vakcina je kod delte odradila sjajan posao. Bez istrazivanja vidim kako su prosli vakcinisani (posebno busterovani) jesenas. Sa omikronom je bio haos. 

Jeste da istice 5 meseci, ali racunam da smo bili svi izlozeni i delti i omikronu maksimalno i da ta izlozenost virusu nesto znaci. 

Svakako cu mojim roditeljima savetovati cetvrtu vakcinu (2 kineza + fajzer), nisu prelezali i nisu imali nikakve reakcije na vakcinu. 

Imacemo vise informacija uskoro, ide leto, bice nekih putovanja, druzenja, mozda se i treba zastiti 

procitala sam u nekom clanku da izlozenost ne znaci mnogo, da jedino zarazavanje, asimptomatsko ili sa simptomima, stvara imunitet. e sad, bilo je davno, ne znam ni gde sam nasla, bio je neki ozbiljan izvor. moguce doduse da je samo jedna skola misljenja o ovome.

sto se tice cetvrte, bas sam u dilemi - ceka me jos milion obaveza do leta, i u skoli i van nje, ali gde sam sve morala da budem u poslednjih par meseci i koliko niko nije nosio masku, i sama se cudim kako nisam jos. kako god, moram dobro razmisliti, citacemo se ovde  :)

jedino sto me zadrzava je neka hipoteticka situacija u kojoj opet ulecemo u talas u septembru/oktobru, a sa vec isteklom zastitom. i sad vec populacijom potpuno odviknutom od nosenja maske i ubedjenom da je korona zauvek zavrsena. 

 

  • +1 3
Link to comment
58 minutes ago, Aleksija said:

procitala sam u nekom clanku da izlozenost ne znaci mnogo, da jedino zarazavanje, asimptomatsko ili sa simptomima, stvara imunitet. e sad, bilo je davno, ne znam ni gde sam nasla, bio je neki ozbiljan izvor. moguce doduse da je samo jedna skola misljenja o ovome.

sto se tice cetvrte, bas sam u dilemi - ceka me jos milion obaveza do leta, i u skoli i van nje, ali gde sam sve morala da budem u poslednjih par meseci i koliko niko nije nosio masku, i sama se cudim kako nisam jos. kako god, moram dobro razmisliti, citacemo se ovde  :)

jedino sto me zadrzava je neka hipoteticka situacija u kojoj opet ulecemo u talas u septembru/oktobru, a sa vec isteklom zastitom. i sad vec populacijom potpuno odviknutom od nosenja maske i ubedjenom da je korona zauvek zavrsena. 

 

Kod delte je bio dobar tajming. Efikasna vakcina u pravo vreme. 

Videcemo i sta ce biti sa novim vakcinama.

Iskristalisace se situacija oko virusa, talasa,  preporuka u drugim zemljama, saznacemo :)

 

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, Sandradjer said:

Kod delte je bio dobar tajming. Efikasna vakcina u pravo vreme. 

Videcemo i sta ce biti sa novim vakcinama.

Iskristalisace se situacija oko virusa, talasa,  preporuka u drugim zemljama, saznacemo :)

 

 

Koliko je bio dobar tajming kod delte toliko se za omikron zakasnilo. Na ličnom, anegdotalnom nivou vakcinalni status je bio izuzetno bitan kod delte i nije uticao na tok bolesti za omikron, bar u mom okruženju. Čak mi se čini da nevakcinisani imaju bolje rezultate kad je omikron u pitanju - možda zato što su u prethodnim talasima došli u dodir sa virusom i ne znajući, stvorili neki imunitet koji ih je štitio u ovom talasu.

Link to comment
3 hours ago, keitel said:

 

Koliko je bio dobar tajming kod delte toliko se za omikron zakasnilo. Na ličnom, anegdotalnom nivou vakcinalni status je bio izuzetno bitan kod delte i nije uticao na tok bolesti za omikron, bar u mom okruženju. Čak mi se čini da nevakcinisani imaju bolje rezultate kad je omikron u pitanju - možda zato što su u prethodnim talasima došli u dodir sa virusom i ne znajući, stvorili neki imunitet koji ih je štitio u ovom talasu.

Omikron je cirkulisao maksimalno, uopste mi nije jasno kako smo/su neki izbegli to i da li su uopste izbegli.

Znam mnogo ljudi koji su koroni odolevali do omikrona. 

Pa da se dobije najjaci imunitet prirodnim prelezavanjem, ipak sam stava da je najbolje zastititi se vakcinama (postojecim, buducim). Virus je izuzetno opasan, ma koliko ljudi prosli i sa blagim simptomima. 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Ukupno datih doza državljanima Srbije:
3,16 miliona prvih
3,1 miliona drugih
1,84 miliona trećih

 

https://vakcinacija.gov.rs/

 

U zadnjih tridesetak dana prosečno dnevno davano 200 prvih, 400 drugih i 1000 trećih doza, ukupno oko 1600 dnevno.

 

Od onih koji su primili drugu dozu svega 59% je primilo i treću.

Link to comment
On 11.3.2022. at 21:03, slepa živana said:

iskazala sam interesovanje na e upravi.

moja majka bi zelela da se prijavi uskoro za cetvrtu, gde si ti iskazala interesovanje, na onom istom mestu kao za prvu dozu?

nesto se maglovito secam, ali mislim da je za trecu dozu bilo drugacije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...