Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Cuo jos jedno lose iskustvo vezano za vakcinu. Prodao auto nekom liku iz Horgosa, '75 godiste (mada sam mislio da je dosta mladji). Bezveze mi kroz pricu pomenuo ozbiljne zdravstvene probleme prosle godine, ja ga pitao sta je tacno bilo a on kaze dva dana posle Fajzer vakcine jak mozdani udar. Pre toga nikad nikakvi problemi, covek vitke gradje, mladolik. Kaze da zna jos slicnih slucajeva medju prijateljima i "da se o tome ne prica".

Ja imam jednog poznanika '83 koji je isto posle Fajzera imao mozdani udar, decko psihofizicki zdrav, prav, dobar posao, porodica, nikakve vece brige u zivotu... ali opet, nismo bas ni mladi vise sa 4 banke, desava se to. Jebeno kako god okrenes.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Sve je moguce pa i pritajeni covid bez simptoma, naravno, mada mu nisu nasli nista ni posle toga. Mozda je to nasledno kao infarkti, npr. meni je deda umro od cetvrtog a cale imao dva za sad, s obzirom na moj dosadasnji stil zivota i ja sam vidjen da izginem od toga kad mi dodje vreme ili bar da se napatim.

Nadam se da mu nisi rekao pravu kilometražu auta koji si mu prodao, da ga ne dotučeš.
:fantom:
Servisna knjiga, slike sa oglasa pre kupovine, sve crno na belo. Posle mene je vaskrsnuo, hormon srece na maksimumu.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Poznajem ženu koja je prošle godine nazvala telefonom drugaricu da joj izrazi saučešće pošto joj je muž preminuo od kovida, u bolnici. Kada ju je pitala da li je bio vakcinisan, odgovor je glasio "Bože sačuvaj!" Inače se ta porodica liječi bahovim kapima.

 

1Jy4.gif

 

 

 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Moj zet je primio trecu dozu otprilike dva meseca nakon kovida, kad su mu se rezultati analiza krvi vratili u normalu. Ne znam da li je to pravilo, ali njemu je dr tako savetovao.

Link to comment

Upravo sam u domu zdravlja.

Pitam sestru: 

- jel počela 4.doza da se daje?

- nije odobrena. Šta će vam 4.doza uopšte (prezrivo)

- ja hoću 6 vakcina da dobijem

- nemojte preterivati gospođo, ne trebaju vam tolike vakcine

- dobro sama ću su sebi da je dam

 

Ovako izgledaju moji susreti s državnim službama

 

  • +1 5
  • Haha 4
  • -1 1
Link to comment
8 minutes ago, Ras said:

Nemoj, Zeko da smaraš sestru, ona svakako nije adresa za tu vrstu pitanja.

 

 

 

Znam, to sam u prolazu pitala, čisto da čačnem malo :fantom:

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
Quote

 

[Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Darija Kisić Tepavčević] Dodala je da je usvojena preporuka Nacionalnog komiteta za imunizaciju da se preporučuje dodatna, "buster" doza, odnosno četvrta doza vakcine protiv korona virusa, za sve starije od 18 godina, pet meseci posle prethodne "buster" doze.

Četvrta doza se preporučuje i za decu od 12 do 18 godina, takodje pet meseci posle prethodne.

 

https://beta.rs/vesti/covid-19/160190-krizni-stab-ukidaju-se-kovid-propusnice-cetvrta-doza-vakcine-preporucena-za-sve

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...