Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?

Featured Replies

2 hours ago, Engineer said:

Bilo je ovo drugo na ukrajinskom forumu. Ali tu je problem što je Ukrajina još 2019. dodala ustavni amandman da je cilj zemlje NATO članstvo. Nažalost, tadašnji američki predsednik, Donald Trump, nije prepoznao opasnost takve politike, i umesto da pritisne Ukrajinu da od toga odustane, je USA odlučuje o NATO-u, on im je prodavao oružje koje je sprečilo pad Kijeva za 3 dana i zbog čega se približavamo petoj godini rata. Ali valjda će biti gotovo pre toga.

Enede. Zena procitala cetnicku sekciju PPP foruma pa laze ko kucka kako napad Rusije ima bilo kakve veze sa NATOom u koji Ukrajina ionako nije ni htela da udje. Nego su samo hteli u EU i demokratiju, ali je Rusija mrzela EU, pa se folirala kako joj smeta NATO, koji uostalom nikome ne moze da smeta jer je to samo odbrambeni savez koji ne napada.

A ruski covek D. Tramp prodaje Ukrajini oruzje protivu Rusa, kao da je gledao ruskog coveka Vucica.

Pa ccccc.

Ili se samo ja secam koliko je zapadna propagandna masinerija imala upliv na forum gde je svako ko je pominjao NATO u ovom kontekstu optuzivan da je genocidni orkofil.

Evo sad ova cetnikusa prica isto i jos gore. Pa strasno.

  • Replies 2.9k
  • Views 272.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Ivo Petović
    Ivo Petović

    Nemoj da se ljutiš, ali imam jedan most da ti prodam povoljno.    Najveća dostignuća Trampa su rezanje poreza iz 2017.g. koje je preko 80% otišlo najbogatijim (prepolovio je capital gains ta

  • Da počistimo svoje dvorište kažeš ?   Bajden sigurno ne bi bio moj prvi izbor. Ali ne radi se o njemu. Siguran sam da će Bajden, u slučaju da izgubi, mirno predati vlast. Trenutno mu je rodj

  • copkillah
    copkillah

    a inače sve kipti od njihove dobre karme  

Posted Images

@Mel Ukrajina apsolutno nije htela u NATO 2014. Većina naroda je bila protiv. 2010 je Janković doneo u zakon koji ih svrstava kao nesvrstane i negira NATO članstvo - niko nije protestovao.

Sa druge strane, Januković je pobedio sa pro-EU kampanjom. Prva postizborna poseta bila Briselu. Bili su u pregovorima za sporazum Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju.

I onda pod 2013 pod ruskim pritiskom naprasno odustaju od potpisivanja SSPa, kreću protesti , koje vlada brutalno suzbija, organizuje anti proteste i svoje šatorsko naselje.... Ostalo znate...

Ne iznenađuje kasnije okretanje prema NATO.

1 hour ago, Spooky said:

I onda pod 2013 pod ruskim pritiskom naprasno odustaju od potpisivanja SSPa,

Jel se tako na ukrajinskom kaže ukinulo nam subvencije za gas i naftu i počinjemo sa otvaranjem poglavlja i klastera u narednih x godina kako bi možda nikad ušli u EU, jer zaboga, ne može i Kosovo i Evropa jare i pare?

Edited by Desmond Bojčinski

2 hours ago, Spooky said:

@Mel Ukrajina apsolutno nije htela u NATO 2014. Većina naroda je bila protiv. 2010 je Janković doneo u zakon koji ih svrstava kao nesvrstane i negira NATO članstvo - niko nije protestovao.

Sa druge strane, Januković je pobedio sa pro-EU kampanjom. Prva postizborna poseta bila Briselu. Bili su u pregovorima za sporazum Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju.

I onda pod 2013 pod ruskim pritiskom naprasno odustaju od potpisivanja SSPa, kreću protesti , koje vlada brutalno suzbija, organizuje anti proteste i svoje šatorsko naselje.... Ostalo znate...

Ne iznenađuje kasnije okretanje prema NATO.

Da, bas se narod pitao, glasali za Majdan. Nego gledaj ti kako se ide na spontane demonstracije, snajperi sevaju, za dan padne mrtvih ko u manjem ratu, a mi picke za godinu dana setamo, pistimo u pistaljke, pisemo parole, ovaj nas izadje na balkon da pljune narod dole, i nista.

3 hours ago, Desmond Bojčinski said:

Jel se tako na ukrajinskom kaže ukinulo nam subvencije za gas i naftu i počinjemo sa otvaranjem poglavlja i klastera u narednih x godina kako bi možda nikad ušli u EU, jer zaboga, ne može i Kosovo i Evropa jare i pare?

Nemaš čak ni alternativne činjenice, pa pribjegavaš ovom zloguko-proročanskom kenjanju?

3 hours ago, Mel said:

Da, bas se narod pitao, glasali za Majdan. Nego gledaj ti kako se ide na spontane demonstracije, snajperi sevaju, za dan padne mrtvih ko u manjem ratu, a mi picke za godinu dana setamo, pistimo u pistaljke, pisemo parole, ovaj nas izadje na balkon da pljune narod dole, i nista.

Ceniš da kod nas ne bi bilo snajpera da smo geografski malo istočnije?

BTW njihovi protesti su krenuli mirno i trajali mesecima do prve žrtve, ali onda je nažalost brzo krenulo... Mada, možda ti misliš da su snajperisti bili "blokaderski".

Ja razumem da neko tada nije uvideo šta se dešava, ali nakon što je izašlo na videlo da su "malo zeleni" ruska vojska, a političke vođe istočne Ukrajine zapravo FSBovci (Girkin npr.) biti i dalje neobavešten je strašno...

A u vezi ruske propagande o protestima - preslikanu propagandu i mere odbrane (batinaše i ćacilend) ima Vučić.

Imate bukvalno 5 UKR-RUS tema, podigao sam ovu da se osvrnem na hubris i nekompetenciju (ako ne i zlonamjernost) prethodne administracije. Ako je ova trenutna diletantska, poenta je da ni oni prije njih nisu bili mnogo dobri za one kojimu su navodno trebali biti od pomoci. Samo sto su imali veci fond rijeci i izvjestili doublespeak.

15 hours ago, Spooky said:

A u vezi ruske propagande o protestima - preslikanu propagandu i mere odbrane (batinaše i ćacilend) ima Vučić.

Dok je on tu i posle mesci godine i duze protesta, i moze da kenja o obojenoj revoluciji, to je samo propaganda.

Za ozbiljnu igru mora da se ukljuci jos poneko mimo naroda. Narod moze tako da setka, zvizdne, razvije neku parolu, ali narod, ni u Srbiji ni u Ukrajini, nema naoruzane jedinice.

@Peter Fan Pa krenulo je od tvog posta i neke krivice Bajdena za rat u Ukrajini i tenzije na Tajvanu. A i jedno i drugo je mnogo starije od njegovog predsednikovanja i trajaće još. On je možda bio gori kao potpredsednik, pa i pre toga u Klintonovoj administraciji, ali ako se pogledaju američki predsednici nakon WW2, daleko je on od najgoreg, a rekao bih da je možda i iznad proseka. Što i nije teško u ovakvoj konkurenciji.

Edited by Engineer

33 minutes ago, Engineer said:

@Peter Fan Pa krenulo je od tvog posta i neke krivice Bajdena za rat u Ukrajini i tenzije na Tajvanu. A i jedno i drugo je mnogo starije od njegovog predsednikovanja i trajaće još. On je možda bio gori kao potpredsednik, pa i pre toga u Klintonovoj administraciji, ali ako se pogledaju američki predsednici nakon WW2, daleko je on od najgoreg, a rekao bih da je možda i iznad proseka. Što i nije teško u ovakvoj konkurenciji.

Nije Biden glavni krivac za rusku agresiju, ali je saučesnik u ukrajinskoj propasti. Kao što je i za lošije stanje Tajvana.

Edited by Peter Fan

Putin je napao Ukrainu 2014 kad je aneksovao Krim. Just saying.

Pa prvo, najdogvorniji su sami akteri u svim tim državama, ne može USA da im odlučuje šta će i kako da rade, može u najgorem slučaju da im uvede sankcije (kubanska tema). A drugo, imao je njegov prethodnik vremena da reši te probleme i nije ih popravio ni za milimetar inč. Zapravo i on je dolivao ulje na vatru. Da li je Bajden mogao bolje - sigurno. Ali da je on neki veliki krivac - daleko od toga. Možda je ponajviše u Gazi, a koliko vidimo, ni tu nije bitno ko je predsednika USA.

Da ne budem pogrešno shvaćen - ne mislim ja ništa dobro o njemu, niti o bilo kom visoko rangiranom (američkom) političaru, a posebno predsedniku. Ali kao što rekoh, daleko je on od najgorih.

14 minutes ago, Seabass said:

Putin je napao Ukrainu 2014 kad je aneksovao Krim. Just saying.

A sitiacija je posle 2022te dodatno visestruko eskalirala, a mozda je mogla da se zavrsi nekim Kumanovskim sporazumom ili sta vec sleduje onom ko mlatretira svoje manjine koje hoce da se otcepe. Svakako bolje nego ovo izginuce, a teritorije bi bolje vracali u buducnosti kad dodje vreme sa ocuvanijim stanovnistvom nego sto su dopustili da zapad za dobar velju for moni slabi Rusiju tudjim zrtvama.

  • 3 months later...

Congrats on the election, Debt Collective!

Edited by Roger Sanchez

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.