Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

Premalo je američke desničarske propagande na forumu. Samo na trans temi, klimatskoj temi, ukrajinskoj temi... Mora to malo jače da se dosipa.

  • +1 5
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

pored gomile problema koje ovde vidimo i imamo, osećamo na koži, suočavamo se svakodnevno, ovde su nam bitnije teme koje nameće us culture war, koji je potpuno besmislen

 

skoro je bio pbt kod rogana, ceo nastup je bio gomila teorija zavere, gde nije davao nikakve odgovore nego je stalno bio zapitan

 

a odgovori na sva njegova pitanja su bili 1 gugl dalje

 

isključio sam u trenutku kada sam shvatio da u poređenju sa tim, 1 džordan peterson zvuči razumno

  • +1 5
Link to comment

Na stranu to što se prepoznao u rečima jednog Limbaugh-a :D, vi dakle mislite da uvaženi gdin Franzese propagandiše kada kaže da je mafija u NY "sarađivala" samo i jedino sa DP?

Link to comment
9 minutes ago, zorglub said:

vi dakle mislite da uvaženi gdin Franzese propagandiše kada kaže da je mafija u NY "sarađivala" samo i jedino sa DP?

 

Democrats hold a 54-seat supermajority in the New York State Assembly. They have been in the majority since 1975 and for all but five years since 1959 :yawn2:

 

Ko god misli da su korupciji jedni skloni a drugima se gadi, taj je budala.

 

Ko misli da se "američka desničarska propaganda" plasira na nebitni srpski forum, taj je još veća budala.

  • +1 3
  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, 3opge said:

ipak, najveca budala je onaj koji misli da su i reps i dems isto stetni za Ameriku jer jebiga, isto kradu.

 

Znaš koliko me zabole ko je od njih štetniji "za Ameriku" i kako ti definišeš Ameriku?

 

Za svet su podjednako pogubni jer služe bukvalno istim interesima, 100% identičnim.

 

Evo malo desničarske propagande™ za tebe i Symeta:

 

  • +1 2
Link to comment

tek da mi je znati koga boli kurac za tvoju "definiciju Amerike" i te svi-su-oni-isti-cke brljotine koje prosipas zajedno s jaranima 

 

 

  • +1 3
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, 3opge said:

tek da mi je znati koga boli kurac za tvoju "definiciju Amerike" i te svi-su-oni-isti-cke brljotine koje prosipas zajedno s jaranima 

 

Ja je ne definišem, eno ti je, vodi je kući pa guslaj pred ogledalom kako Deda Bajden kida a Tramp đubre fašuje :yawn2:

 

Ja po stoti put crtam da je u pitanju jedna te ista mahnita neman koja će ceo svet neumitno odvući u propast, tj. praktično ga je već odvukla. Oličenje ljudske alavosti i sebičluka. Da li tom stvorenju u dupe zatakneš crvenu ili plavu zastavicu savršeno je nebitno, sve neometano teče svojim tokom.

 

Zato čisto estetski navijam da krdo divljih svinja za predvodnika ponovo izabere narandžastog vepra, najprikladnije bi bilo. A ti slobodno navijaj za matoru drtinu i teši se dostojanstvom.

Edited by Weenie Pooh
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Ne bavim se ođe politikom, ali nije nikako Uini to "savršeno nebitno". Klintoniti (obamiti, bajdeniti) i zatvore po nekog svog ratnog zločinaša, a onda ih Narandžasti (uz svu sociopatsku pompu) pusti napolje iz zatvora, gde je trebalo da ostanu dugo! Drugo, ako se nekad zbuniš i misliš da su isti, samo pogledaj koga bi ovi sa istetoviranim kukastim krstovima na vratu što nose mitraljeze po šoping molu i majce sa natpisom "Pinoče nije uradio ništa pogrešno" bacali iz helikoptera i koga smatraju "marksistom" (Bajdena, hej.) Dok je to tako ne mogu biti isti. Čak je i Čomski svojevremeno govorio da treba zapušiti nos i glasati za babu Klinton kontra Narandžastog... nemoj mnogo slušati Džimi Dora, taj premda je šaškasto simpatičan ne bi našao put napolje iz mokre kese, što se ono kaže. Toliko, bežim na muziku ili gde već...

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Apsolutno ne treba zapušiti nos pred zločinačkim udruženjem Klintonovih. Ovo je lažna premisa koja će važiti sve dok puk prihvata slobodu izbora oličenu u sistemu u kome je jedina razlika da li će biti jeban oz'do ili oz'go.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
14 hours ago, Indy said:

Ne bavim se ođe politikom, ali nije nikako Uini to "savršeno nebitno". Klintoniti (obamiti, bajdeniti) i zatvore po nekog svog ratnog zločinaša, a onda ih Narandžasti (uz svu sociopatsku pompu) pusti napolje iz zatvora, gde je trebalo da ostanu dugo!

 

Ne znam o čemu pričaš, kog su to svog ratnog zločinca zatvarali pa ga Trump pustio na slobodu? :unsure:

 

Možda misliš na Eliota Abramsa vaskrslog u narandžastoj administraciji, ali on nikad nije robijao za Iran-Kontra, samo je platio kaznu od $50. Ne pedeset hiljada, pedeset dolara.

 

14 hours ago, Indy said:

Drugo, ako se nekad zbuniš i misliš da su isti, samo pogledaj koga bi ovi sa istetoviranim kukastim krstovima na vratu što nose mitraljeze po šoping molu i majce sa natpisom "Pinoče nije uradio ništa pogrešno" bacali iz helikoptera i koga smatraju "marksistom" (Bajdena, hej.) Dok je to tako ne mogu biti isti.

 

Ja ne znam na koliko načina mogu ovo da napišem, ali efekat im je apsolutno isti. Kontinuitet te mašinerije bi svako ko ima više od 30 godina morao da uoči; smenjivanje plavih i crvenih garnitura uopšte ne menja zacrtani kurs.

 

Zaista me ne zanima čije pristalice nose mitraljeze po šoping molu a čije nose roze majice kad idu na Barbie, to je najpovršniji mogući nivo gledanja na stvari koji sprečava ljude da se fokusiraju na politiku koja se zaista sprovodi.

 

Tako se od ljudi prave navijači kojim je dovoljno da čuju na TV-u da njihov favorit npr. "stvara poslove" i odmah kliču kako je u pitanju šampion radničke klase, spasitelj običnog čoveka™, itd. Ne pitaju da nije možda za "rekordni skok" novootvorenih radnih mesta zaslužan COVID-19. Nije to nego Old Man Joe voli radnika, čovek sindikalac! :yawn2: 

 

(Decu u kavezima da ne pominjemo, situacija se doživljavala kao kritična pred prethodne izbore, humanitarna katastrofa, a poslednje tri godine na identičnu situaciju se jednostavno ćuti. Hoćeš možda police violence da razmotrimo, "fiery but peaceful" BLM proteste kojima se vitlalo do pred izbore a onda su stavljeni ad akta bez ikakve promene nabolje... Primera je bezbroj.)

 

Ni ti ni ja srećom ne živimo tamo pa možemo ovako hobistički da pratimo čitav cirkus, ali stvarno nema potrebe da nekritički usvajaš hype namenjen tamošnjim glasačima, da prihvataš izmaštani jaz između leve™ i desne™ branše liberalnog kapitalizma. Moloh vuče konce i jednima i drugima, nemoj se uzdati u elektoralna rešenja.

 

14 hours ago, Indy said:

Čak je i Čomski svojevremeno govorio da treba zapušiti nos i glasati za babu Klinton kontra Narandžastog... nemoj mnogo slušati Džimi Dora, taj premda je šaškasto simpatičan ne bi našao put napolje iz mokre kese, što se ono kaže. Toliko, bežim na muziku ili gde već...

 

Čomski to govori redovno, svake četiri godine ga puste iz kaveza da istambura svoje: "Minut do dvanaest na Doomsday Clock, globalno zagrevanje, ozbiljan je trenutak, vote blue no matter who inače smak sveta." Mehdi Hassan je poslednjih godina dežurni Noam wrangler, očekujem da ga uskoro izvuče iz naftalina za početak sledećeg ciklusa.

 

Jimmy Dore ne gledam, standup mi nikad nije bio privlačna forma komedije, političkog komentara još manje.

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 2
  • -1 2
Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

Apsolutno ne treba zapušiti nos pred zločinačkim udruženjem Klintonovih. Ovo je lažna premisa koja će važiti sve dok puk prihvata slobodu izbora oličenu u sistemu u kome je jedina razlika da li će biti jeban oz'do ili oz'go.

 

Čuvena sloboda izbora u sistemu koji bukvalno ne dozvoljava da se pojavi treći kandidat.

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment
18 minutes ago, copkillah said:

Čuvena sloboda izbora u sistemu koji bukvalno ne dozvoljava da se pojavi treći kandidat.

 

Pa nije da ne dozvoljava, može da se pojavi, samo će biti zatrpan optužbama da rovari za Pogrešnu stranu, namerno otima glasače Ispravnoj iako nema šanse da pobedi.

 

Najbolji su mi ovi koji se pitaju zašto se Cornell West nije kandidovao unutar DS, lepo stranački primaries, da se preispitamo i usaglasimo, ljudi smo...

 

Kao da danas ne znaju i mala deca kako je prošao Bernie Sanders na primaries. Posle na saslušanjima lepo ljudi objasnili, DNC je privatna organizacija i ništa je ne sprečava da krši sama svoj statut, to nije isto kao da krše izborne zakone :isuse: I sad kao, aj se kandiduj kod nas, šta ti fali, što bzvz na generalnim da talasaš...

 

  • +1 6
Link to comment
×
×
  • Create New...