Jump to content
IGNORED

Budućnost elektroenergetskog sistema


Spooky

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Ne znam gde ovo da pitam - stigao mi je racun iz EPSa za prosli mesec sa nula potrosenih kw. Pretpostavljam da nisu ni ocitali i da ce me sledeci sacekati duplo veca potrosnja i mnogo veci racun jer cu otici u crveno. Sta mogu da uradim?

Link to comment

Mislim da ih uplata "napamet" neće sprečiti da te podvedu pod crvenu tarifu, jer će očitana količina energije da pređe prag nezavisno od uplate i stanja duga. Najbolje da pozoveš ili odeš na šalter i ljubazno trepćeš.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Da, moracu da se iscimam. U proslim mesecima sam imao normalne racune tako da sumnjam da sam preplatio. Jbg, ovo dobijes kad sve drzavne poslove dobijaju firme na osnovu veza

 

Quote

Elektrodistribucija Srbije (EDS) je posao očitavanja brojila, čija je vrednost 3,7 milijardi dinara bez PDV-a, dodelila grupi ponuđača koja se jedina javila na tender.

U ovaj posao uključene su agencije za privremeno zapošljavanje „Montop HRS“ i „Laboris HRS“, obe iz Novog Sada, te beogradske firme „Inter Sib“, „Protecta Group“, „Sparta Security“, „Dobergard“, „Dobergard plus“, agencija za privremeno zapošljavanje „IKP Sistem“, „Business Integrator“, te „Manpower Business Solutions“ i „T&M Group Soultions“.

:lolol::sad::fur:

 

 

Edited by Shan Jan
Link to comment

 

1 hour ago, Shan Jan said:

Ne znam gde ovo da pitam - stigao mi je racun iz EPSa za prosli mesec sa nula potrosenih kw. Pretpostavljam da nisu ni ocitali i da ce me sledeci sacekati duplo veca potrosnja i mnogo veci racun jer cu otici u crveno. Sta mogu da uradim?

Zelena i plava tarifa su srazmerne periodu između očitavanja, tako da ako bude npr 60 dana između očitavanja, zelena i plava tarifa će biti duplo veća. To se npr često dešava sa decembarskim očitavanjima kada oko Nove godine ne očitaju brojila nego nekad očitaju posle Božića. 

Link to comment
Just now, yabadaba said:

 

Zelena i plava tarifa su srazmerne periodu između očitavanja, tako da ako bude npr 60 dana između očitavanja, zelena i plava tarifa će biti duplo veća. To se npr često dešava sa decembarskim očitavanjima kada oko Nove godine ne očitaju brojila nego nekad očitaju posle Božića. 

Nazalost pise da je ocitano i da je rezultat isti kao pre mesec dana.

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Ne znam gde ovo da pitam - stigao mi je racun iz EPSa za prosli mesec sa nula potrosenih kw. Pretpostavljam da nisu ni ocitali i da ce me sledeci sacekati duplo veca potrosnja i mnogo veci racun jer cu otici u crveno. Sta mogu da uradim?

Zovi, idi, piši. Pisani dokaz za sv.sluc. Meni je stizalo svaki mesec 0 kwh od novembra do maja. Zvala, išla, pisala. Tri puta mi stigao preporučeni odgovor da je ‘moja primedba odbijena’ :isuse:

Uredno sam plaćala koliko bi nam račun inače bio + malo preko za svaki slučaj. I gle čuda! Stiže svih 6 ispravljenih računa u maju, a moje uplate su bile precizne u dinar! Čak sam pogodila i da je u februaru potrošnja bila 50% veća nego isti mesec prošle godine! :rolleyes::frust:
 

Tako da, ja bih sad ove pameti platila manje. Ali prigovor/žalba/kukanje obavezno.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...