Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

Mislim da ljudi ovde ne kapiraju koliko je važno da se jedna ovakva konstrukcija pojavi u javnosti u svom ogoljenom obliku. Na stranu to kakvi efekti (a™)će uslediti, veoma je bitno da ovakva paklena zavera o preuzimanju fudbala od strane najgorih kriminalaca u svim sferama dospe do ušiju prosečnog Joe-a (ili u našem slučaju, Milisava). Mislim, svi su znali da u našem fudbalu ima neregularnosti, da ima prevara, prodaje bodova i sl. ali niko nije kapirao o kakvim se razmerama radi. Garantiram da su do pre recimo godinu dana većina učesnika na onom™ forumu mislili da će se to rešiti izbacivanjem 2-3 mafijaška kluba iz Beograda, širenjem lige u naše malo misto™ i oživljavanjem centara. Na svu sreću, ti ljudi su se osvestili. Ipak, nisu svi u Srbiji imali privilegiju da budu bombardovani jednoumljem koje je iskazivao Filipenko, uz obavezno dozu šovinizma, elitizma, fašizma i pozivanja na linč i ostale civilizovane metode razračunavanja sa šljamom, pa tako mesecima :) Džaba je to što mi znamo. Do pre koji mesec, kritikovanje u daleko manjoj meri i na manjoj razini nego što je to sada slučaj u insajderu je etiketirano kao besmislena pljuvačina, izdrkavanje na nacionalno blago, nedostatak samopoštovanja, a u podršci mafijaškim strukturama su prednjačili momci i starci iz dijaspore, koji su trabunjali o nekakvim dokazima, pričali kako je to sve nemoguće, da oni ne veruju u to. Srećom, trenutno ne vidim da učestvuju, jer bi sada okrenuli priču pa opet pljuvali po nama "pa kako ste samo mogli da dozvolite da takav ološ zavlada" i sl.U svakom slučaju, ova globalna priča o kompletnoj interesnoj strukturi se sada čuje. I meni smeta što se mnogo toga izostavlja, što još mnoge stvari nisu povezane, što se potenciraju oni koji nisu živi ili koji su debelo van domašaja, što ima tu ohoho ološa koji se ne obuhvata, ali makar je nešto krenulo. Bolje nego ništa. A ima još 4 epizode...:)
Greota da post stoji na prethodnoj strani
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Učo, možda bi ovo aloše™ bilo nabosti, odnosno pinovati na vr', makar dok traje Insajder. Recimo, umesto Jokanove majce, mislim da je bilo dosta iste...:)

Link to comment

Uticaj Insajdera na sređivanje stanja u srpskom fudbalu je srazmeran uticaju gama zraka na sablasne nevene.Kad prođe poslednja epizoda pričaće se i pisati u javnosti još 7-10 dana a onda će sva ta halabuka potonuti u lagani zaborav, prekriće je snjegovi, ruzmarin i šaš.Ako je cca 75 % klubova u Evropi u rukama raznih sumnjivih i nesumnjivih biznismena, zašto bi jedna totalno nesređena Srbija bila izuzetak?

Link to comment

Како бих рекао боље ишта него ништа, но док се на Миљана, З&Б не удари слаба вајда. Не би ме чудило да Терза се склони у Русију на неко време. Није џабе Султана довео.

Link to comment

Nadam se da sa ovim pocinju bolji dani za nas fudbal. Dosta ljudi i dalje govori "sve se ovo odavno znalo". Pa evo, ja nisam znao ovoliko. I sad da se nerviram sto mi klub lose igra ili sto ljudi ne dolaze na stadion?Ma dajte.Iskreno se nadam da ce se posteno dokaciti ljudi u "mom" klubu, a bilo bi bas cool da se provere i finansijeri, i Nagojanci i ostali.A ondak, kao slag, komsijska svita sa sve Zekobjekom i Curetom-nemam-pojma-sta-je-to.Fudbalska Sablja? Vreme je...

Link to comment

Osim Dragana-Ace insajder je kao sagovornike izabrao totalno nebitne likove. Tacno je da su pomenuli neke od poznatih afera i gluposti, ali kao sto prorezimski zurnal (ispravno :blink: ) primecuje to su price za koje je cuo prosecni navijac. Meni je neverovatno da nema nijedne prave afere koje se prepricavaju medju bivsim ili trenutno aktivnim fudbalerima.Konacno nijedna prica o fudbalskoj mafiji i namestanju rezultata ne moze da funkcionise ako na 1. mestu nisu Vil Smit Dzajic i Fonto Bingo Zecevic. Po njihovom diktatu radila je fizicka radna snaga tipa Dragana-Ace. Ukoliko se ne dohvati ovih likova insajder je totalni promasaj.

Link to comment
Osim Dragana-Ace insajder je kao sagovornike izabrao totalno nebitne likove. Tacno je da su pomenuli neke od poznatih afera i gluposti, ali kao sto prorezimski zurnal (ispravno :blink: ) primecuje to su price za koje je cuo prosecni navijac. Meni je neverovatno da nema nijedne prave afere koje se prepricavaju medju bivsim ili trenutno aktivnim fudbalerima.Konacno nijedna prica o fudbalskoj mafiji i namestanju rezultata ne moze da funkcionise ako na 1. mestu nisu Vil Smit Dzajic i Fonto Bingo Zecevic. Po njihovom diktatu radila je fizicka radna snaga tipa Dragana-Ace. Ukoliko se ne dohvati ovih likova insajder je totalni promasaj.
Nije tačno da je promašaj. Insajder jeste napravljen malo nemušto, sa sumnjivim sagovornicima koje je lako diskretitovati, ali to je trilion puta bolje od ničega. Ako ništa drugo, imali smo Bulića koji je javno priznao da je nameštao, a to je ogromna stvar. Neka bude da je jedini validni dokaz, više je nego dovoljno. Važnije je, medjutim, što su ljudi počeli da pričaju o nameštanju, vezama, prisilama i ostalom. Tim ljudima i "fudbalskim radnicima", a ovo je provereno, stvarno nije svejedno kad se o njihovim delima priča u gledanoj emisiji i kada to izlazi u javnost, ma kako bio mali deo njihovih dela. Dalje, mi nismo Amerika, ali ipak kod nas postoji nešto što se zove "pritisak javnosti". Da li misliš da bi pre koju godinu bilo moguće da se hapsi Butorović a da ga kamere snimaju u pidžami? Bez obzira što priča priče koji svi ljubitelji sporta znaju, bez obzira na nemuštost i nerazumevanje materije, ovaj serijal Insajdera je odlična stvar. Prvo, zato što je to uticajna emisija, a priče o "fudbalskoj mafiji" već su splasnule od privodjenja radnika Zvezde i sada su dobile novi i još jači vetar. Tako da...ogroman plus za serija.
Link to comment
Osim Dragana-Ace insajder je kao sagovornike izabrao totalno nebitne likove. Tacno je da su pomenuli neke od poznatih afera i gluposti, ali kao sto prorezimski zurnal (ispravno :blink: ) primecuje to su price za koje je cuo prosecni navijac. Meni je neverovatno da nema nijedne prave afere koje se prepricavaju medju bivsim ili trenutno aktivnim fudbalerima.Konacno nijedna prica o fudbalskoj mafiji i namestanju rezultata ne moze da funkcionise ako na 1. mestu nisu Vil Smit Dzajic i Fonto Bingo Zecevic. Po njihovom diktatu radila je fizicka radna snaga tipa Dragana-Ace. Ukoliko se ne dohvati ovih likova insajder je totalni promasaj.
Uf,uf,uf. Kako da ne. Ako pretpostavimo da nisu uspeli baš sve da saznaju znači li to da treba da odustanu od svega i da nikom ništa ne bude? Evo već je jedan hohštapler uhapšen, zar to nije dobro za početak? Pored toga serijal je tek počeo pa treba očekivati svašta. Brankici Stanković mogu samo ovo da kažem - :Hail:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...