Jump to content
IGNORED

Knjige o muzici


klimt

Recommended Posts

5 hours ago, klimt said:

Naručio prekjuče i danas stiglo.

Što znači da nije tačno ono što piše na sajtu: "Dostupno od: 1.12.2023."

Knjiga je već odštampana i dostupna!

 

Ko je preveo?

Link to comment
16 minutes ago, vladavsnarod said:

Nadam se da nema njegovih slika sa vinovnicima panka iz knjige

Srećom nema.

Avaj, u prvom minutu prelistavanja na 14. strani nađoh grešku: piše "sa Edijem", umesto najverovatnije "sa Endijem" (misli se na Vorhola), ili možda "sa Edi" (ako je u pitanju Sedžvik). U ovom poglavlju se govori o Velvetsima.

Treba skrenuti pažnju da se u knjizi radi o američkom panku.

Link to comment
21 minutes ago, steins said:

 

Gde može da se nadje ova knjiga?

SAd pokušavam da nadjem i onu drugu "Zvuk slobode Novi Talas" ali takodje bez uspeha

"Zvuk slobode Novi Talas"

Izdavač je SKC Niš

Nisam ovu knjigu još kupio. Ja bih zvao telefonom i pitao da li šalju.

tel. (+381 18) 523-364; 523-120; 523-411

(Они који желе да ово издање имају у својим кућним библиотекама, могу га купити у просторијама СКЦ Ниш сваког радног дана од 9 до 14 сати.)

https://skc-nis.com/представљена-књига-zvuk-slobode-novi-talas-u-ex-yu-снежан/

 

Koja druga knjiga?

Ako misliš na Please Kill Me, postavio sam link za Mascom u nekom od gornjih postova. Sad je pretprodaja, košta 2400. Puna cena će biti 3000.

 

Link to comment
9 minutes ago, klimt said:

"Zvuk slobode Novi Talas"

Izdavač je SKC Niš

Nisam ovu knjigu još kupio. Ja bih zvao telefonom i pitao da li šalju.

tel. (+381 18) 523-364; 523-120; 523-411

(Они који желе да ово издање имају у својим кућним библиотекама, могу га купити у просторијама СКЦ Ниш сваког радног дана од 9 до 14 сати.)

https://skc-nis.com/представљена-књига-zvuk-slobode-novi-talas-u-ex-yu-снежан/

 

Koja druga knjiga?

Ako misliš na Please Kill Me, postavio sam link za Mascom u nekom od gornjih postova. Sad je pretprodaja, košta 2400. Puna cena će biti 3000.

 

 

ja čitam dijagonalno :frust:

Moram sutra da probam da ih pozovem

 

Link to comment
3 hours ago, klimt said:

Slobodan Loka Nešović lično


Verovatnoca da je on sedeo i prevodio 500 strana nije nula, vec ide u minus. Samo se potpisao na neciji prevod.
Pri tome pdf se moze skinuti na engleskom na skoro svakom drugom sajtu koji ima e-books.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
42 minutes ago, wayfaring stranger said:


Verovatnoca da je on sedeo i prevodio 500 strana nije nula, vec ide u minus. Samo se potpisao na neciji prevod.
Pri tome pdf se moze skinuti na engleskom na skoro svakom drugom sajtu koji ima e-books.

Zato sam i napisao "Slobodan Loka Nešović lično".

Potpisao se i kao prevodilac knjige

Simor Stajn (sa Garetom Marfijem)

- Pesma sirene: moj život u muzici

 

Imam je i ja negde u pdf-u. Samo što to što imam u pdf-u uglavnom ne pročitam nikad, a kad je kupim u štampanom izdanju onda je verovatnoća mnogo veća.

Edited by klimt
  • +1 1
Link to comment

Nije prava tema za moje pitanje, ali kapiram da su ovdašnji poznavaoci muzičke scene najpozvaniji da mi odgovore na pitanje...

 

Elem, već godinama pokušavam da pronađem pesmu ( i bend) koju smo devedestih u srednjoj slušali do imbecilnosti.

Domaći bend je u pitanju, nisam siguran kako se zvao, mislim da mi je negde u malom mozgu ostalo Oblaci, iz Niša, ali ništa nisam uspeo da pronađem pretragom po netu.

 

Čitava pesma je kukanje i i naricanje uz zvuk gitare: kuku lele lele lele, kuku lele lele lele, kuku lele le le kukuruku kuku kuku, i sve tako dok u pozadini ide zavijanje gitare. 

Nigde nisam uspeo da pronađem ni najmanji info o pesmi ili bendu, a jako bih voleo da je opet čujem,

Hvala svakom ko ima neku informaciju, nadam se da sam uspeo barem malo da objasnim

Link to comment
On 22. 11. 2023. at 23:39, klimt said:

Simor Stajn (sa Garetom Marfijem)

- Pesma sirene: moj život u muzici

 

Ovde je besramno ubacio više svojih slika sa gospodinom Stajnom, zato sam i pitao. Inače, zanimljiv uvid u (sada već istoriju) muzičke industrije iz prve ruke.

Link to comment
On 23. 11. 2023. at 9:44, Filozof manijak said:

Nije prava tema za moje pitanje, ali kapiram da su ovdašnji poznavaoci muzičke scene najpozvaniji da mi odgovore na pitanje...

 

Elem, već godinama pokušavam da pronađem pesmu ( i bend) koju smo devedestih u srednjoj slušali do imbecilnosti.

Domaći bend je u pitanju, nisam siguran kako se zvao, mislim da mi je negde u malom mozgu ostalo Oblaci, iz Niša, ali ništa nisam uspeo da pronađem pretragom po netu.

 

Čitava pesma je kukanje i i naricanje uz zvuk gitare: kuku lele lele lele, kuku lele lele lele, kuku lele le le kukuruku kuku kuku, i sve tako dok u pozadini ide zavijanje gitare. 

Nigde nisam uspeo da pronađem ni najmanji info o pesmi ili bendu, a jako bih voleo da je opet čujem,

Hvala svakom ko ima neku informaciju, nadam se da sam uspeo barem malo da objasnim

 

Ova tema je malo adekvatnija. Da nisu Nablesnotesni? :)

 

Link to comment

mislio sam da postavim pitanje, ali ova pesma koju tražim nema spot (barem mislim da nema) i totalno je opskurna

Nisu Nablasni, oni su previše pank za ovo što tražim

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...