Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2020/21


shimpr

Recommended Posts

i tako, da podelim sa vama svoj prvi poraz nekoga ko je odrastao na jugu.

 

moj stariji sin je napunio 5 godina pre par meseci i od utakmice portugalija - srbija razvio veliku želju za fudbalom. gleda sve utakmice, sve lige, premotava golove na yt, a juče je imao i svoj treći trening u lokalnoj školi fudbala. naravno da se u kući gledao svaki derbi i svaka partizanova utakmica oduvek. navijao je za jovića i asana u zadnjih nekoliko utakmica. i sad ja razmišljam: vreme je da ode u hram fudbala (naravno kad kovid mere dozvole). 

 

gde bre da ide?! zašto? šta će da doživi?

 

evo odgovor iz prve: nekolicina divljaka na jugu arlauče, psuje, vređa igrače, svoje, tuđe, sudiju. utakmica je nameštena, igrači se ne trude, sudija ne svira u skladu sa pravilima, a ne daj bože da je derbi, onda bih možda morao kao nekad da se sklanjam od tuče pored stadiona. 

 

i tako, ja umesto da mu pomenem šta sam celog života želeo (momenat kad sina prvi put odvedem u hram fudbala), ja sam samo progutao tu ideju i odustao od nje. do nekih srećnih vremena. 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Kako stvari za sad stoje, i kad se vrati publika opet ćemo imati bar 3 frakcije na stadionu. Ne računajući je li mirne simpatizere. 

Edited by theanswer
Link to comment
3 hours ago, twisted said:

i tako, da podelim sa vama svoj prvi poraz nekoga ko je odrastao na jugu.

 

moj stariji sin je napunio 5 godina pre par meseci i od utakmice portugalija - srbija razvio veliku želju za fudbalom. gleda sve utakmice, sve lige, premotava golove na yt, a juče je imao i svoj treći trening u lokalnoj školi fudbala. naravno da se u kući gledao svaki derbi i svaka partizanova utakmica oduvek. navijao je za jovića i asana u zadnjih nekoliko utakmica. i sad ja razmišljam: vreme je da ode u hram fudbala (naravno kad kovid mere dozvole). 

 

gde bre da ide?! zašto? šta će da doživi?

 

evo odgovor iz prve: nekolicina divljaka na jugu arlauče, psuje, vređa igrače, svoje, tuđe, sudiju. utakmica je nameštena, igrači se ne trude, sudija ne svira u skladu sa pravilima, a ne daj bože da je derbi, onda bih možda morao kao nekad da se sklanjam od tuče pored stadiona. 

 

i tako, ja umesto da mu pomenem šta sam celog života želeo (momenat kad sina prvi put odvedem u hram fudbala), ja sam samo progutao tu ideju i odustao od nje. do nekih srećnih vremena. 

Ja sam odustao kad se klinac rodio, pre 4 godine. Evo nema pojma sta su to zvezda i partizan, nit je cuo nit ga interesuje, nema crno bele carape, nema dres, partizanovu solju ili crno belu loptu. Od mene sigurno nece ni dobiti te stvari ili informacije, ako sam neato isceprka onda neka bude tako, ja sam od indoktriniranja odustao.

 

Jedino sto se zove moca i to je to. Dovoljno je. 

  • +1 7
Link to comment

Zeleo sam da mi se sinovi zovu Novica i Sasa, ali naravno da se to nije desilo. Jos su mali, nek sami odluce za koga ce navijati, nek to bude Partizan

Link to comment
Ja sam odustao kad se klinac rodio, pre 4 godine. Evo nema pojma sta su to zvezda i partizan, nit je cuo nit ga interesuje, nema crno bele carape, nema dres, partizanovu solju ili crno belu loptu. Od mene sigurno nece ni dobiti te stvari ili informacije, ako sam neato isceprka onda neka bude tako, ja sam od indoktriniranja odustao.
 
Jedino sto se zove moca i to je to. Dovoljno je. 
Nisam odustao. Čim je prohodala u parter Pionira.

Msm, sad je balet njen sport, ali srce zauvek crno-belo.0f68f8d373cb587c211c6a7d1becdb84.jpg

Sent from fav toy

  • Wub 4
Link to comment

ja mojoj ćerki želim da navija za Nikse ili Arsenal i da to bude posledica činjenice da će živeti u NY ili Londonu

 

a kad dođe u Bgd može sa matorim da ode na stadion Partizana (pod uslovom da budem uopšte i posećivao to mesto) i da zajedno uživamo u cirkuskim predstavama, na prljavim stolicama i za sitne pare :D

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment

3:0 smo rutinski dobili Voždovac.

Njima je trebalo za opstanak, pa sam očekivao da im se možda da bod, ali škrt je Stanojević u poslednje vrijeme.

 

Link to comment

E jadni li smo i čemerna li nam je budućnost sa ovakvim konvertitima, pokajnicima, prosvjetljenima i opozicijom.

Link to comment
On 15.5.2021. at 18:37, James Marshall said:

E jadni li smo i čemerna li nam je budućnost sa ovakvim konvertitima, pokajnicima, prosvjetljenima i opozicijom.

Naravno, lepša je budućnost sa Vučićem, Čovićem, Terzićem, Kokezom. To je prava stvar.

Link to comment

Ne nego će sa ovim opozicionim pjesnicima, reperima, pankerima, kvaziduhovitim likovima koji žvaću latinski i poznavaocima Šekspira vladati koliko hoće. Mislim, ako smo spali da nas Vuletić vadi iz govana, slabe su nam šanse. Na stranu što je i on bio korisnik te iste sise pa se sad malo ljutnuo nešto.

Link to comment
  • James Marshall unpinned this topic
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...