Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

4 hours ago, Have_Fun said:


Isto si - a sa ovim simptomima?
Jesu li ti se javljali problemi sa stomakom mozda?

Jesu mom rodjaku, 5. je osetio jezu i dobio temp, danas ga muci stomak. Testiran. Pozitivan.

 

Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

Jesu mom rodjaku, 5. je osetio jezu i dobio temp, danas ga muci stomak. Testiran. Pozitivan.

 


jbm li ga
ne znam sta da mislim
testiran sam negativno danas a kako rekose, dosao sam taman na vreme za test
ne muci me grlo, ne smrcam, ne kasljem, sve ok s te strane
glava prestala da me muci, ali me stomak ubi
cim nesto pojedem, trcim da sednem na WC solju (izvinjavam se na opisu)
i sad mi se temperatura opet pojavila, moguce zbog toga.. tokom dana se ponekad osecam malo dehidrirano, pa sam malaksao zbog toga verovatno

  • +1 1
Link to comment

Uto/sre/cet ove nedelje tri osobe mi javljaju da su pozitivne. A zajednicko sam im JA. Videla sam se sa svo troje (ne zajedno, nego sa svakom osobom posebno) za vikend prosli (sub i ned). 

Mozda sam zakacila u skoli 30.dec jer su djaci pravili zurke ceo dan po ucionicama, a ja bila dezurna. Izgleda sam rasirila koronu, mada me ubedjuju da je toliko zarazenih da mozda i nisam. 

Secam se da sam se dva jutra probudila sa zapusenom nozdrvom koja se otpusavala nakon par minuta i to je sve, ali nema sanse da se setim kad je to bilo. 

Sutra cu se testirati ako nadjem ovaj brzi u apoteci. 

Ostali sa kojima sam u kontaktu bila su ok.

 

Link to comment
3 minutes ago, Have_Fun said:


jbm li ga
ne znam sta da mislim
testiran sam negativno danas a kako rekose, dosao sam taman na vreme za test
ne muci me grlo, ne smrcam, ne kasljem, sve ok s te strane
glava prestala da me muci, ali me stomak ubi
cim nesto pojedem, trcim da sednem na WC solju (izvinjavam se na opisu)
i sad mi se temperatura opet pojavila, moguce zbog toga.. tokom dana se ponekad osecam malo dehidrirano, pa sam malaksao zbog toga verovatno

Kad si tacno dobio prve simptome?

Link to comment

Juče je moja žena sedela u kafiću sa drugaricom, drugarica se danas javlja da ima temperaturu... 
Sve i ako se ispostavi da ta temperatura nije korona, očekujem da nas odnekud ipak strefi omikron s obzirom na rasprostranjenost i lakoću zaražavanja.

Oboje smo vaksinisani i busterovani (2 x kinez + fajzer), s tim što je moj buster bajat (još u avgustu).

Imam elementarno pitanje, dok očekujem omikron:

Kada se treba testirati (ići u kovid ambulantu) posle prvih simptoma (groznica, temperatura)?  Pretpostavljam da postoji optimalan vremenski prozor za testiranje.
I generalno, koji su preporučeni koraci od dobijanja simptoma?
 

Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

Kad si tacno dobio prve simptome?


Pa.. maaaalo mi je glavudza bila cudna 5. januara popodne i uvece.. ali sam kontao da sam umoran od puta i svega ostalog pa sam ignorisao to koliko sam mogao, popustala je..
Juce ujutru sam imao manjih stomacnih problema i nesto posle podneva pocinjem da se osecam, kako da objasnim, ne bas na 100%, al' nije kao da bih se zalio nesto preterano, sto sam opet prepisao umoru.
E onda je popodne pocela mala jeza koju sam takodje ignorisao i otisao na power nap, medjutim, nije mi to bilo bas regularno pa sam dohvatio toplomer i isti je pokazao 37.5C.
Usput, svracao 3-4x da se pozdravljam sa WC-om.
Zatim me je celo vece drzala ta temperatura i glavobolja dok nisam uzeo panadol da me pusti da odspavam uvece.
Tokom noci sam osetio da se vratila i docekala me je ujutru uz nesto glavobolje.
Kasnije se unormalila i glavudza i temp (kad sam zavrsio s pregledom), bio sam na 36.8C i to je bio znak da krkanluk moze da pocne, jer mi se apetit vratio.. medjutim.. sat ili tako nesto nakon zdranja, krece WC party, retka stolica itd (izvinjavam se opet).
Sad me stomak razbija, nije to konstantan bol, nije probadanje, nego kao neke strujice da prolaze u razlicitim intervalima.
Naravno, temperatura se vratila sad, verovatno sam malo dehidrirao.
U DZu mi rekose da sam pokupio neki stomacni virus koji kruzi.. jbm li ga.. al' bas smara i ne popusta -.-

Link to comment

@Have_Fun

Termin testa ti je skroz ok, ulovili bi kovid. 

Stomacni virus iscrpi, ubaci probiotik i hidriraj se sto vise, ali to sigurno vec znas.

Neki stomacni koji kruzi izgleda ovako. Pocinje mucninom i glavoboljom prvi dan, onda dva dana proliv, onda jos dva tri dana neka svetla stolica cudnog mirisa i bolovi u stomaku. Izvinjavam se gadljivima. Ali eto da znas ovu varijantu da budes miran ako ti bude tako.

I naravno malaksalost velika 

Edited by Sandradjer
  • +1 1
Link to comment
47 minutes ago, Frile said:

Juče je moja žena sedela u kafiću sa drugaricom, drugarica se danas javlja da ima temperaturu... 
Sve i ako se ispostavi da ta temperatura nije korona, očekujem da nas odnekud ipak strefi omikron s obzirom na rasprostranjenost i lakoću zaražavanja.

Oboje smo vaksinisani i busterovani (2 x kinez + fajzer), s tim što je moj buster bajat (još u avgustu).

Imam elementarno pitanje, dok očekujem omikron:

Kada se treba testirati (ići u kovid ambulantu) posle prvih simptoma (groznica, temperatura)?  Pretpostavljam da postoji optimalan vremenski prozor za testiranje.
I generalno, koji su preporučeni koraci od dobijanja simptoma?
 

To vise niko ne zna sta raditi. Izgleda su guzve ogromne. Ima ljudi koji jedan dan imaju temperaturu, i krene oporavak ubrzo. Sad da li hitati odmah u ambulantu ili ne ne znam. 

Za test je dobro sacekati neki dan. Ovaj moj pozitivni rodjak se testirao prvi dan simptoma i bio negativan (sreda), danas petak i test pokazao da je pozitivan 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
51 minutes ago, Frile said:

 

Imam elementarno pitanje, dok očekujem omikron:

Kada se treba testirati (ići u kovid ambulantu) posle prvih simptoma (groznica, temperatura)?  Pretpostavljam da postoji optimalan vremenski prozor za testiranje.
I generalno, koji su preporučeni koraci od dobijanja simptoma?
 

ja sam sačekao drugu noć tj sledeće jutro da vidim kako će se razvijati situacija pa da reagiram. nisam reagovao nikakvom terapijom posle prve noćne t° koju sam registrovao samo kao preznojavanje, druga noć je bila sa sličnim subjektivnim osećajem a ovoga puta sam i izmerio 37.6

ujutru sam već shvatio da bi trebao da reagujem

 

 naravno da je t° prve noći bila 39 ne bih čekao drugi dan, misim da je sve do subjektivnog osećaja jer svako od nas najbolje poznaje svoje telo

  • +1 1
Link to comment

Masovno ljudi bolesni unaokolo. Znam ih nekoliko koji "imaju prehladu", poneko testiran antigenski, negativan i to je to: ajmo u goste. :dry:

Mi porodično vozimo slalom: raspitamo se za zdravlje gde idemo, negde slučajno saznamo, malo tamo, malo ovamo i šta znam....možda izbegnemo ovaj talas. Osim ako nas ovaj talas nije davio ono pre mesec i po

  • +1 1
Link to comment
Masovno ljudi bolesni unaokolo. Znam ih nekoliko koji "imaju prehladu", poneko testiran antigenski, negativan i to je to: ajmo u goste. dry.png
Mi porodično vozimo slalom: raspitamo se za zdravlje gde idemo, negde slučajno saznamo, malo tamo, malo ovamo i šta znam....možda izbegnemo ovaj talas. Osim ako nas ovaj talas nije davio ono pre mesec i po
Isti osjećaj , čini mi se da je zvanično nezvanično 1x20, pošto se gomila ljudi samostalno testira.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока


  • +1 1
Link to comment

Ma dzaba raspitivanje, ljudi su zarazni i pre simptoma.

 

Ne znam, meni ovaj Omikron generalno deluje neizbezno.

 

kod mene simptomi gotovo asimptomatski, samo grlo grebucka (treci dan)... bez preznojavanja i temperature jos od juce ujutru. Opet, nemam osecaj da je ova viroza gotova, ne znam zasto, valjda zbog grla. Videcu nocas kako ce da bude, za sada je OK.

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...