Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

27 minutes ago, Ayatollah said:

Ja sam prošle i ove nedelje ganjao kovid zeca po šumi, a umalo da isteram Godzilu.

 

Naime, početkom prošle nedelje sam imao neke simptome koji bi mogli ukazivati i na kovid i na jaču prehladu, pa sam otišao kod žene u bolnicu da se testiram, uradim krvnu sliku i skener pluća. To je u principu prošlo dobro  - nisam kovid pozitivan, niti sam ga preležao, a skener pluća je pokazao da nemam upalu pluća. Međutim, kako su radiolozi u njenoj bolnici prilikom skeniranja pluća zahvatili i gornji sprat abdomena, oni su uočili da postoje neke promene na jetri koje se ne vide jasno. Žena me je odmah zvala i vratila me sa pola puta za Beograd da se vratim u bolnicu i uradim skener abdomena sa kontrastom, što sam i uradio, te je taj snimak pokazao da na jetri imam multiple promene, ali nije bilo najjasnije šta su one - da li su ciste, hemangiomi ili karcinomske metastaze, jer se i nisu i jesu prebojavale (posle se ispostavilo da ni snimak nije bio tehnički najbolje urađen, pa se zato nije videlo jasno).

 

Mi smo ovaj snimak poslali raznim nekim radiolozima koje poznajemo po Beogradu u petak, i onda je nastala opšta panika, jer je njima snimak najviše indikovao da su u pitanju metastaze nekog primarnog karcinoma koje su se zapatile u jetri. Ta je panika išla dotle da mi je jedan od radiologa koji radi na jednoj od najvećih privatnih klinika u Beogradu zakazao hitan ultrazvuk jetre za subotu ujutro potpuno besplatno, sa tim da ako potvrdimo sumnju na karcinom idemo odmah na skener celog tela isto besplatno, kako bismo isti dan utvrdili gde se nalazi i primarni karcinom. E sada, sa druge strane je bilo i indikatora da ipak nije karcinom u pitanju, jer sam ja relativno skoro radio magnet glave, a uradio sam i skener pluća, i to je sve bilo čisto, plus mi je skener stomaka pokazao da su limfni čvorovi mirni i da su drugi organi OK, te su i tumor markeri bili u referentnim granicama. E sada, kao što su u medicini razna čuda moguća, tako se ispostavilo i da nije skroz nemoguće da karcinom metastazira venskim putem, bez da udari na limfne čvorove, kao i da to može da se dogodi i ako su tumor markeri u referentnim vrednostima. Tu mi je glavni kandidat bilo debelo crevo jer je to jedini organ koji nisam detaljno pregledao, a imam neke sitne probleme sa njim, kao i gomilu faktora rizika, plus po pravilu i daje metastaze u jetri.

 

Nije potrebno reći da noć petak na subotu u kući niko nije spavao, uz standardne more na šta bi cela priča mogla da liči ako se sumnja potvrdi. Na svu sreću, ultrazvuk u subotu je indikovao, a magnet juče potvrdio da mi je jetra prorešetana hemangiomima - benignim tumorima malih krvnih sudova, koji nikad ne prelaze u maligne, i generalno se sa njima ništa ne radi, jedino se vade ako porastu preko 5cm, jer onda hoće da puknu i iskrvare. Oni se uobičajeno nalaze u jetri kod 10% populacije, ali 1-2, a ja ih imam više od 10. Radiolozima su mi rekli da se ovaj broj hemangioma u jetri viđa vrlo retko, zato im je prva slika na skeneru više ličila na metastaze, jer njih viđaju mnogo češće.

 

Suma sumarum, sada makar znam to što znam, iako sam saznao na neprijatan način, a moguće je da će mi ova epizoda motivisati da prelomim i donesem neke odluke koje odlažem već neko vreme.

Uf covece, pretrnuh dok sam citala

 

Imam i ja hemangionc 2cm od proslog leta, a moja sestra gigantski 12cm al najveci strucnjak iz kcv kaze ne dirati...

 

Inace tako su na skeneru pluca zbog sumnje na kovid orkrili metastaze na jetri komsinici, nakon tog umrla za 2 nedelje, danas sahrana

 

Kakva jebena godina, svi cemo izludeti

  • Hvala 1
Link to comment

Auuuu@Ayatollah...
Dobro je.
Pita me žena "što si razrogačio oči u taj telefon".
Mogu da zamislim.
Ja sam imao sličnu situaciju sa ženom pre par godina i dandanas se sećam tih noći, i šta je sve kroz glavu prolazilo.

To je ono što moja doktorka u DZ kaže:
Ne postoje zdravi ljudi, postoje samo nepregledani.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
45 minutes ago, Ayatollah said:

Suma sumarum, sada makar znam to što znam, iako sam saznao na neprijatan način, a moguće je da će mi ova epizoda motivisati da prelomim i donesem neke odluke koje odlažem već neko vreme.

 

Ne postoji moguce... MORAS to da odradis.. jbt, citajuci sta si pisao, setio sam se svojih epizoda sa kevom... drzi se majstore i kad vec imas doktrore medju prijateljima, koristi to maksimalno.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Čitam a sve mi pred očima Ajatolahova deca. Kakav stres ste doživeli, pa ne mogu da dođem sebi. Moraš sve te odluke koje si najavio sprovesti, i zdravstvenog karaktera i logističko-organizacionog, ako si i na to mislio.

Al aj polako. Danas se radujemo s tobom 🍾

Edited by Valkyrie
  • Hvala 1
Link to comment
13 hours ago, InvisibleLight said:

Uf covece, pretrnuh dok sam citala

 

Imam i ja hemangionc 2cm od proslog leta, a moja sestra gigantski 12cm al najveci strucnjak iz kcv kaze ne dirati...

 

Inace tako su na skeneru pluca zbog sumnje na kovid orkrili metastaze na jetri komsinici, nakon tog umrla za 2 nedelje, danas sahrana

 

Kakva jebena godina, svi cemo izludeti

Ok , sastravila sam se i ja ali mi je prva rečenica malo bila vodilja da je sve prošlo bolje nego što se očekivalo sa Ayatollahom. Ja sam 2 puta prošla slično čekanje i dane i sate čekanja i presabiranja nikome ne poželeti. Dan kad mi je dr na onkološkom institutu rekla dodjite da zajedno pogledamo snimak  mamografski nikad neću zaboraviti, posle pola sata i ultrazvka koji je rekao da je bolje nego što izgleda na mamografiji izašla sam toliko sludjena da sam tek napolju na kiši shvatila da sam pluzakopčana( tačnije polugola :D i da nemam kišobran, sve se dešavalo dok mi je tata brojao poslednje dane i jedina misao mi je bila ako je i kod mene tumor  sačekam da on umre a tek onda kažem.    Na jetri imam  hemangioma malo manje nego ti al puno plus cistu od 7 cm , sve otkriveno jer sam otišla na rutinski ultrazvuk pre par godina. Cistu sam do ove godidine kotrolisala na 6 meseci , dr Ješić u kliničkom centru je moj guru za smirivanje, kad ona kaže dušo, ovo ne diramo , hirurzi bi to samo bušili a nije zgodno , ja izadjem srećna  od nje ko prase u blatu. Sad nisam bila više od godinuipo. 

Na drugoj strani , na isti način Aytollahov , moja je snaha sa svim simptomima korone a negovala je bolesnog svekra, otišla na snimanje pluća krajem decembra. Snimak je pokazao tumorske promene, skener potvrdio istog dana a bronhoskopija pre 2 nedelje. I dalje čeka  odluku konzilijuma šta prvo uraditi a vreme kao da leti brzinom svetlosti . Ona trpeljivo čeka ,i svesna šta je čeka i nesvesna  . Čekanje na operaciju ili terapiju kad već znaš d amora je u ovoj situaciji nenormalno dugo

Edited by ljuttko
  • +1 1
Link to comment

Od juce smo u izolaciji, pcr pozitivan. Moja slika je generalno dobra, pluca su ok, normalno disem, nemam nikakve tegobe do glavobolje, kaslja (koji nije uporan) i konstantne temperature. Imao sam, dakle, temperaturu prva dva dana kada sam dobio terapiju (sumamed/ hemomicin) pa dva dana bez temp, pa sad evo tri dana konstantno temperatura, dan noc, do 39C. Receno mi je da temperaturu skidam aspirinom, sto radi posao. Sad, zanima me

1) da li je taj povratak stalne, visoke temperature normalan ili je moze biti neka komplikacija? Opet, sve osim toga je sasvim ok.

2) koliko ce to da traje? s obzirom da je moj slucaj vjerovatno najlaksi moguc, ima li pravilo koliko treba organizmu da odradi taj virus

3) koliko redovan smijem biti sa tim aspirinima? Uzmem dva kad predje 38.5C, malo i trpim. To razvucem na 2x dnevno ali ubacio bih i treci put jer je temperatura strasno, strasno iscrpljujuca.

Link to comment

Ako nisi bio u kovid ambulanti, idi odmah... nemoj se samoleciti bez saveta lekara. Temperatrura oko 39 nije naivna i zahteva pregled lekara.

 

Nije normalno da ti se vrati visoka temperatura i pored terapije.

Link to comment
3 hours ago, Milosh76 said:

Ako nisi bio u kovid ambulanti, idi odmah... nemoj se samoleciti bez saveta lekara. Temperatrura oko 39 nije naivna i zahteva pregled lekara.

 

Nije normalno da ti se vrati visoka temperatura i pored terapije.

Ja sam u Bosni, nema kovid ambulanti. Porodicni doktor pregleda, posalje na pcr test, ako je pozitivan nista se ne mijenja, terapija niti bilo sta, oporavak kod kuce, pregled kod njega po potrebi. Sad sam ih zvao, kazu da su temperaturni talasi normalni i ako nema drugih pogorsanja da je sve ok. Svejedno sam insistirao na pregledu, pa cu sutra kod njih. 

 

3 hours ago, Miljenko said:

Sto se tice sredstava za obaranje temperature, koristio sam jedan paracetamol na 5-6 sati. Znao sam to od ranije, mada su mi i u apoteci naglasili da ne bi trebalo cesce od toga.

Tako i meni sad rekose. Aspirin su mi rekli zbog korone nesto, ali sad kazu da slobodno mijesam - paracetamol, ibuprofen.. Uglavnom, ne bi trebalo vise od 3-4 ova aspirina dnevno da se unose.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...