Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

@Caligula

 ja sam osim intravenozne ab terapije, probiotika i vitamina C, alfa d3, cinka i selena, uzimala još i Omega 3 velike kapsule kao "uljane". Nisu mi branili ali opet, bila sam daleko bolje od tvoje mame.

Dobro je što joj daju bromiku kad se uzruja, njenom organizmu treba mir i odmor. Držimo pesnice, javljaj nam se. 

 

Edited by Valkyrie
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Caligula said:

 

 

Dakle ima li neki "jak" preparat koji moze da pije na cevcicu recimo da joj da malo proteina, minerala, vitamina da je digne a da je pri tom neutralno prema terapiji koju prima (standardna btw. - antibiotik, antikoagulant, infuzija, preko noci sredstvo za smirenje)

nutridrink ili fresubin, sve ima unutra, proteini, masno, vitamini, obichno se daje kod kalorijskog i svakog deficita, ako neko ne moze sam da jede dovoljno itd.

 

ali proveri obavezno sa lekarima, i mora da se pije bash polako, ili da u alternaciji sa vodom, gutljaj jedno gutljaj drugo, zavisi za shta se daje. ima neki ukusi, to su vec preferencije lichne, neko voli nekom grozno.

 

flashica 200 ml, 300-500 dinara, kako shta i kako gde. kod 'srbe' tradicionalno najjeftinije. bilo bi dobro to da joj pishe dom zdravlja na recept, ali to sad nece moci jer je hopitalizovana.

Edited by gospa buba
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

:isuse:

 

krenuo da kucam pa zaboravio da pošaljem. meni su tražili za oca da uzmemo neki kabiven, to je malo jača

“hrana” koja se uzima intravenozno

 

možeš i za to da pitaš, da li uopšte odgovara pošto vidim da se ne primenjuje kada je koagulacija povišena

  • Hvala 1
Link to comment

Ja ću ipak danas na taj antigenski.

Nemam temp,grlo me boli ali ne preterano jako,kašalj slabo ali ga ima,nos mi je baš zapušen,juče prešlo kao u kijavicu,danas samo zapušen nos.Juče se ponadah da je neka jača prehlada i sl.ali od jutros slabije osećam mirise i ukus tako da,jbg:sad:

Jebo Kineza,par dana mi falilo do druge vakcine:isuse:

Link to comment

ali ne znaci da je kovid, sto ne bi bila prehlada

 

jel ima nekih podataka o razvijanju imuniteta kod kineza, mama sutra treba revakcinu a isto sutra, il prekkosutra idemo na sahranu gde ce verujem biti dosta ljudi, te mere kolko znam niko ne kontrolise. cvuacemo se al nije 100% moguce iskontrolisati

 

jel ima bar nekog efekta/zastite drugi dan od revakcine?

 

Link to comment
7 minutes ago, InvisibleLight said:

ali ne znaci da je kovid, sto ne bi bila prehlada

 

jel ima nekih podataka o razvijanju imuniteta kod kineza, mama sutra treba revakcinu a isto sutra, il prekkosutra idemo na sahranu gde ce verujem biti dosta ljudi, te mere kolko znam niko ne kontrolise. cvuacemo se al nije 100% moguce iskontrolisati

 

jel ima bar nekog efekta/zastite drugi dan od revakcine?

 

 

koliko ja shvatam to i jeste glavni problem kod kineza, roba dosla bez uputstava ( ili bar detaljnih uputstava ) tako da ako ikako mozes utici da izbegne sahranu...

 

Link to comment
19 minutes ago, Apollo Creed said:

nos mi je baš zapušen,juče prešlo kao u kijavicu,danas samo zapušen nos

Kijavica uopšte nije karakteristika covida tako da mislim da si se nešto bezveze prehladio. 

Link to comment
1 minute ago, jorma shparga said:

 

koliko ja shvatam to i jeste glavni problem kod kineza, roba dosla bez uputstava ( ili bar detaljnih uputstava ) tako da ako ikako mozes utici da izbegne sahranu...

 

hvala. jbg. bas bas ne mogu, najbolji prijatelji komsije, mama pila kafu i delila s njom sve 40 godina..

neka, nek tutne kn95 i samo napolju i distanca..

 

@Apollo Creed meni uliva nadu sto nemas ama bas nikakvu temperaturu, mozda neki rino virus, ima tog dosta al proveri, ja sam bar 3x imala neke hunjavice, kijanje, grlo i nista..

Link to comment

Daj Bože da ste u pravu.

Ja se trenutno skroz ok osećam,ništa temp.,grlo skoro ništa,kašalj jednom u par sati,ali me zabrinuo ovaj gubitak mirisa/ukusa od jutros...doduše nije baš kompletan gubitak,osećam neki parfem,al recimo čaj nisam mogao da provalim od čega je ..:happy:

Nije mi toliko dal ima koronu nego štp bukvalno za vikend treba da primim drugog kineza,baš bi bio bedak da mi ovako propadne.

Link to comment

Ja sam sinoc imao 36.9... malo kijam, nos radi uobicajno za februar mesec... sto lepo kaze harper..nadjes neku zanimaciju koja nema veze sa doktorima, koronom, medijima... i prodje brze... google je zabranjen sajt :D

Link to comment
30 minutes ago, InvisibleLight said:

a isto sutra, il prekkosutra idemo na sahranu gde ce verujem biti dosta ljudi, te mere kolko znam niko ne kontrolise. cvuacemo se al nije 100% moguce iskontrolisati

verujem da su razumni ljudi u pitanju i da će razumeti vaš ne dolazak

 

ako nisu jbg

 

 

izbegnite to ako je ikako moguće

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...