Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Ajd i ja sa se prijavim. Posle dobrog dela kevine rodbine (za caletove ne znam, nismo u kontaktu) i mnogo poznanika, bliskih i manje bliskih, dosao red i na mene. Juce i prekjuce malaksalost, umor u misicima, a sinoc oko 1 posle ponoci se probudio i osetio temperaturu. Merio u 7 jutros, 37.5, i otisao kasnije da se testiram. Pozitivan, 99.1 saturacija ili sta vec, krvna slika dobra, nemam upalu pluca ali imam neku bronhijalnu saru od bronhitisa koji sam imao pre 25 godina, tako kazu. Dobio standardno vitamine i panklav valjda preventivno. Nevakcinisan, kao i vecina ljudi oko mene (nisam antivakcinas ali nije mi se nesto htelo), planiram da se ne zajebavam i da odlezim propisno do kraja. Mislim da sam najpre fasovao u teretani gde niko ne nosi maske, mada sam generalno jako mnogo bio izlozen svaki dan i nije bilo sanse da me obidje,dugo sam i izdrzao. Jebe me samo sto mi je pukao biceps pre 7 dana na neverovatno nesrecan nacin dok sam nosio neki krevet (nisam ni trebao ici u teretanu ali idiot vezbao noge samo) pa necu tu moci na zakazani pregled za par dana, bojim se da mi ne ostane skracen ta 3 4 cm kao sad, dok ce podlivi proci svakako. No dobro, visa sila, sta da se radi.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • +1 3
  • Tužno 2
Link to comment

Sto se tice okoline, imate iz prve ruke iskustva nevakcinisanih. Drug konjina od 130 kila koji nikad skoro nije bio bolestan najebao lepo, bio 9 dana na kiseoniku i kaze da su drugi i treci dan bili kriticni, nista bolovi i ostali simptomi ali nije mogao da dise. Naravno, vukao je par dana mini glavobolje i nije se obazirao, radio opusteno oba posla koja radi i eto, posle bilo kasno da prodje bez problema. Ujak ista prica, 3 dana temperatura ali on je to pripisao prehladi jer je vario sa cipelama ili cizmama u vodi, i ond⅛a upala pluca i bolnica infuzije jer budala nije uzimao terapije kako treba. Sad je dobar par dana i treba da ga puste. Najveca misterija je ujakov mladji sin, on je kao ja brzo reagovao ali nije dobio antibiotik pa dobio upalu pluca kasnije. Od simptoma imao temperaturu i glavobolje, plus neke bolove u telu kad je kasljao. E onda ide hit - od tih lekova je dobio osip kad ga je prosla korona pa ga cimali za malo bockanja i to ga prolazi ali kaze da sad ima bolove u zglobovima i kostima i svuda, valjda od toga sto dobija protiv osipa. Haos.

Pored njih rodjak i rodjaka vakcinisani 2 ili 3 puta sve na vreme, dobili oboje i dvoje njihove maloletne nevakcinisane dece isto. Deci koliko znam nista a oni imaju glavobolje i temperaturu i sve po redu.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk



Link to comment
18 minutes ago, Zli Gli said:

Nevakcinisan, kao i vecina ljudi oko mene (nisam antivakcinas ali nije mi se nesto htelo).

Možeš li molim te ovo da objasniš. Kako se desi da ostaneš 9 meseci nevakcinisan, a nisi antivakser. Nisi mislio da je ozbiljno, da neće tebe?

Upravo imamo jednog takvog u familiji (ujaka), ismevao se komšijama antivakserima i njihovim teorijama, podržao što smo mu kevu (našu baku) vakcinisali, pa iako gojazan i blizu 60 nije se vakcinisao bez ikakvih jasnih opravdanja, pa pošto njega ne mogu da pitam jer je u intezivnoj dok tešim baku da će biti dobro, reko da pitam makar tebe.

Želim ti brz oporavak!

Edited by Spooky
  • +1 2
Link to comment

Meni bas simpaticna pricica, eto svi su se razboleli pa moram poslednji i ja, to sto se nisam vakcinisao je samo na mene uticalo, i nije prvi put da je cujem. A zapravo su super prenosioci koji su zarazili n ljudi oko sebe. Shala shega.

  • +1 7
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Zli Gli said:

. Nevakcinisan, kao i vecina ljudi oko mene (nisam antivakcinas ali nije mi se nesto htelo), .


 

 

pa ovo ti je definicija antivaxa u srbiji.

Link to comment

Zli Gli moze da pruzi rezonovanje svog postupka, ili ne mora, ne duguje nikome nista, a i ovo je javni forum gde su clanovi anonimni.

 

Samo bih hteo da dodam da sam se vec susretao sa slicnim stavovima u blizoj okolini, od nekih ljudi od kojih ne bih to ocekivao. Jedan drugar radi u osnovnoj skoli, naravno fasovao je u jednom trenutku. Drugi prijatelji putuju svakog meseca negde, nisu se vakcinisali, i ocekivano pokupili virus u jednom trenutku. Mladi su sve ljudi, pa im nije bilo nista strasno, ali meni to malo neodgovorno, sta si ocekivao da ce da se desi.

 

Onda im pokazes nesto ovako i oni kazu "Jbg". Bukvalno to - "jbg".

 

Sistematski smo zatucani ispod kamena, zaglupljeni visedecenijskim jebanjem u mozak, a kad na to dodas jos i hronicno nepoverenje u vlast...nemamo mi tu neke sanse.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam poludeo od tih "neće mene" , "kad sam dosad pretekao", " rano je, nije ispitano"...

Maalo zadovoljstvo imam da kada pričamo o bilo čemu i oni krenu da kukaju da nešto nije normalno ja kažem :

Ali opet ima ljudi koji ne veruju da mogu da se zaraze i ne veruju u vakcine , šta te to čudi?

I onda muk u prostoriji.

Posle krene rasprava:

Pa jesi baš morao tako jbte ...

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, goofs said:

Zli Gli moze da pruzi rezonovanje svog postupka, ili ne mora, ne duguje nikome nista, a i ovo je javni forum gde su clanovi anonimni.

 

Samo bih hteo da dodam da sam se vec susretao sa slicnim stavovima u blizoj okolini, od nekih ljudi od kojih ne bih to ocekivao. Jedan drugar radi u osnovnoj skoli, naravno fasovao je u jednom trenutku. Drugi prijatelji putuju svakog meseca negde, nisu se vakcinisali, i ocekivano pokupili virus u jednom trenutku. Mladi su sve ljudi, pa im nije bilo nista strasno, ali meni to malo neodgovorno, sta si ocekivao da ce da se desi.

 

Onda im pokazes nesto ovako i oni kazu "Jbg". Bukvalno to - "jbg".

 

Sistematski smo zatucani ispod kamena, zaglupljeni visedecenijskim jebanjem u mozak, a kad na to dodas jos i hronicno nepoverenje u vlast...nemamo mi tu neke sanse.

Kako samo to nepoverenje ne pokazu na izborima?¿

  • +1 4
Link to comment

Onda jesam, jbg. Elem, ne odgovaram nikoga od vakcinacije (keva se nateze duze nego Vucic onomad, bira godinu dana, ne mogu da je nateram), ne mislim da su vakcine 5g wifi gprs cipovi i slicno... Tri su glavna razloga. Mi ovde u Mitrovici smo generalno manje najebali od vas u vecim mestima, bar mislim tako pa ne dozivljavamo tako tragicno kao ovde na forumu. Poredjenja radi, jako mnogo ima smrti mladih ljudi od raka, jedna rodjaka sa 40 od raka butne kosti za koji niko od nas nije znao ni da postoji dok nije dobila. Drugo, imam 39 godina i celog zivota sam dobrog zdravlja, u kondiciji, da kucnem u drvo bez ikakvih problema osim dva puta kad sam zavrsio na hitnoj zbog prejedanja i prepijanja na slavljima ali to je jer sam bio stoka. Mada, ovo sto su mi nasli tu bronhijalnu saru od bronhitisa pre 25 godina govori da ipak mozda nije sve tako sjajno ali gotovo sad. I trece, najgluplji i najvazniji razlog - u prve dve nedelje juna sam prokockao 15 hiljada evra u kladionici, sa proslom godinom je cifra izmedju 22 i 25 hiljada, i to me dotuklo psihicki, nista me vise ne radi. Nije da mi se ne zivi, daleko bilo, ali rokao sam na svoju ruku zoloft 2 3 meseca, kao malo se smirio ali tanko je to, posle opet neka depresija ili nezainteresovanost ili sta je vec. Jako jako losa prica, mozda gore nego droga.

Eto tako nekako, jebem li ga. Nadam se da cemo svi da preguramo sto lakse, na ovaj ili onaj nacin.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...