Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Jbt ja se tako osjecam vec 15 godina, cak i kad sam par mjeseci u nekom treningu kao (redovno hodanje i bicikl uz planinu)  Nakon kovida i sad nakon tromboze se blago pojacao taj besmisleni umor i lupanje srca kad popijem jednu vise (i inace ali tad se zapitam da nesto nije ok). Pritisak mi varira vec godinu 120/80 - 160/110. Plan mi je bio da posle revakcinacije odem da uradim taj ultrazvuk srca ali sad mi bas jeza neka. Zaista je potrebna ta postcovid tema :unsure:

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Frank Pembleton said:

E ajde neka neko iskopa ili savetuje nešto u vezi koje preglede treba raditi u ytoj post-covid fazi...

 

Koliko sam ispratio, kardiovaskularne, D dimer i uglavnom to je to.

 

Gomila (doduse starijih) ljudi koje sam poznavao ode od tromba u poslednjih godinu dana. Bukvalno nešto što pilula resava.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
E ajde neka neko iskopa ili savetuje nešto u vezi koje preglede treba raditi u ytoj post-covid fazi...







... Shiit has hit the fan


Krvna slika, ddimer(zgrusavanje krvi) , CR(upale), ALT i AST(jetra), ako ima problem sa srcem, bubrezima, stitnom zlezdom...onda te parametre. da proverava.

Posle mesec-dva kod kardiologa na full pregled, ako je potrebno.

Krvnu sliku radim na mesec-mesec I po dana jer imam paket zdravlja kod Medigrupa, nije neophodno.

Ako je imao parametre koji nisu bili u granicama to proveravati I leciti uz savet lekara (mene jebe ferritin, a bilirubini su oko granice ili malo poviseni).
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

I dal ima neki hack da se brze vrate ukus/miris?

 


Ja sam koristio ovo

image.png.3930531275266268d8299ee4f78e3963.png

 

Takodje, znam da sasavo zvuci, ali, pokusao sam da treniram njuh 2-3x dnevno.
Sipam sirce ili kupku ili tako nesto u casu, i nekih 5 min udisem na nos.. ujutru, popodne, uvece.

Culo mirisa mi se vratilo nakon 7 dana.. kontam da je sve to individualno, ali ovo su moja iskustva s lekom i tim "vezbama", ne znam da li je pomoglo ili ne, ali valjda ne moze da skodi.

Link to comment
3 hours ago, Have_Fun said:

Meni je to lupanje srca odjednom prestalo.. kovid sam imao krajem oktobra/pocetkom novembra.. a s tim umaranjem, povecanim pulsom i slicno, kraj je dosao oko kraja marta/pocetkom aprila meseca.. i to odjednom, kao da je neko presekao nozem. Mozda je sve bilo u glavi, jbm li ga.

 

Velika verovatnoća je da si "samo" imao napade panike i ankcioznosti.

  • +1 4
Link to comment
47 minutes ago, Milosh76 said:

Krvna slika, ddimer(zgrusavanje krvi) , CR(upale), ALT i AST(jetra), ako ima problem sa srcem, bubrezima, stitnom zlezdom...onda te parametre. da proverava.

Posle mesec-dva kod kardiologa na full pregled, ako je potrebno.

Krvnu sliku radim na mesec-mesec I po dana jer imam paket zdravlja kod Medigrupa, nije neophodno.

Ako je imao parametre koji nisu bili u granicama to proveravati I leciti uz savet lekara (mene jebe ferritin, a bilirubini su oko granice ili malo poviseni).

 

Kad čitam Miloševe postove na ovu temu, steknem utisak da me baš zabole da li ću sutra umreti, a znam da nije tako. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...