Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2020/21


shimpr

Recommended Posts

1 minute ago, garmonbozia said:

Ne bih se iznenadio da je i on ikebana. I "veći" su se prodali.

 

On je dovoljno veliko ime napravio i posle igracke karijere da bi se sad drndao bezveze kao naprednjacki poslusnik.

Link to comment
4 minutes ago, SNARC said:

 

On je dovoljno veliko ime napravio i posle igracke karijere da bi se sad drndao bezveze kao naprednjacki poslusnik.

 

Ne mora da bude poslusnik. Malo naivac, malo biznis interes, malo zelja da pomogne klubu, malo nerazumevanje stvarnosti. Osvestice se vrlo brzo, bojim se.

Link to comment
4 minutes ago, chandra said:

 

Ne mora da bude poslusnik. Malo naivac, malo biznis interes, malo zelja da pomogne klubu, malo nerazumevanje stvarnosti. Osvestice se vrlo brzo, bojim se.

 

Ja se pre svega nadam i verujem da je uprava skapirala kako se klub organizuje i treba da izgleda. Usralo ih je ono sa Trinkijem i dobili su lekciju dzabe. Klub se od glave organizuje (tu ne mislim na coveka koji daje pare, to moze i ekscentricna budala da bude..kao i naprednjacki apartcik, na zalost nas koji volimo Partizan) a Zoran Savic je licnost koja moze da dovede i respektabilnog trenera i ekipu koja treba da vodi racuna kako treba da izgleda nesto sto nosi ime KK Partizan.

 

 

Link to comment

Dolazak Savica je jos jedno zamazivanje ociju, posto se naravno nista sustinski nece promeniti. Da, bice mozda nesto vise para za sledecu sezonu (ono, idu novi izbori pa ce gazda odresiti kesu), shodno tome imacemo i nesto kvalitetniji tim i neko relativno zvucno trenersko ime (vrlo moguce opet neki Talijan tipa Poceko). Opet ce krenuti kampanja "podrzite klub, kupite sezonske karte, napadamo Evroligu, bla, bla, bla", ljudi ce opet reci "pa dobro, ne izgleda ovo tako lose na papiru, mozemo da osvojimo nikad slabiji Evrokup", krenuce lozenje. I onda je dovoljno opet da se zatvori slavina sa parama i sve ce se srusiti ko kula karata. Vec vidjeno..

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Izvor je renomirani tviteraš crveno belih boja, blizak (našem) klubu. Do sada je uglavnom imao realne informacije (ne pamtim baš da se za nešto eksplicitno zajebao). Recimo, prvi je najavio odlazak Trinkijerija.

Link to comment

Taman da ga Savić opravi :fantom:

Čudi me da je dr Nebojša to dopustio, kapiram Borišin rezon,... a kakvi smo mi ove sezone i on će biti pojačanje :cry:

Link to comment
32 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Dolazak Savica je jos jedno zamazivanje ociju, posto se naravno nista sustinski nece promeniti. Da, bice mozda nesto vise para za sledecu sezonu (ono, idu novi izbori pa ce gazda odresiti kesu), shodno tome imacemo i nesto kvalitetniji tim i neko relativno zvucno trenersko ime (vrlo moguce opet neki Talijan tipa Poceko). Opet ce krenuti kampanja "podrzite klub, kupite sezonske karte, napadamo Evroligu, bla, bla, bla", ljudi ce opet reci "pa dobro, ne izgleda ovo tako lose na papiru, mozemo da osvojimo nikad slabiji Evrokup", krenuce lozenje. I onda je dovoljno opet da se zatvori slavina sa parama i sve ce se srusiti ko kula karata. Vec vidjeno..

 

Pa ok, to je jasno, tako je vec unazad 20 i kusur godina. Ali kad je vec tako, ja kao navijac imam vise poverenja u to da konce vuce neko poput Zorana Savica nego neko popur Mladjana Silobada, ili tek plejade likova koji nemaju dodira s kosarkom. 

I u takvim okolnostima moze se napraviti dobar sistem sa dobrim trenerom, vidjali smo to vec.

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Taman da ga Savić opravi :fantom:

Čudi me da je dr Nebojša to dopustio, kapiram Borišin rezon,... a kakvi smo mi ove sezone i on će biti pojačanje :cry:

 

Ja najiskrenije mislim da bi recimo Vujošević od Boriše napraio legitmnog EL igrača. No problem je što je trenera takvog profila koji imaju volje i želje da krvavo rade sa mladim igračima jaaaaaaaaaaaakoooooo malo. Morao bi da dođe neki takav da bi Boriša prodisao, no čak i to teško u nekom bliskom vremenskom periodu. 

 

Mišljenja sam da će za trenera biti dovdeno neko ozbiljno trenersko ime sa imperativom pravljenja instant rezultata, gde će Boriša opet neće biti u prvom planu. Po meni je Mega idealna sredina za njega, no, što se kaže, svak je kovač svoje sreće.

Link to comment
11 hours ago, Redoran said:

Kako god bilo, mislim da je primer sa odbojkom veoma ilustrativan.

 

u odbojci je specifično to što devojčica ima na hiljade, a dečake jedva skupe da se formira neka iole krštena liga. drugačiji su i trendovi, muška odbojka je imala ekspanziju 1995, kulminiralo je 2000-2001 i od tada su blagom padu i sad propuštaju druge OI zaredom, što je baš velika šteta. Posebno jer su na poslednjem EP uzeli zlato sa na SP su igrali 1/2 finale, ali jbg šta da radiš.

Ženska odbojka je imala ekspanziju tek 2006 i kad se pogledaju plasmani trenutno smo No1 u Svetu: trenutno držimo srebro sa OI, zlato sa SP i zlato sa EP. Ali odbojka je prosto postala go-to sport za devojčice. Kod mene u zgradi ima bar 10 devojčica i sve su do 7-8 išle na neki ples, džez balet i tako to, a onda u tom uzrastu sve redom prelaze na odbojku. Za jednu devojčicu sa mog sprata nije bilo mesta u klubovima u kraju, pa su je posle mesec dana zvali da može doći jer se otvorilo jedno mesto zato što se neka devojčica preselila na Novo Naselje. Njih ne zanimaju škole fudbala, ne idu ni basket koliko idu dečaci, odbojka je broj 1 i sve ostalo je nekoliko mesta ispod.

A izgleda su i u savezu barem toliko sposobni da ne ubiju taj momentum. Dosta sportova je kod nas imalo svojih 15 minuta slave i šansu da se napravi ogroman pomak u popularizaciji, ali osim ženske odbojke je malo ko to značajnije iskoristio. Plivanje je 2009 u bukvalno nekoliko minuta imalo zlato Nađe Higl pa obaranje svetskog rekorda Čavića. Tu su mogli napraviti boom. Sigurno se i desio boom ali u džepovima par pojedinaca i to je to.

Od tad smo imali Silađija koji je bio fin plivač i ništa više, onaj momak Stjepanović je banuo iz Emirata i verovatno ispao budala što nije ostao tamo i na kraju se sve završilo kad je Sabo prešao da pliva za Mađarsku. Sad su trebali imati neke pripreme za Tokijo, pa čekali mesecima da oprave bazen na Spensu, radikalčine razvalile bazen, pokrali pare i sklepali nešto što nije držalo vodu ni dok majstor ne ode. Sad sve prave ispočetka i ko zna kad će i da li će ikad to završti. A plivačima rekli: pa šta ima veze idite vi na Slanu Baru, pa tamo trenirajte. A bazen na Slanoj Bari je 25m, napravljen za vaterpolo i rekreativce. :lolol: I sad bukvalno ceo Novi Sad sad samo tamo može da pliva i oko termina je nastala ludnica.

Neki random klinac će danas biti u školi do 13h, a njegovom klubu je dodeljen termin u 14h. On neće ni ručati već će ga mama strpa u auto i vozi sa Limana na Klisu da odradi trening. Ili će klub dobiti termin u 20-21h, pa će klinja da se vrati kući kad je već uveliko trebao da bude u krevetu. Pričamo o deci koja su članovi klubova, plaćaju članarine, a rekreativac će dobiti termin verovatno nikad.  

 

E sad, treba zamisliti situaciju da uvedemo princip država se ne meša u profi sport i da sve prepustimo tržištu. Neka mi neko kaže koje to tržiše će da napravi olimpijski bazen? Zatvoren 50m bazen gde će moći da se pliva i kad je napolju -20 celzijusa.

Pa eno tržišta u Bačkom Petrovcu. Došli ljudi, uložili milione, napravili xy bazenčića, 10 i više ogromnih tobogana, spravu koja pravi talase, djakuziji za svakoga, ležaljke za svakoga bla bla bla, ali bazen za plivanje tržištu ne treba. Nisu napravili ni 25m bazen za plivanje, a o olimpijskom i da ne govorimo.

Taj Sabo što je prešao kod Mađara je kalibar da se bori za medalju OI. Da je 50 butterfly olimpijska disciplina on bi bio u najužem krugu favorita za zlato.

Ali on je taj koji je mogao biti novi Čavić i da produži taj boom našeg plivanja, pa da to vremenom nekako postane, što se kaže, nacionalni sport i da svako selo ima bazen. Tako nešto bi se se sigurno odmah odrazilo na grafikone overall zdravlja nacije.

Ali kod nas ne da svako selo nema bazen, nego ni najveći gradovi nemaju. Plivačka repka je morala da pređe iz NS na Košutnjak gde se pripremaju za OI. U bazenu koji je u suštini otvoren bazen preko kog je stavljen balon. u NS na sajmištu su to isto mogli da sklepaju za potrebe tih priprema, pa da koriste to i rekreativci ako uspe da se iskombinuje, ali je verovatno radikale mrzelo da se cimaju.

 

Nama se profi sport završava na blizancima i na fudbalu i basketu, ulaganje države posmatramo kao sipanje love u ta 4 kluba, ali profi takmičarski sport je mnogo više od toga.

Kad bi se napravio plan ulaganja i razvoja za plivanje, atletiku, gimnastiku i biciklizam i slične sportove, to bi dalo odlične rezultate na svim poljima, ali jbg ta ulaganja bi se primetila tek za 10-15-20 godina, a mandati su, eh, tako kratki i moraš odmah isporučivati. Mnogo lakše i efikasnije je da dovedeš 8-9 rejecta iz razvojne lige i onda mašeš grafikonima kako si jedini iznad 40% win rate u istoriji.

 

Izvinjavam se na offu

Srećan Savić i Boriša svima koji slave.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Mišljenja sam da će za trenera biti dovdeno neko ozbiljno trenersko ime sa imperativom pravljenja instant rezultata, gde će Boriša opet neće biti u prvom planu. Po meni je Mega idealna sredina za njega, no, što se kaže, svak je kovač svoje sreće.

Kari Pešić :sleep:

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, goofs said:

 

Pa ok, to je jasno, tako je vec unazad 20 i kusur godina. Ali kad je vec tako, ja kao navijac imam vise poverenja u to da konce vuce neko poput Zorana Savica nego neko popur Mladjana Silobada, ili tek plejade likova koji nemaju dodira s kosarkom. 

I u takvim okolnostima moze se napraviti dobar sistem sa dobrim trenerom, vidjali smo to vec.

 

Savic kao i prethodnik mu, pravice tim u dogovoru sa buducim trenerom i u skladu sa finansijama kluba. Njegova prednost u odnosu na Loncara nece biti to sto kao bolje poznaje trziste igraca (tu nema razlike izmedju njih, bez obzira sto ovde vlada misljenje da je Loki neznalica), vec sto ce moze da dovodi igrace iz svoje agencije za manje para nego sto bi dobijali negde drugde..

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...