Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

Čović: Spin iz Podgorice da Zvezda ima dogovor sa Evroligom

 

Evroliga:  Šampion ABA lige ima prioritet za jednu od tri vajld karti koja postoji jer nema licence ili višegodišnjeg dogovora. Jedna vajld karta će biti dodeljena na godišnjem nivou. Jedina promena je da sada umesto tri, ima samo dve vajld karte zbog Albe, ali prvenstvo ima učesnik iz ABA lige kada se dodeljuju dve preostale godišnje vajld karte

Link to comment
24 minutes ago, Ted said:

samim tim bi rešio i pitanje ABA lige :D

 

Ova informacija je najobicnija budalastina ali i da je tacna ne bi bilo nikakvih promena u statusu ABA lige. Dve trecine te lige nema ni teorijske sanse da ikada zaigra u Evroligi pa ABA ligi svejedno daju prednost u odnosu na domaca takmicenja. Povratak u domace lige sanjaju samo oni promaseni likovi poput Tegeltije koji ne shvataju koliko su se stvari u evropskoj kosarci promenile, Dejan Milojevic ga je jednom lepo isamarao u Zoni Pres kad je pokrenuo tu temu.

Link to comment

ima li nekoga da objasni dali je trebalo nakon primarnog faula nad Davidovcem da se dune faul i Jankovicu koji je bas usao ramenom, jes da se posle izvinio, ili to vazi samo kada isti igrac pravi jos jedan faul u istom napadu, nesto mi se vrti da je nekom nasem  prosle godine sudjeno nesto takvo, ako ne gresim radilo se o Lazicu

Link to comment
15 hours ago, levi said:

Evroliga:  Šampion ABA lige ima prioritet za jednu od tri vajld karti koja postoji jer nema licence ili višegodišnjeg dogovora. Jedna vajld karta će biti dodeljena na godišnjem nivou. Jedina promena je da sada umesto tri, ima samo dve vajld karte zbog Albe, ali prvenstvo ima učesnik iz ABA lige kada se dodeljuju dve preostale godišnje vajld karte

 

Jun 2021: Jedina promena je da sada umesto dve, ima samo jedna vajld karta zbog London Tauersa, ali prvenstvo ima učesnik iz ABA lige kada se dodeljuje jedna preostala godišnja vajld karta.

 

Januar 2022: Jedina promena je da sada umesto jedne, ima nijedna vajld karta zbog Uniksa, ali prvenstvo ima učesnik iz ABA lige kada se dodeljuje nijedna preostala godišnja vajld karta. Imaćemo garantovan prioritet ukoliko neko od učesnika bankrotira i odluči da napusti ligu, pod uslovom da Brindizi, Limož i Estudijantes ne žele da ih zamene.

 

Septembar 2022: Jedina promena je da sada umesto nijedne vajld karte. Evroliga naprosto ne razmatra klubove iz ABA, Mađarske, Slovačke, Rumunije i Bugarske. Postoje jasne indicije da će najkasnije do 2030. razmotriti mogućnost da barem jedan klub iz ovih liga dobije nijednu vajld kartu, ili možda dobije jednu ako se pojavi rupa koju Brindizi, Limož i Estudijantes ne žele da popune, i tu će prvenstvo imati učesnik iz ABA lige osim ukoliko do tada budu završene ove nove dvorane u Budimpešti i Bratislavi.

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
10 hours ago, ZSNj said:

Fina ideja

Ali katastrofalno realizovana. Intervju sa Radonjićem je školski primer kako ih ne treba raditi. 38 minuta ničega, dosadnih pitanja prepunih opštih mesta, koje su Radonji bila zicer da mrsi i ne kaže ništa.

  

Link to comment

pa dobro ako im je bitno samo tržište a ne košarkaški kriterijumi,  i ako je Aba smešno tržište, kad su u pitanju konzumenti košarke Aba i dalje nije zanemarljivo tržište u odnosu na  Britaniju Budimpeštu i Bratislavu zajedno. uostalom testirali su već britansko tržište i nisu prošli

 

mada se i tu menjaju stvari i za to nije kriva loša politika Evrolige,  Hrvatska je praktično izašla iz profesionalne košarke, kad su odlučili da više ne sipaju novac iz budžeta u rupe bez dna, tako da se ceo ABA region svodi na Tedeskog i na režime u Beogradu i CG. neće biti najveća svetska nepravda ako neko od njih u jednom trenutku dobije ugovor, ili ih sve zajedno prebace u Eurocup

Link to comment
2 hours ago, fandorin said:

Ali katastrofalno realizovana. Intervju sa Radonjićem je školski primer kako ih ne treba raditi. 38 minuta ničega, dosadnih pitanja prepunih opštih mesta, koje su Radonji bila zicer da mrsi i ne kaže ništa.

  

 

S Radonjicem ni Volter Kronkajt ne bi mogao da uradi zanimljiv intervju. Covek ne ume da sastavi normalnu recenicu, da ga neko pita da li voli suprugu i decu odgovorio bi - pa, postoji problematika emocija kad se analizira u nekom specificnom momentu tako da slobodno mogu reci da tu postoji ta pozicija ljubavi. To je nas Dejo i takvog ga volimo.

 

A rekao je dovoljno tamo negde oko 15. minuta kad su ga pitali o emocijama prema klubu, da to pokaze bio mu je dovoljan samo izraz lica i osmeh. Nisam imao pojma da Radonjic toliko voli Zvezdu ali odgledao sam juce veci deo intervjua i sto se mene tice ne bi mi smetalo da ostane nas trener do kraja karijere.

  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, harper said:

Nisam imao pojma da Radonjic toliko voli Zvezdu ali odgledao sam juce veci deo intervjua i sto se mene tice ne bi mi smetalo da ostane nas trener do kraja karijere.

 

zoran greg radonjic :ziga:

Link to comment
4 hours ago, levi said:

pa dobro ako im je bitno samo tržište a ne košarkaški kriterijumi,  i ako je Aba smešno tržište, kad su u pitanju konzumenti košarke Aba i dalje nije zanemarljivo tržište u odnosu na  Britaniju Budimpeštu i Bratislavu zajedno. uostalom testirali su već britansko tržište i nisu prošli.... 

 

Alba je dobar primer, klub koji nosi ime sponzora i funkcioniše od njihovih para. Alba ima dovoljno navijača da popuni dvoranu, ali da li neko putuje npr 150 km da gleda tu Albu? Ne. Da li Alba ima navijača van Berlina? Opet ne? Gde se prenose EL utakmice Albe, preko kanala Telekoma, koji možeš imati samo ako imaš internet ugovor preko Telekoma... 

 

To se sa Zvezdom i brojem navijača, plus koliko nas ima van Srbije ne može porediti. Ja EL platim da gledam direktno preko njihovog sajta 15 evra mesečno, i siguran sam da nas ima mnogo više koji to čine nego zbog fucking Albe ili tamo nekog kluba iz francuske vukojebine... 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...