Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

Jednostavno se mora promeniti koncepcija. Manje lopta kod Džordana, više kretanja u napadu, kruženja lopte. Recimo Volden večeras 0 šuteva za tri. Loša raspodela.

  • +1 1
Link to comment

I kad kao lopta krene da kruži oni je opet vrate Lojdu koji onda igra 1 na 5. Ne može se igrati košarka sa tako malo ball handlera, kad je tako uvek se javljaju isti problemi u igri.

Link to comment

Lojd je najmanji problem u ovom timu, isto se pisalo o Braunu prosle godine iako je bio okruzen boljim napadacima. Ono sto bi mozda bilo korisno je da neko vreme ne igra zavrsnice uopste kako bi se i njemu i ostatku tima izbilo iz glave da je nas Dzordan onaj pravi Dzordan ili tako neki fransizni NBA igrac kojem uvek ide lopta kad se odlucuje utakmica. Niti to u Evropi moze da prodje niti je Lojd toliki kvalitet da moze da pegla pet poslednjih minuta svake utakmice 1 na 5 kosarku. Medjutim, nisam siguran da je taj problem sada lako resiv jer smo na pleju tanki i kadrovski i u formi igraca a sami smo sebi odsekli nogu u reketu izbacujuci iz tima jedinog visokog igraca koji protiv evroligaskih odbrana moze da napadne kos. Od pocetka sezone se vidi isti sablon, sve dok dobro sutiramo spolja igramo kao sat, kako nam pritisnu taj sut ne mozemo nista da resimo unutra.

 

Za sledecu sezonu mora da se razbija ova grupa domacih mudrosera i da se polako stvara nova osnova od mladjih igraca. Ovo sto domaci igraci igraju i kako se ponasaju je sramota. Dobric i Davidovac za sve ove godine nisu napredovali ama bas ni u cemu, Kuzmic i Simonovic su bivsi igraci, MJ Kuridza nikad i nije bio igrac za ovaj nivo kosarke, Lazic je to sto jeste, od Simanica je i on sam odustao odavno a Radanov se posteno izblamirao kad je konacno dobio sansu da uzme vecu minutazu. Jedino je Uskokovic, od koga se to najmanje ocekivalo, tu i tamo uspeo ponesto da uradi. Bez jake domace osnove tesko cemo ikada uspeti da formiramo konkurentan sastav a bojim se da se pokazalo da je trenutna domaca osnova jedna velika kosarkaska zabluda.

  • +1 3
Link to comment

Uz ogradu da poslednju utakmicu nisam pazljivo ispratio, mislim da si preostar prema Radanovu. Ni blizu se nije "posteno izblamirao kad je dobio vecu minutazu", naprotiv, bilo je utakmica u kojima je pokazao ozbiljan napadacki potencijal i dao doprinos u napadu, dok u odbrani nije bio toliko problematican. Pisem o onih par dobrih utakmica koje je imao u el, kada je mislim Lojd bio jos odsutan, pa je bilo situacija da nas je on jedini (neocekivano) vukao koliko je mogao. Ostalo se sve slazem. Sa JOB bi uzeli jos koju el pobedu, al ocigledno to nikog nije zanimalo.

Link to comment
1 hour ago, ZSNj said:

Uz ogradu da poslednju utakmicu nisam pazljivo ispratio, mislim da si preostar prema Radanovu. Ni blizu se nije "posteno izblamirao kad je dobio vecu minutazu", naprotiv, bilo je utakmica u kojima je pokazao ozbiljan napadacki potencijal i dao doprinos u napadu, dok u odbrani nije bio toliko problematican. Pisem o onih par dobrih utakmica koje je imao u el, kada je mislim Lojd bio jos odsutan, pa je bilo situacija da nas je on jedini (neocekivano) vukao koliko je mogao. Ostalo se sve slazem. Sa JOB bi uzeli jos koju el pobedu, al ocigledno to nikog nije zanimalo.

 

Radanov je na prvih par utakmica bio odlican, odusevio sam se i pomislio da je konacno doslo njegovo vreme. Na zalost, to je trajalo samo par utakmica, nakon toga je bio prilicno ubedljivo najgori nas igrac na parketu na nekoliko utakmica zaredom. Sada ga Radonjic vise i ne uvodi. Sto je najludje od svega, na tih prvih par utakmica je bio fantastican u odbrani, sto znaci da nije bila ona prica da su ga u medjuvremenu shvatile odbrane ozbiljno pa su ga pritisle. Dobro je citao situacije, dobro branio i spolja i ispod kosa, iznudio je nekoliko izgubljenih lopti dobrom odbranom. Uopste ne mogu da prokljuvim sta se sa tim deckom desava, na momente izgleda ne samo kao ekstra talenat vec kao formiran igrac a onda u sledecem periodu kao da je zalutao na parket. Da li je koncentracija u pitanju, sta li, pojma nemam.

Link to comment

Nov je ovaj nivo za njega. Trenutno je ok kada je na maksimumu mogućnosti i moraće da se popravi psihički ne bi li bio u stanju da drži visok nivo duže, ali i igrački da bio na zadovoljavajućem nivou i kada je ispod svog maksimuma. Ja bih ga uvrstio u tu novu grupu domaćih igrača koja je definitvno potrebna, ionako nema mnogo kandidata. 

 

Što se Lojda tiče, za mene je stvar jasna - on je naš najbolji igrač individualno i stalo mu je do timskog uspeha i kao takav ne može biti problem. Na Radonjiću je da utuvi ostalim igračima u glavu da to što su za klasu lošiji od Lojda ne znači da su oslobođeni obaveze da doprinose napadački kada se lomi.

  • +1 3
Link to comment
22 hours ago, harper said:

Za sledecu sezonu mora da se razbija ova grupa domacih mudrosera i da se polako stvara nova osnova od mladjih igraca. Ovo sto domaci igraci igraju i kako se ponasaju je sramota. Dobric i Davidovac za sve ove godine nisu napredovali ama bas ni u cemu, Kuzmic i Simonovic su bivsi igraci, MJ Kuridza nikad i nije bio igrac za ovaj nivo kosarke, Lazic je to sto jeste, od Simanica je i on sam odustao odavno a Radanov se posteno izblamirao kad je konacno dobio sansu da uzme vecu minutazu. Jedino je Uskokovic, od koga se to najmanje ocekivalo, tu i tamo uspeo ponesto da uradi. Bez jake domace osnove tesko cemo ikada uspeti da formiramo konkurentan sastav a bojim se da se pokazalo da je trenutna domaca osnova jedna velika kosarkaska zabluda.

Slažem se apsolutno sa postom, možda bi se moglo pokušati sa Lazarevićem, Đorđevićem i Pecarskim iz FMP-a, pratiti u kom će pravcu ići Hands (mlad je '99. godište), barem povesti na pripreme pa vidjeti može li se tu šta probrati. Lazić je dobar u zadnje vrijeme, Simanić, Dobrić, Davidovac, Simonović, Kuzmić - raus. MJK-a bih ostavio, dobar dečko, može pomoći iskustvom u uvođenju nekih mlađih. I opet će nam na kraju biti neophodno bar 5-6 stranaca, jer iz domaće baze ne može se iscijediti vrhunski kvalitet. Možda neki povratnik tipa Jović ili nešto slično.

Link to comment
1 hour ago, hrkljush boys_2 said:

Slažem se apsolutno sa postom, možda bi se moglo pokušati sa Lazarevićem, Đorđevićem i Pecarskim iz FMP-a, pratiti u kom će pravcu ići Hands (mlad je '99. godište), barem povesti na pripreme pa vidjeti može li se tu šta probrati. Lazić je dobar u zadnje vrijeme, Simanić, Dobrić, Davidovac, Simonović, Kuzmić - raus. MJK-a bih ostavio, dobar dečko, može pomoći iskustvom u uvođenju nekih mlađih. I opet će nam na kraju biti neophodno bar 5-6 stranaca, jer iz domaće baze ne može se iscijediti vrhunski kvalitet. Možda neki povratnik tipa Jović ili nešto slično.

 

Ja bih dao jos jednu sansu Davidovcu i Dobricu ali bih je orocio i uslovio time da provedu leto radeci na svojim nedostacima. To narocito vazi za Davidovca ciji su svi nedostaci vezani za manjak ambicija da se profesionalno bavi kosarkom. On je covek totalno ispao iz forme zbog ovog ritma utakmica a ako zeli da igra na ovom nivou taj ritam ce ga sacekivati svake godine. Neozbiljno je da se godinama ceka da se on nakani, pocne da shvata kosarku ozbiljno, konacno se odrekne losih navika i spremi se kako treba za sezonu. Davidovac je u najboljim igrackim godinama a dovoljno je da dve nedelje zaredom odigra po dve utakmice i da se izduva kao probusen balon. Ako ne moze ili nece onda ga treba pustiti da igra negde gde ce da igra jednu utakmicu nedeljno a izmedju utakmica neka popusi boks cigareta ako mu je to prioritet u zivotu. Decko ima glavu i skill-set za reprezentativno krilo ali zato ima i telo rekreativca pa mu nista ne vredi sav talenat koji ima. Nista mi teze ne pada kao navijacu nego kad vidim ekstra talentovanog sportistu da tako sebi upropastava karijeru.

Link to comment

Pozdrav svima na forumu, da se upisem na temi kluba za koji navijam.

 

@harper slazem se sa time da bi Davidovac morao da radi "krvnicki" preko leta ako misli/zeli da napreduje i pokaze neku konstantu igrajuci paralelno nekoliko takmicenja (cak i da ne igra EL). Samo bih dodao da taj rad preko leta treba da primene i ostali mladji ili u najboljim godinama igraci kao sto su Dobric, Radanov, Uskokovic pa i ovi iz FMP-a koji bi mozda mogli da zakorace na stepenik vise. Pomenuo bih i Simanica ali su izgleda svi digli ruke od njega, mozda i on sam.

 

Ako im zatreba savet kako se koristi leto za napredak neka slobodno pitaju one koji su im "pri ruci", a "omirisali" su NBA u nekom momentu svoje karijere. Ima ih i u sadasnjem timu Zvezde, a znaju i neke od bivsih igraca kluba sa kojima verujem mogu da stupe u kontakt. Mislim da ako bi pokazali zelju za dodatnim ozbiljnim radom preko leta da bi im i klub nasao adekvatnu podrsku sa trenerske strane.

  • +1 1
Link to comment

Ma, nije tu znanje uopšte problem. Ja bih znao kome u Beogradu da se obratim za stručnu pomoć, a kamoli igrači Zvezde.

 

Za Davidovca se slažem, dati mu čoveka da radi sa njim na telu preko leta, ako treba obeznediti mu još jednog da pazi na to šta ovaj trpa u sebe i to da mu bude poslednja šansa. 

 

Za Dobrića se ne slažem, mislim da njemu nema pomoći. Dečko može to šta može i to nije dovoljno za Evroligu. Dao bih Radanovu njegovo mesto, pa šta bude, možda ispadne bolji od Dobrića, a možda i ne. Male su šanse da bi bio lošiji od njega na duže staze, a ako se to desi opet nije veliki gubitak. 

Link to comment
1 hour ago, Borca said:

Pozdrav svima na forumu, da se upisem na temi kluba za koji navijam.

 

@harper slazem se sa time da bi Davidovac morao da radi "krvnicki" preko leta ako misli/zeli da napreduje i pokaze neku konstantu igrajuci paralelno nekoliko takmicenja (cak i da ne igra EL). Samo bih dodao da taj rad preko leta treba da primene i ostali mladji ili u najboljim godinama igraci kao sto su Dobric, Radanov, Uskokovic pa i ovi iz FMP-a koji bi mozda mogli da zakorace na stepenik vise. Pomenuo bih i Simanica ali su izgleda svi digli ruke od njega, mozda i on sam.

 

Ako im zatreba savet kako se koristi leto za napredak neka slobodno pitaju one koji su im "pri ruci", a "omirisali" su NBA u nekom momentu svoje karijere. Ima ih i u sadasnjem timu Zvezde, a znaju i neke od bivsih igraca kluba sa kojima verujem mogu da stupe u kontakt. Mislim da ako bi pokazali zelju za dodatnim ozbiljnim radom preko leta da bi im i klub nasao adekvatnu podrsku sa trenerske strane.

 

Dobro dosao. Naravno da vazi za sve, za profesionalnog sportistu briga o telu je stvar licne higijene. Davidovca sam apostrofirao jer mislim da bi on mogao svasta da napravi kad bi prelomio i posvetio se kosarci u potpunosti. Ne mogu da verujem da profesionalni sportista moze toliko da se zapusti u Srbiji, zemlji u kojoj su dvojica daleko najslavnijih sportista trenutno, a mozda i u istoriji, napravili epsku renesansu svog fizickog stanja.

  • +1 1
Link to comment

Mozda je i to manjak ambicija, zadovoljni smo sa ovim trenutnim stanjem, platom i zivotom kod kuce, igramo EL (neko manje neko vise) itd. Ovaj "nivo" igara/forme mozemo da odrzavamo i sa standardnim treningom tokom sezone i pripremama koje krecu u Avgustu. 

 

Mozda je i klub zadovoljan sto ima korisne (da upotrebim taj izraz) domace igrace pa ako "ubodemo" sa stranim pojacanjima (za koja bas i ne mozemo da izdvojimo mnogo novca gledano sa aspekta plata u EL klubovima) onda super.

 

Onda imas "dan mrmota" svake sezone kada igras EL, negde od Januara se "okreces" najvaznijem takmicenju da probas da osvojis titulu koja ti donosi plasman u EL (mada je i to upitno nadalje) da bi istu i sledece godine negde oko polu-sezone gurnuo u "drugi plan".

 

 

 

groundhog day.jpg

Edited by Borca
Link to comment
On 6.3.2021. at 16:46, harper said:

 

Radanov je na prvih par utakmica bio odlican, odusevio sam se i pomislio da je konacno doslo njegovo vreme. Na zalost, to je trajalo samo par utakmica, nakon toga je bio prilicno ubedljivo najgori nas igrac na parketu na nekoliko utakmica zaredom. Sada ga Radonjic vise i ne uvodi. Sto je najludje od svega, na tih prvih par utakmica je bio fantastican u odbrani, sto znaci da nije bila ona prica da su ga u medjuvremenu shvatile odbrane ozbiljno pa su ga pritisle. Dobro je citao situacije, dobro branio i spolja i ispod kosa, iznudio je nekoliko izgubljenih lopti dobrom odbranom. Uopste ne mogu da prokljuvim sta se sa tim deckom desava, na momente izgleda ne samo kao ekstra talenat vec kao formiran igrac a onda u sledecem periodu kao da je zalutao na parket. Da li je koncentracija u pitanju, sta li, pojma nemam.

 

Mislim da mu treba vremena da se privikne.Sada jebiga ako nema minute ne moze se ni privici i gubice na samopouzdanju.

S obzirom da se mi na dosta utakmica predamo posle 15 minuta mislim da mu treba dati minute.

Link to comment

Trebalo bi, ali pod uslovom da radi dobro, u suprotnom ko ga jebe, nek trune. Ako radi, onda bih ga dugoročno gurnuo umesto Dobrića, a i Davudovcu bih dao nekoliko sedmica prostora da razmisli o tome koja je godina i kojom profesijom se bavi.

Link to comment
17 hours ago, Блок_64 said:

 

Mislim da mu treba vremena da se privikne.Sada jebiga ako nema minute ne moze se ni privici i gubice na samopouzdanju.

S obzirom da se mi na dosta utakmica predamo posle 15 minuta mislim da mu treba dati minute.

 

Nije imao minute ni kad je dobio sansu pa mu to nije smetalo da igra dobro. Kako se malo vise ustalio prosuo se. Previse smo mi bolecivi prema tim klincima i u fudbalu i u kosarci. Te nema minute, te ima previse minuta, te nije mu to pozicija, te ne moze da se privikne, te nije mu dobar horoskop tog dana. Nije se ni Uskokovic proslavio ali bar decko grize, pokusava, bori se, na svakoj utakmici uradi bar nesto korektno. Nisu to vise deca, jebi ga.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...