Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

Jadno i bedno :cry:

Ovo je vec ne znam koji put ove sezone da gotovo uopste ne pratim mec posle 25-30 minuta...

Edited by Drako
Link to comment

I da, nek je i jeres...

Jordan Loyd je debelo precenjen igrac, nit ima sut jednog Bilija Berona ili Puntera nit ima kontrolu lopte Lorenza Browna, a odbrana mu je ispod nivoa odbrane Carlsa Dzenkinsa.

On je jedan solidan evroligaski bek bez ikakvog posebnog ubojitog oruzija, sto ce, ubedjen sam u to, buduce vreme i pokazati.

A ceo tim je gradjen oko njega, i sve mi je jasnije kako je zavrsio kod nas.

  • Hvala 1
Link to comment

Ovako izgleda ekipa koju boli djoka za kosarku, ne verujem da je neko od igraca uopste pogledao na semafor poslednjih deset minuta.

 

Medjutim, usred ove opste kurcobolje izdvaja se posebno Davidovac koji bukvalno sabotira ekipu. Dva puta smo se polomili da vratimo rezultat u egal, oba puta smo opet otisli u minus jer se Davidovac vise zanimao da mu zvaka ne ispadne nego za to sta se desava na parketu.

Link to comment
23 minutes ago, Drako said:

I da, nek je i jeres...

Jordan Loyd je debelo precenjen igrac, nit ima sut jednog Bilija Berona ili Puntera nit ima kontrolu lopte Lorenza Browna, a odbrana mu je ispod nivoa odbrane Carlsa Dzenkinsa.

On je jedan solidan evroligaski bek bez ikakvog posebnog ubojitog oruzija, sto ce, ubedjen sam u to, buduce vreme i pokazati.

A ceo tim je gradjen oko njega, i sve mi je jasnije kako je zavrsio kod nas.

 

Plus beskonačno. 

 

Ništa više od solidnog EL igrača, nikako neko kome se ključ tima predaje u ruke. Svetlosnim godinama daleko od tog nivoa kvaliteta.

Link to comment

Ovaj tim mora da igra timsku košarku, sa puno kretnji i otvaranja, gde jedan igrač (Lojd) neće imati apsolutnu slobodu da rešava kako on smatra da je najbolje. Svako insistiranje na tome po svaku cenu put je u propast.

Link to comment

Upravo tako...

Covek odigra u proseku jednu sjajnu utakmicu, dve prosecne i 2 gde jedva, kad zazmuris maltene na oba oka, nekako dobaci do zamalo prosecna.

Iz utakmice u utakmicu Lojd u 4/4 krece da igra neku svoju kosarku,sa nerezonskim ispucavanjima za 3 (kako on sa onom mehanikom suta ne popije 4-5 banana po utakmici, nikako mi nije jasno), suludim ulazima 1 na 5, sto mu donekle i uspeva, lopta mu je non stop u rukama a skoro nikakvu prednost ne ostvaruje...

Niti ga pljujem, niti omalovazavam, prosto ne vidim taj njegov poseban kvalitet o kome se pise.

On je isto ovo igrao i u Valensiji, sa otprilike slicnim rezultatima.

Prosecan evroligaski bek, i nista vise od toga. Shodno tome, takvi su nam i rezultati.

Edited by Drako
Link to comment

Da ne preterujemo, dobar je to igrač, ali ne i neko kome se daju ključevi tima. Recimo Markus, (zdrav)Jović, Kvinsi su taj kalibar, on ne.

Link to comment

Nisam ni rekao da je los, samo mislim da nije ni vrhunski igrac.

A prepusten mu je ceo tim, iako je potpuno jasno da on tu ulogu ne moze da iznese. On je odlican 6-7 igrac u nekom osrednjem evroligasu.

Link to comment

Patite, sve vam se vraća što ste kenjali za Štimca prošle godine onoliko dok je čovek kidao, ovakav Kuzmić i pola tima su rezultat vaše karme. :D

Link to comment

Pa kome dati kljuceve ovog tima, Kuridzi?

 

Nije Lojd vrsio selekciju i okruzio sebe sa 10 mediokriteta, vec celavi Salo, jbg. Na pocetku sezone je igrao monstruozno, dok nije sav fokus protivnickih odbrana prebacen na njega, jer je provaljeno da je ostatak tima potpuno bezopasan. To mu opet nije smetalo da redovno izmislja 15-20 poena i bude treci strelac evrolige.

 

Vidno je pao posle korone, jbg, cele sezone vuce kao konj, uvaljuje mu se lopta da igra 1 na 5, a pritom se ne stedi ni defanzivno.

 

Nas je problem sto nemamo jos kojeg Lojda, vec pokusavamo sa 2.5 legitimna el igraca da igramo sa ekipama koje imaju po 8-9 takvih.

  • +1 4
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...