Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

1 minute ago, Nikodije said:

Meni aba utakmice nisu negledljive, a gledam u svakom kolu bar 4, ne svira se mnogo faulova.

   Ponekad je kriterijum diskutabilan. Recimo sinoć, ali moguće je da sam ja neobjektivan.

Link to comment

Kukaju na suđenje a pustili su Dobriću 7 otvorenih šuteva iza linije 6,75.

Doduše u kontekstu ovog videa još smešnije je to što su se žalili na Zvezdino dobro šutersko veče. A nisu ni pokušali da nešto odbrane.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ра зна шта Добрић може и шта не може и извлачи максимум из оног што може. Ова игра на отворене спот ап шутеве за три је створена за Добрића.

Link to comment

Dobric je zbog odsustva Lojda morao da igra vise i bude agresivan sto je ocigledno pozitivno uticalo na njega. Ne znam koliko je to do Raa jer imamo primer Davidovca koji pak igra kao babuskara i njega nije opravio. Kad smo vec kod Davidovca krajnje je vreme da se nesto ucini sa njim, ovo stagniranje na nivou babuskare koja povremeno pogodi bitnu trojku ne donosi mnogo dobrog.

Link to comment
10 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

Ра зна шта Добрић може и шта не може и извлачи максимум из оног што може. Ова игра на отворене спот ап шутеве за три је створена за Добрића.

 

ništa drugo i ne treba da pokušava, šutnuo je  u prvom poluvremenu jednu step bek trojku posle driblinga i jedva dobacio. a kad stoji s obe noge i dobije loptu 6/7

  • +1 2
Link to comment

Nije Ra opravio Dobrića već dečka pustio da igra a sa sigurnim minutima ide i rast  samopouzdanja. Hvalio sam Dobrića od uvek kao nejupotrebljivijeg od svih naših igrača i i dalje to mislim, šut odličan, ima prodor, u odbrani dobar i srčan (ima voljni momenat što je najbitnije), i ima fenomenalan osećaj za bandžu, kao i celokupnu energiju, igrač je koji može da utiče na ceo tim svojom eksplozivnošću. Svakako ima najveći "plafon" od pomenutih naših, eventualno Radanov, no to ćemo videti. Od Boriše očigledno nema leba.

Žali bože svih minuta koje je Lazić odigrao dok je ovaj sisao klupu, bio bi sad verovatno još bolji. 

Link to comment

Nije ga samo pustio da igra nego i da šutira. Na prvoj Radonjićevoj utakmici je promašio jedno 5 za redom i ovaj ga je bodrio i ostavio u igri.

 

Ne bih se složio da je Dobrić dobar u odbrani. Jeste agresivan ali ispada samo tako. Ne može dugoročno da čuva ni plejmejkere ni ballhandlere generalno ni krilne igrače koji su jači i igraju leđima. Nije ni blizu Lazićevoj odbrani iz prajma ili Dangubiću.

 

U napadu ima slične limite kao u odbrani. Ne zna da dribla, ali zato ne zna ni da igra leđima. Ali jbg, ako nastavi ovako da šutira onda je više nego koristan. Trojke plus po koji jednostavan prodor iz jednog do dva driblinga kada mu kasne a ne smeju da mu puste šut. Plus borbenost, brzina, kontre, agresivnost...može da bude dobar, možda da dostigne kvaliteta jednog Simonovića iz najboljih dana. Radanov može dosta više po meni.

  • +1 3
Link to comment

Ja sam cesto pricao da bi Dobric bio u top 3/top 5 strelaca u ABA kad bi igrao bilo gde osim u Zvezdi. Vrlo cesto je najveca guzva sto kvantitativno sto kvalitativno bila na 2/3. Kako prosle godine da igra pored Bilija, Djenke i Pantera, pa pre toga Bili i Rivers, pa Djenka/Dangubic, Guduric i Lazic... Jos + i Davi Dovac pokriva gomilu pozicija i ima minute, sjebano ga je uvek bilo uklopiti. 





 

Link to comment

Dečko je igrač za tranzišn ofens koji šutira solidno za tri poena iz mesta. Trenutno ga ide šut kao nikada u životu, nadajmo se da će tako ostati zauvek, ali to su i dalje uglavnom poeni sa strane pomoći. On sam nije u stanju da izmišlja poene, a nisam primetio ni da je u stanju da trpa iz izlaska iz blokada u punom sprintu. Ne znam, rekao bih da su male šanse da bi davao puno poena u slabijim ekipama u kojima bi on bio glavni igrač. Pitanje je i ovo koliko će da potraje. Čuvaće ga bolje, njega će možda malo da stane šut...videćemo, tek je nekoliko utakmica odigrao ovako.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...