Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

5 minutes ago, Hobbit slayer said:

Upravo tako, ima se dovoljno vremena da se zimski prelazni rok odradi kako treba. U principu, trebalo bi da iskoriste proleće kao mamac za malo kvalitetnije igrače, pogotovo što bi sledeće sezone kvalifikacije za LŠ bile još lakše.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 

 

Tako nesto smo vec probali sa Garsijom, Van La Parom i Kanjasom pa se nije isplatilo fudbalski a otislo nam je mnogo para. Potreban nam je levi bek i jos jedan centralni vezni igrac s ozbiljnom defanzivom i to je, pod pretpostavkom da Dragovic dolazi, sve sto treba kupovati. Ova ekipa ima hijerarhiju, ima timski duh, ima nekoliko klinaca koje pokusava da promovise i ne treba previse intervenisati. Sada cemo, na zalost, biti pod opsadom menadzera, znajuci Terzica to moze na svasta da izadje.

 

Inace se premalo prica o najvaznijoj stvari a to je da smo od jednog vrhunskog bivseg igraca dobili veoma perspektivnog trenera, koji je vec pokazao da u skoro svim segmentima trenerskog posla ima sta da ponudi. Odlicno je skautirao pojacanja, nekoliko igraca je doveo do plafona njihovih dosadasnih karijera, odrzava odlicnu atmosferu u ekipi, pobedjuje na vise razlicitih nacina, daje klincima realnu sansu u najkomplikovanijim utakmicama, igraci mu veruju i on veruje njima. Pored svega toga, bolje reci, kao posledica svega toga, dosao je i do pravih, konkretnih rezultata. Videlo se odmah, ko je hteo da gleda, da ima dobru viziju toga sta zeli da igra, sada je tu viziju polako poceo da sprovodi u delo. U dosadasnje cetiri utakmice u grupi na svakoj utakmici se tacno videlo s kojom idejom smo izasli na teren, tri puta je uspelo, jednom nas je jednostavno dobio jaci protivnik i to iz gresaka nasih igraca a ne jer nas je takticki razbio. Razlicite ekipe dobijamo na razlicite nacine, lako se prilagodjavamo formacijski i biramo iz postojeceg kvaliteta igrace koji odgovaraju tim razlicitim zahtevima. Veceras smo izasli bez cetiri mozda najznacajnija igraca iz prve postave, postavili smo igru tako da maskiramo njihov nedostatak i izvukli maksimum iz onog kvaliteta koji smo mogli da posaljemo na teren.

 

Dakle, svim igracima svaka cast ali vreme je da se i treneru, koji je napadan i pljuvan kao neznalica od prvog dana, malo ukaze postovanje za ono sto je postigao s timom za nekoliko meseci.

  • +1 8
Link to comment

Mislim da je najveći bonus u tome što će ovaj rezultat dati Dekiju dodatni kredit za sledeću sezonu tj kvalifikacije. Da ne govorimo o tome da će tim imati čitavu sezonu iskustva u ovom sistemu. Čak i sa (očekivanim) odlascima i mogućim pojačanjima, to bi trebalo da izgleda još ispeglanije za pola godine.


Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment

Ovaj dvomeč sa Gentom me podsetio na polufinale kupa 2012 kada je Robi razbio grobare na dva različita načina. Razlika je samo u tome što je njemu trebalo godinu i po dana da mu ekipa bude u stanju da usvoji ono što je on želeo da igra, bilo je prilično mučenja na početku. Stankela rutinira po Evropi čak i u kombinovanom™ sastavu, a kada se insistira na igranju fudbala onda je ekipa u stanju da igra različite stvari u različitim sastavima, jednostavno obučeni su i selektirani tako da to mogu. Čudo je napravio brt Stankela baveći se Zvezdom u pauzama praćenja svoje dorćolske investicije.

Link to comment

Au, svaka čast ekipi. Od kako se završila prošla utakmica, a posebno kada je stigla vest da Rodić ne može da igra, bilo je jasno da mora 3-4-2-1.  Sve je brt dobro snimio i postavio. Najvažnije je da je dobio i od ovih od kojh se ne očekuje da mogu nešto da pruže. A od Njegoša i trešnjicu na vrhu torte. Miloevska pobeda.

Link to comment
On 26.11.2020. at 16:09, harper said:

 

Tako nesto smo vec probali sa Garsijom, Van La Parom i Kanjasom pa se nije isplatilo fudbalski a otislo nam je mnogo para. Potreban nam je levi bek i jos jedan centralni vezni igrac s ozbiljnom defanzivom i to je, pod pretpostavkom da Dragovic dolazi, sve sto treba kupovati. Ova ekipa ima hijerarhiju, ima timski duh, ima nekoliko klinaca koje pokusava da promovise i ne treba previse intervenisati. Sada cemo, na zalost, biti pod opsadom menadzera, znajuci Terzica to moze na svasta da izadje.

 

Inace se premalo prica o najvaznijoj stvari a to je da smo od jednog vrhunskog bivseg igraca dobili veoma perspektivnog trenera, koji je vec pokazao da u skoro svim segmentima trenerskog posla ima sta da ponudi. Odlicno je skautirao pojacanja, nekoliko igraca je doveo do plafona njihovih dosadasnih karijera, odrzava odlicnu atmosferu u ekipi, pobedjuje na vise razlicitih nacina, daje klincima realnu sansu u najkomplikovanijim utakmicama, igraci mu veruju i on veruje njima. Pored svega toga, bolje reci, kao posledica svega toga, dosao je i do pravih, konkretnih rezultata. Videlo se odmah, ko je hteo da gleda, da ima dobru viziju toga sta zeli da igra, sada je tu viziju polako poceo da sprovodi u delo. U dosadasnje cetiri utakmice u grupi na svakoj utakmici se tacno videlo s kojom idejom smo izasli na teren, tri puta je uspelo, jednom nas je jednostavno dobio jaci protivnik i to iz gresaka nasih igraca a ne jer nas je takticki razbio. Razlicite ekipe dobijamo na razlicite nacine, lako se prilagodjavamo formacijski i biramo iz postojeceg kvaliteta igrace koji odgovaraju tim razlicitim zahtevima. Veceras smo izasli bez cetiri mozda najznacajnija igraca iz prve postave, postavili smo igru tako da maskiramo njihov nedostatak i izvukli maksimum iz onog kvaliteta koji smo mogli da posaljemo na teren.

 

Dakle, svim igracima svaka cast ali vreme je da se i treneru, koji je napadan i pljuvan kao neznalica od prvog dana, malo ukaze postovanje za ono sto je postigao s timom za nekoliko meseci.

Slazem se celokupnim tekstom.  Podebljao sam recenicu u vezi pojacanja u zimskom prelaznom roku jer mislim da nam treba jos i centarfor koji moze da menja Falcinalija kada bude bilo potrebno.  Mislim da ga vec imamo - Boaci, samo njemu istice ugovor na kraju sezone.  Mozda ne bi bilo lose da mu se ponudi produzenje ugovora na godinu dana jer ostala trojca napadaca (Pavkov, Krstovic i Vukanovic) nemaju kvalitet kao Falcineli i Boaci.

Link to comment

Koliko god da je Boakye bio OK u prvom delu svoje karijere u Zvezdi, ja stvarno ne vidim razlog zašto bi mu ponudili produženje ugovora, kada se uzme u obzir da je bio povređen češće i od Rodića, što je samo po sebi uspeh vredan pažnje. Eventualno kada bi pristao da drastično smanji ugovor, ali uzevši u obzir da ima 27 godina, sumnjam da bi pristao da igra za kikiriki

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment

Teško da Boaci može doći i blizu nivoa kakav je bio kada je došao, bilo bi lepo da demantuje ali ne verujem. Inače, meni je pored Ivanića najprijatnije iznenađenje ovog dela Falcineli, to mi je najbolji stranac koga smo uzeli u poslednje 2-3 godine. Nije ekstra igrač (pošteno, da jeste ne bi ni bio ovde) ali zna dovoljno, pravi je profesionalac i plus je krajnje pozitivan lik. Kada bi nam Miha i nekog beka prosledio bili bi na konju. 

  • +1 1
Link to comment
Teško da Boaci može doći i blizu nivoa kakav je bio kada je došao, bilo bi lepo da demantuje ali ne verujem. Inače, meni je pored Ivanića najprijatnije iznenađenje ovog dela Falcineli, to mi je najbolji stranac koga smo uzeli u poslednje 2-3 godine. Nije ekstra igrač (pošteno, da jeste ne bi ni bio ovde) ali zna dovoljno, pravi je profesionalac i plus je krajnje pozitivan lik. Kada bi nam Miha i nekog beka prosledio bili bi na konju. 
Upravo tako. Koliko god da su ljudi bili skeptični u vezi Falćinelija, mene je on kupio posle par mečeva. Pravi timski, školovan igrač.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, arkonada said:

Teško da Boaci može doći i blizu nivoa kakav je bio kada je došao, bilo bi lepo da demantuje ali ne verujem. Inače, meni je pored Ivanića najprijatnije iznenađenje ovog dela Falcineli, to mi je najbolji stranac koga smo uzeli u poslednje 2-3 godine. Nije ekstra igrač (pošteno, da jeste ne bi ni bio ovde) ali zna dovoljno, pravi je profesionalac i plus je krajnje pozitivan lik. Kada bi nam Miha i nekog beka prosledio bili bi na konju. 

 

Gledam utakmicu i kazem zeni kad je izmuvao korner pre gola "pogledaj sta je igrac koji misli na terenu, procenio je da mu se ne isplati ni prodor ni centarsut i gadjao je da uzme korner, ne bi me uopste zacudilo da damo gol". Jos sam ja govorio kad Milunovic - paf, 2:0. Jebi ga, to je igracka inteligencija skolovanog igraca koji cita situacije na terenu i meri u sekundi sta mu se vise isplati. To se kod nas ne trenira, ostavlja se igracima pa koliko su oni prirodno inteligentni.

  • +1 2
Link to comment

Da, baš se vidi da je školovan igrač i da razmišlja, žao mi je što je počeo sa promašenim penalom na Kipru ali, što se kaže, ko zna zašto je to dobro. I eto nas, nismo tako loši. 

Samo ti pričaj ženi dok izvodimo kornere :D i eto nas u finalu u Gdanjsku. 

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...