Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Fudbaleri Crvene zvezde odigraće treću kontrolnu utakmicu letnjih priprema na stadionu “Rajko Mitić” protiv ekipe Napretka iz Kruševca u subotu 25. jula sa početkom od 19 časova bez prisustva publike.

 

Prenos utakmice možete ispratiti na Zvezda TV-u.

Link to comment

Mnogo izglednija priča je da među prvima Marakanu napusti jedan od najtalentovanijih srpskih igrača Željko Gavrić. Momak iz Ugljevika je zimus, posle dolaska Dejana Stakovića, promovisan u prvotimca. Na devet utakmica postigao je jedan gol i upisao dve asistencije. Ne baš impresivna statistika, ali kako je reč o igraču koji je bio na meti skauta još u kadetskim danima, ne čudi što se očekuje velika zarada od krilnog fudbalera. Naime, prema saznanjima našeg portala klub iz Italije se javio Crvenoj zvezdi i poslao jasnu poruku da će najkasnije u prvoj sedmici avgusta:Jova: poslati zvaničnu ponudu za Željka Gavrića. I to u iznosu od četiri miliona evra i 20 posto od naredne prodaje mladog reprezentativca Srbije.

Samo fax da ne izneveri...:fantom:

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

4milki? Sramota...

Pretpostavljam da mislite da je to preniska cena.  Ja mislim da je realna. Gavric je na momente, u seniorskom timu Zvezde, pokazao da je dobar i talentovan fudbaler, ali samo na momente.  On ne da nije odigrao nekoliko dobrih utakmica u kontinuitetu, nego jednu utakmicu u kontinuitetu.  On se iscrpi negde do 60. minuta utakmice i mora da bude zamenjen.  Drugo, za krilnog igraca ima jednu ozbiljnu manu - nije vema brz.  On je dobar dribler, ali to radi tek kada uspori.  Ti njegovi nedostaci mogu da se umanje dobrim radom i treningom.  Da bi mu se cena udvosrucila ili utrostrucila (za sta ima potencijal), Gavric mora da odigra dobro jednu sezonu (ili bar polusezonu) i da bude jedan od glavnih protagonista Zvezdine igre.  Kao na primer nekada Pizon Petrovic ili Dejan Stankovic ili Nemanja Vidic koji su se ulaskom u seniorski tim odmah nametnuli kao najbolji igraci i u toku sezone postali glavni oslonci tima.  Gavric (jos uvek) nije u tom rangu.  Nije vreme za prodaju, ali je vreme da Gavric podigne nivo svoje igre na visu razinu.  Ako to ne uradi, postace kao Luka Adzic.

Link to comment
54 minutes ago, Dimitrije said:

Pretpostavljam da mislite da je to preniska cena.  Ja mislim da je realna. Gavric je na momente, u seniorskom timu Zvezde, pokazao da je dobar i talentovan fudbaler, ali samo na momente.  On ne da nije odigrao nekoliko dobrih utakmica u kontinuitetu, nego jednu utakmicu u kontinuitetu.  On se iscrpi negde do 60. minuta utakmice i mora da bude zamenjen.  Drugo, za krilnog igraca ima jednu ozbiljnu manu - nije vema brz.  On je dobar dribler, ali to radi tek kada uspori.  Ti njegovi nedostaci mogu da se umanje dobrim radom i treningom.  Da bi mu se cena udvosrucila ili utrostrucila (za sta ima potencijal), Gavric mora da odigra dobro jednu sezonu (ili bar polusezonu) i da bude jedan od glavnih protagonista Zvezdine igre.  Kao na primer nekada Pizon Petrovic ili Dejan Stankovic ili Nemanja Vidic koji su se ulaskom u seniorski tim odmah nametnuli kao najbolji igraci i u toku sezone postali glavni oslonci tima.  Gavric (jos uvek) nije u tom rangu.  Nije vreme za prodaju, ali je vreme da Gavric podigne nivo svoje igre na visu razinu.  Ako to ne uradi, postace kao Luka Adzic.

 

Mislim da se cena uklapa u Terzino (& co.) mesetarenje i da ce se nama uvek predstaviti kao "ogromna zarada", "transfer bomba" itd. Bas zbog navedenog, sa cim se slazem, da nije pokazao 1 kontinuitet bi i trebalo sacekati sa eventualnim ponudama/prodajama i pustiti mladica da pruzi bolje partije u sledecoj sezoni. Ako se ogrebemo za igranje u Evropi, a on za poziv u mladu repku, ne vidim zasto Gavric ne bi otisao za vece pare u nekoj buducnosti.

A vasa primedba na Gavricevu brzinu bi mogla ozbiljnog trenera usmeriti ka "guranju" Gavrica u sredinu, iza spiceva. Ima sjajan centarsut i solidan dribling.

Naravno diskutujemo u okvirima nasih zelja i zdravog razuma, a ovo drugo je cista fantastika kada je nasa transfer politika u pitanju.

FKP je imao slicne poteze gde su prodavali decu™ iz Teleoptika, cak i bez zvanicnog nastupa za seniorski tim FKP.

Link to comment

Ocigledno nemaju para, pa moraju da prodaju koga mogu.  (To sto nemaju para je drugo pitanje, jer su puno zaradili u protekle tri sezone.)  Izjalovio im se transfer Garsije.  Hitno im treba novac da plate dazbine UEFA za ucesce u kvalifikacijama, pa moraju da prodaju nekoga za koga ne mora mnogo da se pregovara.  Ja sam se nadao da to bude Petrovic (a moguce je da i on dodje na red).  Treba da se stedi kada se zaradjuje da se ne dolazi u situaciju u kakvu su dosli.  Investicije u lickanje zapadne tribine, gradjnu Delija-centra i gradnju Medico-zgrade (koja je izgleda obustavljena) su mogle da sacekaju i da se taj novac pristedeo.  Da ne pominjem novac potrosen na dovodjenje igraca koji su se gotovo svi pokazali kao promasaj. 

 

Tu smo gde smo.  Imam utisak da smo se vratili u stanje pre dolaska Milojevica: u hronicnoj besparici, sa timom koji ne pokazuje znake da ce da bude sampionski i evropski i sa igrackim i trenerskim kadrom koji ne obecava.  Moguce je da gresim, sto bi bilo najbolje dolazecoj sezoni.

Link to comment

Pokrali su previse, pa se zaigrali, Pobeglo im iz ruku 150 miliona evra po sopstvenom priznanju za 4 godine... bilo je troskova, ali ne tolikih da moraju da prodaju jednog od 2 najveca talenta medju mladim igracima.

 

Meni je Nikolic mnogo bolji igrac od Gavrica, na srecu skauti se ne slazu samnom :D  Za Gavrica imamo zamenu, za Nikolica ne.

 

Naravno, prodaja klinca posle 15 utakmica u kojima je bio odlican je kriminal, blago receno.

 

Ali to je deda Terzic... nauceno da krade i laze... od lebdeceg goveda

Link to comment

Ne znam da li su krali (kod nas se sve optuzbe svode na lopovluk), ali su izgleda lose poslovali.  Deo zardjenog novca je trebalo ustedeti za situacije kao sto je ova, da ne moraju da prodaju mlade igrace da se vade iz bule.  Ja razumem da je politika Zvezde (i ne smo Zvezde) je prodaja mladih igraca kao glavnog izvora zarade.  Problem je sto se u Zvezdi mladi igraci prodaju prerano, nakon jedne polusezone ili sezone seniorskog fudbala, dok jos nisu ni igracki sazreli, dokazali svoj talenat, niti dostigli respektabilnu trzisnu vrednost.  Joveljica nije trebalo da prodaju jer nije postao standardni centarfor u timu.  Trebalo je da mu pruze priliku da postane prvi golgeter u timu.  Tako ne treba da prodaju ni Gavrica.  Petrovica mogu da prodaju jer je vec igrao kao standardni prvotimac Rada i postao standardan u Zvezdi.  Pokazao je koliko moze, nije odusevio ali ni razocarao.  Ako za njega postoji dobra ponuda (3-4 mil. evra), neka ga prodaju.  Joveljic i Gavric su samo nagovestili koliko mogu ali nikada nisu postali standardni prvotimci.  Gde su sada Joveljic, Adzic, braca Ilic?  Sve igraci sa potencijalom, ali taj potencijal se jos uvek nije ovaplotio ni u jednom od klubova za koje su igrali.

Link to comment

Daj,naravno da su krali i to epski jer je usla ogromna kolicina novca,mislim pravdanje troskova onim nenormalnim ciframa za bonuse je cirkus,pa prosle sezone na plate 20+ miliona otislo,onda pogledas spisak igraca,ako se dobro secam,47 igraca pod ugovorom.:smiley_hail: Roman da se stidi.

 

Evo juce stize opet neki cuveni igrac iz Nisa,mislim ako nam odatle i CG na leto svake godine ne dodje bar po jedan igrac pogodice nas  meteor.Naravno,o smanjenju kadra nema ni govora.Cekaj dok zavaljaju Gavru i Degeneka,bicemo jaci nego prosle sezone:violin:

 

Edited by Bogotac
  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, Dimitrije said:

Ne znam da li su krali (kod nas se sve optuzbe svode na lopovluk), ali su izgleda lose poslovali.  Deo zardjenog novca je trebalo ustedeti za situacije kao sto je ova, da ne moraju da prodaju mlade igrace da se vade iz bule.  Ja razumem da je politika Zvezde (i ne smo Zvezde) je prodaja mladih igraca kao glavnog izvora zarade.  Problem je sto se u Zvezdi mladi igraci prodaju prerano, nakon jedne polusezone ili sezone seniorskog fudbala, dok jos nisu ni igracki sazreli, dokazali svoj talenat, niti dostigli respektabilnu trzisnu vrednost.  Joveljica nije trebalo da prodaju jer nije postao standardni centarfor u timu.  Trebalo je da mu pruze priliku da postane prvi golgeter u timu.  Tako ne treba da prodaju ni Gavrica.  Petrovica mogu da prodaju jer je vec igrao kao standardni prvotimac Rada i postao standardan u Zvezdi.  Pokazao je koliko moze, nije odusevio ali ni razocarao.  Ako za njega postoji dobra ponuda (3-4 mil. evra), neka ga prodaju.  Joveljic i Gavric su samo nagovestili koliko mogu ali nikada nisu postali standardni prvotimci.  Gde su sada Joveljic, Adzic, braca Ilic?  Sve igraci sa potencijalom, ali taj potencijal se jos uvek nije ovaplotio ni u jednom od klubova za koje su igrali.

 

Moramo po 100ti put da se ponavljamo, ali klub je u zadnje 3 sezone zaradio fine pare od igranja Evrope, na sta treba dodati odlaske celog prvog tima pre tih sezona (Rajkovic, Grujic, Jovic, Ristic, Ilic, Racic, Vule Jovanovic...) i opet grcamo u ogromnom dugu. Mi narednih 5 sezona necemo prodati, ukupno, igraca koliko smo zaradili od jedne sezone u LS, tako da smo morali da izadjemo iz tog zacaranog kruga prodaje tinejdzera. Sve su pokrali, nisu lose poslovali - lose poslovanje bi bilo da su doveli neku cepanicu za 10-15miliona, ovo je bezocna pljacka.

Link to comment

Zaboli ih za zaradu prethodnih sezona. Korona im je dobro došla. Nije da bi se i u suprotnom slučaju pravdali ali ovo je poklon situacija.

  • +1 1
Link to comment


Pokrali su dosta i to se znalo kad su objavili procenat koji ide na bonuse ali u njihovu odbranu, pojacanja ih nikako nisu htela. Kafu npr, ko se nadao da ce biti raspad. La Para, covek bio 1 od najboljih u Hadersfildu. Garsija ponajbolji u Arisu, kod nas nista. Tomane nista pa i promasi penal za zimu iz LS grupe. Boaci vol. 2 raspad, Ivanic nista, Jevtovic...
Da su pojacanja opravdala reputaciju prica bi bila bolja i finansijski i sportski (mada je sportski i ovako sjajna).

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...