Jump to content
IGNORED

Казус Теа Катаи


napadaj

Recommended Posts

radisa, a jel ok da ja budem astronaut kad mi je omilljena boja zelena? koja je poenta tvog pitanja? 

Link to comment

@Кристофер Лумумбо

 

Poenta je u iznošenju političkih stavova i vezanosti za to kako poslodavac treba da reaguje... Milim da je paralela očita...

 

Da li je dozvoljeno reći nešto što mainstreamu ne odgovara i zbog toga platiti...

 

Na starnu to što je Tea debil, ovo nije direktno vezano za to, širim priču o uticaju političkih stavova na radni odnos...

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

@Кристофер Лумумбо

 

Poenta je u iznošenju političkih stavova i vezanosti za to kako poslodavac treba da reaguje... Milim da je paralela očita...

 

Da li je dozvoljeno reći nešto što mainstreamu ne odgovara i zbog toga platiti...

 

Na starnu to što je Tea debil, ovo nije direktno vezano za to, širim priču o uticaju političkih stavova na radni odnos...

Bolji je primer naseg kosarkasa koji je imao izjavu oko Kosova pa naprasno ispade iz reprezentacije.

Link to comment
Just now, radisa said:

Da je tretira kao balkansak sirovina, onda bi bio đubre, ako je pusti da ima svoje ja, onda je nesposoan da je drži kako treba... Kvaka 22...

 

 

Ovo prvo je ta malogradjanska skrama o kojoj sam govorio, drugo ti je ono sto je ispod skrame. U normalnoj porodici koju sacinjavaju odrasli ljudi se diskutuje o svemu ali se stavovi clanova porodice ne dovode u pitanje ulogom koju neko u toj porodici ima. Ovde se uopste ne radi o tome da li muz treba ili ne treba nesto da pusti ili da li je sposoban ili nesposoban da to sto "pusta" pusti ili ne pusti. Niti je to njegovo pravo, niti njegova obaveza. U Kanonu Leke Dukadjinija, srednjovekovnom kodeksu ponasanja kod Albanaca koji je u nekim delovima Albanije i Kosova jos uvek veoma ziv, postoji jedna zanimljiva recenica koja glasi "muz poseduje zenino zivljenje ali ne i njen zivot". Ocigledno je taj kanon jos uvek jak i u nekim drugim krajevima Balkana.

Link to comment
 

Zasto bih kad to ne bi bila istina? To sto ste ti i maharaja Cankovi fasisti ne znaci da je i vecina na forumu, stoga nema potrebe da se iza tih izmisljenih vecina skrivas.

Cankovi fasisti? Ti zaista mislis da je tebi dozvoljeno da klevetas i vredjas koga stignes po forumima? biggrin.png

 

Link to comment
6 minutes ago, ObiW said:

Bolji je primer naseg kosarkasa koji je imao izjavu oko Kosova pa naprasno ispade iz reprezentacije.

 

Za sta je to tacno primer? Za ovu situaciju? Ta analogija pada vec na prvom koraku, buduci da Katai, za razliku od Kalinica, nije iznosio nikakve svoje stavove po ovom pitanju vec ih je iznosila njegova supruga. Dakle, odrasla, samostalna osoba koja ima ekskluzivno pravo na sopstvene stavove, nezavisno od toga sta o njima misle Aleksandar Katai, harper ili ObiW.

 

Uzgred, pre manje od 30 godina u zemlji u kojoj smo svi ziveli mnogi brakovi su rasturani zbog toga sto su supruznici bili iz razlicitih etnickih grupa kad je djavo dosao po svoje. To su ekstremne posledice ovakvih pseudopolitickih histerija.

Link to comment
1 minute ago, djekson said:

Cankovi fasisti? Ti zaista mislis da je tebi dozvoljeno da klevetas i vredjas koga stignes po forumima? biggrin.png

 

 

Citirao bih ti post u kojem si me nazvao bolesnikom i isprovocirao ovu reakciju ali je vec obrisan. Posto cenim da je obrisan samo s foruma ali ne i iz tvoje glave razumeces (valjda) da cu ovo tvoje pitanje shvatiti iskljucivo kao pokusaj vica.

Link to comment
25 minutes ago, harper said:

 

Je l' vi namerno pisete ove preispoljne gluposti zato sto je Katai igrao u Zvezdi? Pitam ovo da bih nasao neku, makar nastranu logiku u ovim paralogizmima kojima si zatrpao ovaj post. Ne mogu da se uporede otkaz zbog politickog pritiska i reagovanje javnosti na rasizam supruznika a mogu da se uporede opsti instagram stavovi zene fudbalera i umesanost supruznika visoko pozicioniranog sluzbenika izvrsne vlasti u jednoj drzavi u konkretno ubistvo. I to ubistvo istrazivackog novinara.

 

Pa, jebo te.:frust:

 

Baš me zabole za to što je igrao u Zvezdi.

 

"Opšti instagram stavovi", lol kakva razvodnjena retorika, kao da je iznela svoje stanovište u pogledu prostornog planiranja okoliša, pa joj se nakačili tree-huggeri, a ne da je pisala krvožedne rasističke gadosti usred ogromnih protesta zbog sistemskog rasizma. Ne porede se ti opšti instagram stavoviтм sa ubistvom istraživačke novinarke, već to što je njen muž napustio svoje radno mesto zbog njenog dela, isto kao što je gospođa ministarka dala ostavku zbog nečega što je uradio njen suprug.

Link to comment
24 minutes ago, radisa said:

Pa to...

 

Da je tretira kao balkansak sirovina, onda bi bio đubre, ako je pusti da ima svoje ja, onda je nesposoan da je drži kako treba... Kvaka 22...

 

Inače, ono pitanje gore nije baš potpuno hipotetičko i vezano je za javnog službenika u mojoj porodici...

 

Inače 2, evo još jedno pitanje, da li je u redu da član foruma dobije otkaz zbog tweeta o bakljadi? Šta ima da iznosi političke stavove suprotne vladi, kad radi za tu istu vladu? Ili je to OK?

 

To oko balkanske sirovine vidi sa ovim koji pominje seoske sponzoruse i nasilje u porodici. 

 

Sto se tice drugog pitanja, naravno da nije ok da bilo ko dobije otkaz zbog politickog stava suprotnog vlasti, međutim postoje neke civilizacijske granice koje smo, nadao sam se bar, zacrtali, ali ocigledno nismo: nacizam, rasizam i fasizam svake vrste. 

 

Jeziva su ti poredjenja

Link to comment
1 minute ago, napadaj said:

 

Baš me zabole za to što je igrao u Zvezdi.

 

"Opšti instagram stavovi", lol kakva razvodnjena retorika, kao da je iznela svoje stanovište u pogledu prostornog planiranja okoliša, pa joj se nakačili tree-huggeri, a ne da je pisala krvožedne rasističke gadosti usred ogromnih protesta zbog sistemskog rasizma. Ne porede se ti opšti instagram stavoviтм sa ubistvom istraživačke novinarke, već to što je njen muž napustio svoje radno mesto zbog njenog dela, isto kao što je gospođa ministarka dala ostavku zbog nečega što je uradio njen suprug.

 

Upravo. Neverovatno sta ljudi ne vide jbt. Shokiran sam

Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

Za sta je to tacno primer? Za ovu situaciju?

 

Radisa je za "ovu situaciju" sa Kataijevom zenom kao paralelu naveo sluzbenika koja pise o bakljadi pa ostane bez posla. Ne pitaj me kako je izvukao tu paralelu, Kojot ga je pitao kakve veze ima jedno s drugim, radisa ostao pri svome da je paralela primerena. Ja sam radisi rekao da je "za ovu situaciju" bolje da uzme sportistu da izvlaci paralele a ne obicnog sluzbenika (prosto da ne mesamo sportiste i sluzbenike), i da umesto izjave o bakljadi kao primer "misljenja koje nije mainstream" u razmatranje uzme misljenje tog sportiste o Kosovu zbog koga je izgubio mesto u reprezentaciji (posao nije jer ne igra u Srbiji).

 

Aj sad pisi ponovo. 

Link to comment
1 minute ago, napadaj said:

 

Baš me zabole za to što je igrao u Zvezdi.

 

"Opšti instagram stavovi", lol kakva razvodnjena retorika, kao da je iznela svoje stanovište u pogledu prostornog planiranja okoliša, pa joj se nakačili tree-huggeri, a ne da je pisala krvožedne rasističke gadosti usred ogromnih protesta zbog sistemskog rasizma. Ne porede se ti opšti instagram stavoviтм sa ubistvom istraživačke novinarke, već to što je njen muž napustio svoje radno mesto zbog njenog dela, isto kao što je gospođa ministarka dala ostavku zbog nečega što je uradio njen suprug.

 

Ja ti samo govorim da lupetas besmislice kad su u pitanju kriterijumi za poredjenja. Ako si u stanju da malo mucnes slamom koju imas u glavi i ponovo procitas svoj post shvatices i sam ono sto je u tom postu ocigledno.

 

Uzgred, rasisticki stavovi su takodje opsti instagram stavovi, kao i svi drugi. Ovo opsti se odnosi generalizaciju koju je iznela Tea Katai a instagram na to da ih je iznela na instagramu. Uporedjivati to sa ubistvom novinarke koja je istrazivala korupciju u vladi, izmedju ostalog i te ministarke ciji je muz navodno bio umesan u ubistvo tog novinarke, neverovatna je budalastina. Kakve god stavove da je iznosila Tea Katai.

Link to comment
2 minutes ago, ObiW said:

 

Radisa je za "ovu situaciju" sa Kataijevom zenom kao paralelu naveo sluzbenika koja pise o bakljadi pa ostane bez posla. Ne pitaj me kako je izvukao tu paralelu, Kojot ga je pitao kakve veze ima jedno s drugim, radisa ostao pri svome da je paralela primerena. Ja sam radisi rekao da je "za ovu situaciju" bolje da uzme sportistu da izvlaci paralele a ne obicnog sluzbenika (prosto da ne mesamo sportiste i sluzbenike), i da umesto izjave o bakljadi kao primer "misljenja koje nije mainstream" u razmatranje uzme misljenje tog sportiste o Kosovu zbog koga je izgubio mesto u reprezentaciji (posao nije jer ne igra u Srbiji).

 

Aj sad pisi ponovo. 

 

Kako sam ja razumeo Radishu, poenta nije u sadrzaju stavova vec u tome ko ih iznosi. Pogledacu ponovo taj post. Sto se tvoje analogije tice, ona svakako ne stoji.

Link to comment
10 minutes ago, Tsai said:

 

To oko balkanske sirovine vidi sa ovim koji pominje seoske sponzoruse i nasilje u porodici. 

 

Sto se tice drugog pitanja, naravno da nije ok da bilo ko dobije otkaz zbog politickog stava suprotnog vlasti, međutim postoje neke civilizacijske granice koje smo, nadao sam se bar, zacrtali, ali ocigledno nismo: nacizam, rasizam i fasizam svake vrste. 

 

Jeziva su ti poredjenja

 

Da li bi ti, Svevide, obogatio ovaj post nacistickim, rasistickim i fasistickim stavovima "svake vrste" koje je izneo Aleksandar Katai? Posto racunas da je on prosao te neke civilizacijske granice koje smo zacrtali verovatno imas i neki dokaz te tvrdnje.

Link to comment
  Citirao bih ti post u kojem si me nazvao bolesnikom i isprovocirao ovu reakciju ali je vec obrisan. Posto cenim da je obrisan samo s foruma ali ne i iz tvoje glave razumeces (valjda) da cu ovo tvoje pitanje shvatiti iskljucivo kao pokusaj vica.

 

Svaki poust, bez obzira da li stoji javno ili obrisan od strane moderacije ima redni broj, i on je arhiviran, znaci postoji i vidljiv je. Sutra, da zelim, ja bih Braci napravio problem jer bih te tuzio za neosnovane tvrdnje koje olako prosipas. Moras da razumes da svaka izrecena proizvoljna laz snosi konsekvence. Tvoje optuzbe su neutemeljene jer nikakve veze nemam sa Cankom i generalno me iritiraju opasne gluposti kohe siris po mrezi. Nisam siguran da li si pijan svaki put ili radis ovo po cistoj svesti. 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...