Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

u, jbt, to mi je baš iznenadjenje. to znači da se dođoši gotovo isključivo naseljavaju u rubnim delovima grada.

 

Ali tako je bilo uvek u zadnjih 200 godina, većina ljudi koji se dosele u BG počnu na rubnim, tj. jeftinijim lokacijama. Pričam naravno o kupovini, renta je druga priča.

Link to comment

obaška što nekretnine u bgd neće mnogo pojeftiniti. tj. verovatno neće uopšte pojeftinit

 

na momenat sam istripovao da je godina 2010., i da čitam b92 forum

Edited by desboj
Link to comment

Sta mislite o opciji kupovine kuce u nekom zaseoku blizu puta BG-NS? Verujem da za smesnu kintu moze da se kupi velika kuca sve sa ogromnom bastom u kojoj mozes da se igras a brze ces stici do centra nego da si u nekoj Rakovici.

ako razmisljas u tom pravcu mozda nije losa ideja ni ostrruznica ili okolina. moji imaju kucu u tom kraju, pa solidno poznajem situaciju

npr ostruznica je na 15ak km od centra grada, dobro povezana sa beogradom, vrlo se brzo stize do grada posto je grad najmanje prosiren na tu stranu, pa kad prodjes adu, odnosno padinu vise nemas naselja do ostruznice. gradski drndavi bus stigne za 15ak minuta od sajma do ostruznice.

cene na tom delu periferije su dosta nize nego cene u slicnim naseljima sa drugih strana beograda, pretpostavljam da je zbog ovog sto sam pomenuo, odnosno sto je grad najmanje rasiren na tu stranu, ali meni je to u ovom slucajuu prednost, a ne mana

sad sam bacio pogled na oglase, ima gomila placeva koji se prodaju za 1500e po aru

Link to comment

i ja sam neprijatno iznenadjen (mada mi ide u korist) sto preimum nekretnine u centru drze cenu. ortak mi je pre mesec dana platio 75 m2 u molerovoj u starogradnji ali u tip top stanju 145.000e.

Link to comment

na momenat sam istripovao da je godina 2010., i da čitam b92 forum

sad još samo napiši da sam bankarski bot ili agent za prodaju nekretnina i poentirao si do mojega.

Link to comment

i ja sam neprijatno iznenadjen (mada mi ide u korist) sto preimum nekretnine u centru drze cenu. ortak mi je pre mesec dana platio 75 m2 u molerovoj u starogradnji ali u tip top stanju 145.000e.

to mu dođe 1933€/kvm i da se na to tip top stanje odbije 200€ za kvadrat dođe mu na 1733€kvm

mislim da je pad cena i dalje prisutan

 

e

salonici su ono čega nema na tržištu i oni drže cenu i vrlo brzo se prodaju, nisam više upućen u cene pa ne znam kako se kreću ti stanovi lux kateogrije. pre 6 meseci mi je hadži djerina izmakla za 1200€ po kvadratu.

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

to mu dođe 1933€/kvm i da se na to tip top stanje odbije 200€ za kvadrat dođe mu na 1733€kvm

mislim da je pad cena i dalje prisutan

prisutan je ali realno usporava. promet je bedan.

Link to comment

1700€ su otišli svi stanovi u Savada u O.Brigada lagano. Ajde ne svi, do pre 6 meseci su prodali 80%...

 

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

to ima smisla samo za parove bez dece. inace ces veci deo zivota provesti razvozeci decu po skolama, vrticima, treninzima, itd.

+1

 

Ozbiljna stavka i u vremenu i u parama.

Link to comment

to mu dođe 1933€/kvm i da se na to tip top stanje odbije 200€ za kvadrat dođe mu na 1733€kvm

mislim da je pad cena i dalje prisutan

 

e

salonici su ono čega nema na tržištu i oni drže cenu i vrlo brzo se prodaju, nisam više upućen u cene pa ne znam kako se kreću ti stanovi lux kateogrije. pre 6 meseci mi je hadži djerina izmakla za 1200€ po kvadratu.

 

 

to je spektakl, moracu malo da drzim komsliuk na oku. ja sam mojih 92-93 m2 u molerovoj, ruiniranih doduse, platio 106k, 2004. u decembru. ako cene dodju na taj nivo onda je to zaista dobra vest za one koji kupuju.

Link to comment

sad još samo napiši da sam bankarski bot ili agent za prodaju nekretnina i poentirao si do mojega.

 

Ništa lično, ali to kako je pravo vreme za kupovinu nekretnine jer cene neće padati, a i uslovi su nikad povoljniji slušam već osam godina. A svaki dan u tih osam godina potvrđuje koliko je pogrešna ta priča. 

Link to comment

Cene salonaca i uopšte dobrih i sređenih stanova po centru će verovatno stagnirati ili blago padati jer je to prilično zatvoreno tržište, sa malom ponudom i možda neznatno većom tražnjom.

 

Cene "prosečnih" stanova, po širem centru, ali pre po periferiji će padati nešto brže od toga.

 

Drugar je pre 4 meseca uzeo stan na Kumodražu 2, ispod farmaceutskog, platio je 41k keša za 48+6m2, uložio 2k da sredi kupatilo i terasu, mada nije morao. To je 850€/m2, ne računajući terasu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...