Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

suština, al zamalo.

 

krediti teško da će ikad biti ekonomski isplativiji.

 

obaška što 95% ljudi nije u stanju da ostavi sa strane i štedi, pa im kredit dođe kao prisilna štednja.

 

obaška što nekretnine u bgd neće mnogo pojeftiniti. tj. verovatno neće uopšte pojeftiniti. jeste, cene su i sad nerealne imajući u vidu životni standard. ali standard nikad nije određivao cenu, već ponuda i potražnja. potražnja je niska ali postoji. ponuda je kriminalno slaba - zato cene ne padaju. i neće biti ništa bolje. ko će da zida? preduzetnici kojima je jedna 3+1 zgrada finansijski plafon? država?

 

kredit ne treba uzimati zato što svako ko ima soli u glavi treba da pronalazi način da beži odavde, umesto da se vezuje. to je jedini razlog.

Link to comment

Sta mislite o opciji kupovine kuce u nekom zaseoku blizu puta BG-NS? Verujem da za smesnu kintu moze da se kupi velika kuca sve sa ogromnom bastom u kojoj mozes da se igras a brze ces stici do centra nego da si u nekoj Rakovici.

Link to comment

Sta mislite o opciji kupovine kuce u nekom zaseoku blizu puta BG-NS? Verujem da za smesnu kintu moze da se kupi velika kuca sve sa ogromnom bastom u kojoj mozes da se igras a brze ces stici do centra nego da si u nekoj Rakovici.

to ima smisla samo za parove bez dece. inace ces veci deo zivota provesti razvozeci decu po skolama, vrticima, treninzima, itd.

 

btw, pored autoputa bg-ns odavno nista ne moze da se kupi za smesnu kintu.

Link to comment

hehe, tako sam ja pre 10 godina mislio da sam smart ass i krenuo da kupujem kucu u novim banovcima, 20-25 minuta od centra grada autoputem, pa sam se usrao kad se krenule da prste cene. onda su mi rekli da su tamo divac i danilovic pokupovali sve slobodno od placeva, sto je zemljacima bio signal da multiplikuju cene na svaku mogucu shupu koja tamo postoji.

Link to comment

obaška što 95% ljudi nije u stanju da ostavi sa strane i štedi, pa im kredit dođe kao prisilna štednja.

 

"Prisilna štednja" spada pod "rešavanje životnog problema" tj. ličnu volju da se odluči za tu opciju uprkos okolnostima.

Link to comment

ja gledam sad neke placeve u visnjickoj banji i ima stvarno dobrih sa relativno ok cenama (od 5-9 hiljada ar). pozicija je stvarno dobra (7-8 km od trga), infrastruktura u nasilju je dobra (skola, vrtic, nekoliko maxi/idea kuraca palaca), pogled je predivan (dunav). jedini problem je totalno odsustvo plana i pravila gradnje, sto ce reci da nema nikakve garancije da oko tebe i tvog placa nece nici 10 famoznih 3+1 cudovista i nacickati se oko uske ulice i onda se ti sa tvojom kucm i tvojim placom mozes jebati.

Edited by ikar
Link to comment

ja gledam sad neke placeve u visnjickoj banji i ima stvarno dobrih sa relativno ok cenama (od 5-9 hiljada ar). pozicija je stvarno dobra (7-8 km od trga), infrastruktura u nasilju je dobra (skola, vrtic, nekoliko maxi/idea kuraca palaca), pogled je predivan (dunav). jedini problem je totalno odsustvo plana i pravila gradnje, sto ce reci da nema nikakve garancije da oko tebe i tvog placa nece nici 10 famoznih 3+1 cudovista i nacickati se oko uske ulice i onda se ti sa tvojom kucm i tvojim placom mozes jebati.

Problem je i kad iz pravca Pančeva krene da stiže nešto što nije vazduh. Bar je tako bilo do pre par godina.
Link to comment

ja gledam sad neke placeve u visnjickoj banji i ima stvarno dobrih sa relativno ok cenama (od 5-9 hiljada ar). pozicija je stvarno dobra (7-8 km od trga), infrastruktura u nasilju je dobra (skola, vrtic, nekoliko maxi/idea kuraca palaca), pogled je predivan (dunav). jedini problem je totalno odsustvo plana i pravila gradnje, sto ce reci da nema nikakve garancije da oko tebe i tvog placa nece nici 10 famoznih 3+1 cudovista i nacickati se oko uske ulice i onda se ti sa tvojom kucm i tvojim placom mozes jebati.

tu su i slanci kao ok lokacija znatno jeftinija od višnjičke banje, a ne mnogo dalje

 

kao opcija za razmišljanje šan janu

Link to comment

Problem je i kad iz pravca Pančeva krene da stiže nešto što nije vazduh. Bar je tako bilo do pre par godina.

osam godina sam tu i nikad to nisam doziveo. naprotiv, zahvaljujuci tome sto vetar konstantno duva vazduh je neobicno cist za bgd. mnogo veci ekoloski problem u najavi je rukavac koji gusi smradom karaburmu vec godinama. poslednje dve godine ume po vrucini i do banje da se siri taj miomiris. neverovatno je da olos od svih gradskih vlasti x godina nece da uradi nista po tom pitanju
Link to comment

tu su i slanci kao ok lokacija znatno jeftinija od višnjičke banje, a ne mnogo dalje

 

kao opcija za razmišljanje šan janu

slanci su ruzno mesto, na kontra brdu, ne vidi se dunav, stalno u senci, infrastruktura seoska. banja jeste znatno skuplja ali je i dalje jeftina kad se uporedi sa ledincima koji su u slicnom cenovnom rangu.
Link to comment

Meni su pricali o nekim vikendicama za kiki riki na obodu Fruske Gore. A i ono sto znam je da su kuce prakticno dzabe u manjim gradovima (manjim od 4 najveca). Mada je to vise staros :D

 

Ja bih radije kucu nego stan, iako je ovaj moj na dobroj lokaciji. Hoce mi se da gajim voce i gledam dzukce kako trce po dvoristu  :wub:

Link to comment

To bre, i akva park i zoo vrt i ljubav prema zemljoradnicima... sve sto ti treba!

 

Nego, apropo price o kretanju cena nekretnina, ja verujem da ce to jos pasti u narednoj dekadi. Stanovnistva je sve manje i sve je siromasnije, ekonomija i plate sve vise idu dole a oni koji imaju para ce sve vise emigrirati... sve ce vise biti onih koji ce prodavati budzasto a vrlo vrlo malo novih kupaca.

Link to comment

To bre, i akva park i zoo vrt i ljubav prema zemljoradnicima... sve sto ti treba!

 

Nego, apropo price o kretanju cena nekretnina, ja verujem da ce to jos pasti u narednoj dekadi. Stanovnistva je sve manje i sve je siromasnije, ekonomija i plate sve vise idu dole a oni koji imaju para ce sve vise emigrirati... sve ce vise biti onih koji ce prodavati budzasto a vrlo vrlo malo novih kupaca.

to ne vazi za bgd jer ce broj stanovnika nastaviti da raste.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...