Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Posted (edited)

Jedva pronasli neki stan na pregrevici, 900E mesecno, jebo Putina i ko ga okoti

Edited by Caligula
  • +1 4
  • Tužno 2
Link to comment
3 minutes ago, Caligula said:

Jedva pronasli neki stan na pregrevici, 900E mesecno, jebo Putina i ko ga okoti

 

besmislena cena za SR

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)
6 minutes ago, Mel said:

 

besmislena cena za SR

 

Ma bre Pregrevica - ne kazem, lepo je mesto, ima i neko ogromno zajednicko dvoriste sa pogledom na Dunav - ali brt nista pristojno ne moze da se pronadje u centru ispod 1200E

 

Gledao neki YT reel, devojka u relativnom centru Njujorka placa 30KVM 1200 dolara.

 

OK, barem su gazde normalni ljudi, u smislu pristojni - po svaklom kriterijumu to jeste cena za ovaj stan trzisno gledano (ogromna potraznja)... a realno gledano, ovo bih 2019te dobio za 400-600E

Edited by Caligula
Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

 

Ma bre Pregrevica - ne kazem, lepo je mesto, ima i neko ogromno zajednicko dvoriste sa pogledom na Dunav - ali brt nista pristojno ne moze da se pronadje u centru ispod 1200E

 

Gledao neki YT reel, devojka u relativnom centru Njujorka placa 30KVM 1200 dolara.

 

OK, barem su gazde normalni ljudi, u smislu pristojni - po svaklom kriterijumu to jeste cena za ovaj stan trzisno gledano (ogromna potraznja)... a realno gledano, ovo bih 2019te dobio za 400-600E

 

Besmisleno skakanje nekretnina je krenulo svuda po Evropi, doduse ja ga nisam ochekivala do ove tachke u Srbiji/ tj Beogradu, ali tu su Rusi podigli cene rentiranja u potpuni besmisao.

Ja sam btw pre neki dan isla u radnju ovde u kraju u koju odem jednom mesecno, malo podalje od kuce gde sam. Ovo je BG prigradsko naselje. Cela jedna kuca izdata je nekoj grupi Bangladesana ili sta su vec, bilo je prazno dvoriste vec neko vreme a sad vidim gomilu. A u povratku dve devojke, jedna evropskog izgleda, druga onako lichi na Kineskinju, prichaju na technom ruskom. Ludilo. Ovde smo bili samo mi i Romi pa otkad postoji naselje. Malo dalje u kraju jos ima ljudi sa bashtama preko pola njive itd ali i to sve je uglavnom vec skoro skroz nestalo...

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Gomila stanova zvrji prazno po BGu. Lako bi se ovo resilo vecim porezom na drugu nekretninu ili bar na nekretninu u kojoj niko ne stanuje.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
Posted (edited)

Cene u Beogradu jesu besmislene i verovatno jeste glavni razlog što nema u šta drugo da se investira. Plus potencijalno pranje para, ali to ne znam. 

 

Kakva je situacija sa raspodelom skoka cena po opštinama u Beogradu? Nešto mi se javlja da inflacija nije toliko van centralnih delova. Kod mojih su neke komšije pokušavale da prodaju kuću od stotinak kvadrata u solidnom stanju za 100k pa su na kraju izdali jer niko nije hteo.

 

To da li je balon ili nije može uvek tek naknadno da se utvrdi, ako balon pukne. Može da bude japanska berza osamdesetih, a može da se nastavi sve po starom.

Edited by Venom
Link to comment

@Venom sa jedne strane, siri se taj centralni deo BGa koji je bas bas skup. Do pre par godina su npr. Zemun i Kosa bili osetno jeftiniji od NBG. Sad je to skoro izjednaceno, Ledine koje su poslednja rupa na svirali u svakom smislu su 2k+ kvadrat. 

 

Sa druge strane okolna sela i prigradske opstine tipa Mladenovac mi deluje da su i dalje relativno jeftini, al to je sa razlogom. Ako razmisljas da zivis u nekom Mladenovcu, mozes slobodno da gledas i Novi Sad, slicno vreme ce ti trebati da stignes do centra BGa.

  • -1 1
Link to comment
39 minutes ago, Venom said:

Kakva je situacija sa raspodelom skoka cena po opštinama u Beogradu? Nešto mi se javlja da inflacija nije toliko van centralnih delova. Kod mojih su neke komšije pokušavale da prodaju kuću od stotinak kvadrata u solidnom stanju za 100k pa su na kraju izdali jer niko nije hteo.

 

Koji kraj grada je u pitanju?

Link to comment
Posted (edited)

U Mladenovcu nekad je stan mogao da se pazari za između 400 i 500 evra po kvadratu, sad kolko vidim ide i na iznad 800. To pričam za starogradnju, a za novogradnju ide i na 1300 1400, sto je do skoro bili nepojmljivo da toliko može da vredi kvadrat stana u Mladenovcu.

Edited by Desetka
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

U mom jebenom Krusevcu novogradnja ide 1500. Mrtav grad 200 km od Beograda  iz koga svi beze :wacko:

 

How-gif.gif

  • Haha 1
Link to comment
Posted (edited)
53 minutes ago, Venom said:

Kakva je situacija sa raspodelom skoka cena po opštinama u Beogradu? Nešto mi se javlja da inflacija nije toliko van centralnih delova. Kod mojih su neke komšije pokušavale da prodaju kuću od stotinak kvadrata u solidnom stanju za 100k pa su na kraju izdali jer niko nije hteo.

Čukarica, Banovo Brdo, Požeška, stara gradnja, velika kvadratura, za 9 godina od kad sam ja kupio - otišlo 2-2.5 puta na gore (1000-1100 -> 2200-2300 eur/m2). Od toga najveći deo poskupljenja u poslednje dve godine. Novogradnja i manje kvadrature i jača razlika.

 

https://www.cenenekretnina.rs/

Edited by jezovuk
Link to comment

Hvala. Ne znam šta je tu realno, pričao sam sa prijateljem sad u BG-u, on je prodao stan na Bežanijskoj kosi oko 2k kvadrat, mislim čak i nešto ispod. Bio sam davno tamo, ali bio je pristojan stan. Na prvobitnu "tržišnu" cenu se niko nije javio, tek kad je korigovana cena je stan prodat i to relativno brzo. Tako da mislim da to što se traži je optimizam koji se koriguje ako neko stvarno ima nameru da proda stan.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, Shan Jan said:

U mom jebenom Krusevcu novogradnja ide 1500. Mrtav grad 200 km od Beograda  iz koga svi beze :wacko:

 

How-gif.gif

uopšte ih ne reklamiram, samo knstatujem dana mestu fabrike šamot u ranđelovcu tik uz drum aranđelovac - lazarevac počinju radovi na izgradnji "bekatauna". kome jenamenjeno, ko će da kupuje stan u aranđelovcu, nemam pojma.

Link to comment
23 minutes ago, Shan Jan said:

U mom jebenom Krusevcu novogradnja ide 1500. Mrtav grad 200 km od Beograda  iz koga svi beze :wacko:

 

How-gif.gif

 

 

build it and they will come.

 

7 minutes ago, đorđe geprat said:

uopšte ih ne reklamiram, samo knstatujem dana mestu fabrike šamot u ranđelovcu tik uz drum aranđelovac - lazarevac počinju radovi na izgradnji "bekatauna". kome jenamenjeno, ko će da kupuje stan u aranđelovcu, nemam pojma.

 

Za neke godine malo ozbiljnije Arandjelovac deluje kao odlichno mesto za zivot sa decom osnovnoshkolskog uzrasta.

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...