Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Aha, u prevodu subvencionisani krediti su bili neophodni da bi mogla da se odrzi divljacka cena kvadrata. Sada ce morati na dole, pa Alka i slicni negoduju. Neka, neka...

Link to comment

ja prosto ne mogu da poverujem da agencije koje nisu u investicijama i gradnji mogu da negoduju zbog pada cena. moje iskustvo od pre 5 godina sa jednom od najvecih i najordinarnijih agencija u gradu preko koje sam kupio stan (lider) je da su se oni zaista upinjali da obore cenu zajedno sa mnom. pricao sam sa vlasnikom, rekao mi je da je na 3000E zarade koliko su napravili na meni njima svejedno 100-150E gore dole, bitno je da zgrabe cash sto pre mogu.meni to zvuci kao dobra logika. ali mislim da vodu mute ovi razni spinneri koji su se ugurali u gradnju plus king sturge plus naravno tajkuni....PS. drugarica prodaje kicevsku, novogradnja od pre 5-6 godina super picnut 37m2 - rekao bih optimalno za prodaju. pocetna cena 3200E pre 3 meseca bez ikakvog fidbeka. oborili na 2800E, jedini koji se javio nudi 2750E. znaci dotle smo stigli za verovatno najtrazeniju lokaciju/velicinu.

Link to comment

interesantno urušavanje cena. i eto 'tržišne' cene - one na kojoj se nalaze ponuda i tražnja. tj. ako se ponuda i tražnja nađu, što joj toplo preporučujem - neka uzme novac i kida nalijevo.

Link to comment
Hahahaha, Kopčalić-novi Donald Trump, direktno sa točkića za roller blade i špan-mašine za rekete na zvezdinom teniskom terenu u gradjevinarstvo.Kad tome dodamo i već legendarni par Kaća Lazarević-Aleksandra Kon, stvar dobija na težini. I toksičnosti. :lol:
što se tako zločesti prema nedužnim građevinarima/investitorima/prodavcima?Lično mislim da ima istine u tome da, pod sadašnjim uslovima, nema bitnog pada cena nekretnina, a posebno nema pada cena novih stanova. Jedino što se može desiti i što se već dešava, to je da novih stanova neće biti.Jedina šansa da se cene nekretnina dovedu u normalu (bar delom u sklad sa platežnom moći prosečnog Srbina) jeste u nenormalno velikom broju novoizgrađenih objekata. A toga nema i neće biti sa sadašnjom bankarskom politikom, sa sadašnjom korumpirano-nesposobnom gradskom i ostalom birokratijom, sa sadašnjom državnom vlašću koju zabole kurac i za građevinarstvo, kao i za ostale privredne grane. Oni izadju i kažu: ne kupujte ništa, biće jeftinih stanova (aha, u kurcu), biće jeftinih kredita (i to u kurcu), isto kao što su rekli i pola godine unapred da će ukinuti carinu na automobile. Jebe im se što desetine ili stotine firmi mogu da se jebu posle toga, važno je da su oni u Kuriru/Blicu/Novostima dobili neki poen za neke buduće izbore.
Link to comment
Aha, u prevodu subvencionisani krediti su bili neophodni da bi mogla da se odrzi divljacka cena kvadrata. Sada ce morati na dole, pa Alka i slicni negoduju. Neka, neka...
Among other things... Битно је приметити кључни моменат - политичку вољу - највећи нетржишни фактор који утиче на кретање цене квадрата...Банке само хоће да избегну да буду ухваћене у процепу драстичне корекције цене квадрата која се ваља иза брега. Edited by savindan
Link to comment
PS. drugarica prodaje kicevsku, novogradnja od pre 5-6 godina super picnut 37m2 - rekao bih optimalno za prodaju. pocetna cena 3200E pre 3 meseca bez ikakvog fidbeka. oborili na 2800E, jedini koji se javio nudi 2750E. znaci dotle smo stigli za verovatno najtrazeniju lokaciju/velicinu.
Јел има погледа на море?Ако нема, препоручи другарици да прихвати и 2749 док се муштерија не предомисли/нађе други стан...
Link to comment
  • 2 months later...

dva i po meseca bez posta...tako idu i nekretnine u bg-u...dobre vesti, cene pocele da prilaze granici razuma, i to oglasne cene, znaci da su jos nize realno...i jos uvek nema kupaca...sunovrat cena nekretnina ce biti jos veci u narednih sest meseci, srbija je bankrotirala, a njagore stoji gradjevina......i to je lepo...

Link to comment

ja ocu da se roknem sto bar nisam video jedan na cosku smiljaniceve i njegoseve (nesto kontam da je to zgrada gde je onaj vatrogasni butik), 62+6m2 terasa, dvostran, za 132k. ode za 7 dana oglasavanja, gde je bio 140 soma.

Link to comment

ma znam, nego je ponuda bas slaba poslednjih meseci, bar ono sto mene zanima. al da su cene pale i da ce da padaju, nema zbora.

Link to comment
Pale cene i novogradnji, a prica se i da je Misko zaustavio tehnicke prijeme zgrada dok ne proda Belvil.
tih prica vezanih za miska ima raznih - da grad nije dao nijednu dozvolu za gradnju otkako je djilas gradonacelnik iz gore pomenutog razloga. mora da zla brankica pusta glasine.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...