Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

4 hours ago, gospa buba said:

drugim rechima reshenja nema. ni sa krovom ni bez krova.

 

kako je svuda u svetu, zna li se neshto?

 

3 hours ago, Tihajeza said:

Da.

Šta tu policija "ne može"?

 

Ovde u Becu je pakao izbaciti nekog iz svog stana. Ne moze tu policija nista. Ne treba cak ni neko udruzenje. Prosecan advokat ce rutinski izvuci 4,5 godina od momenta neplacanja.

Jedino sto je dobro sto ce ih godinama ganjati za naplatu stete.

Link to comment
10 minutes ago, Milosh76 said:

Otkazes kablovsku, otkazes telefon, otkazes struju (zamrznes kako vec se formalno zove) i cekas... posle 3 dana ce izaci sami... a onda cekic po kolenima i zglobovima, ali posle par meseci da ne bude ocigledno...

 

 

Sad će ti svi reći IJU, ne radi se to tako, nasilje nije rešenje, postoje zakoni i propisi. 

 

Al moj odgovor je bolje da se meni sudi za teške fizičke povrede, nego da čekam 5 godina da me neko jebe za moj rođeni stan. 

 

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Milosh76 said:

Otkazes kablovsku, otkazes telefon, otkazes struju (zamrznes kako vec se formalno zove) i cekas... posle 3 dana ce izaci sami... a onda cekic po kolenima i zglobovima, ali posle par meseci da ne bude ocigledno...

 

Не можеш струју отказати, укључује је суд по сметању поседа

Link to comment

Meni je žao komšija čija je imovina oštećena. Ako ovi stvarno nisu plaćali račune i kiriju, apsolutno me boli dupe za njih i njihove povrede, pa makar imali buljuk sitne dece i senilnu babu na samrti.

Možda je ružno, ali jbg. Apsolutno više nemam tolerancije ni empatije za one koji žive od zloupotrebe sistema.

  • +1 8
Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Не можеш струју отказати, укључује је суд по сметању поседа

zasto ne mozes... prosto odes u EDB i kazes za tu lokaciju blokirajte mi dovod struje. 99.9999% ljudi nema ugovore  o zakupu, a jos veci procenat od toga ih overava da budu pravosnaznji i da imaju neku svrhu.

 

AKo hoce grubo...mora grubo...nema struja, nema kablovska i internet, nema telefon...pa sta cemo sad?

 

Mojoj zeni je baja u EDB Zemun rekao "bolje vi uzmite na sebe racun za telefon, ako vas izbaci iz stana, da mozete da mu iskljucite struju" :D

Cisto sumnjam da ce nelegalni stanar da se zali bilo kome, sto mu je iskljucena struja.

 

Link to comment

   Možda grešim ali koliko se sećam kada sam davno bio u zakupu lokala kao preduzetnik, svi računi (struja, voda, grejanje...) su se vodili na moju preduzetničku radnju odnosno na moje ime i JMBG. Kako su stanari napravili dugovanja za komunalije koji su opteretili ovog čoveka ? Da li kod izdavanja stana važe druga pravila ?

 

 Najgore je što pokojnik teško da je imao neka profesionalna znanja o eksplozivu kad se odlučio na ovu ubilačko/samoubilačku akciju, lako je moglo da se desi i da umesto razbijenih prozora i izbijenih štokova vrata čitamo i još gore vesti, a komšijama u zgradi osim materijalne štete (srećom samo materijalne) ostaje i trauma za ceo život....

Link to comment
7 minutes ago, Mil@n said:

 

Sad će ti svi reći IJU, ne radi se to tako, nasilje nije rešenje, postoje zakoni i propisi. 

 

Al moj odgovor je bolje da se meni sudi za teške fizičke povrede, nego da čekam 5 godina da me neko jebe za moj rođeni stan. 

 

Ja to samo pricam...ne bih ja nasilje potegao dok ne bude bas kasno, kao poslednja stavka. Imao sam stanara koji mi je dugovao oko 500e za struju i komunalije. Ja sam sve platio, a on mi je placao u ratama. Imao sam srecu, mogao je da se ne javi vise nikad, kao neki drugi ljudi pre X godina mojim roditeljima.

 

Generalno, ima nacina, samo treba da se iscimas, a bomba svakako nije resenje, a jos manje da jedini izvor prihoda bude izdavanje tog jednog stana.

Link to comment
1 minute ago, warp said:

Kako su stanari napravili dugovanja za komunalije koji su opteretili ovog čoveka ? Da li kod izdavanja stana važe druga pravila ?

 

 Na racunu pise ime X, a stanar se zove Y. EDB ne zanima ko je Y dokle god se placa racun. Ako Y ne placa, po EDB racune ne placa X.

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

 Na racunu pise ime X, a stanar se zove Y. EDB ne zanima ko je Y dokle god se placa racun. Ako Y ne placa, po EDB racune ne placa X.

 

 Pa pitam zašto na računu za struju piše ime X (zakupodavca) umesto Y (zakupca)  ? Ja sam sa ugovorom i zakupodavcem išao do svih  pružalaca usluga i "prebacili" smo račune sa ugovorom o zakupu na moje ime...

 

 Ponavljam kod zakupa stana (ovo kod mene je bio lokal) su možda druga pravila i običaji koji mi izmiču....

Link to comment

Ne može nešto da bude pravosnažnije lol

 

Sudska praksa je jasna, nema veze na koga se vodi brojilo, onaj ko ima mirnu državinu stana, a zakupac je ima, ima pravo i na struju. Sud brzo donese privremenu meru kojom nalozi edb da ukljuci struju. Da ne govorimo o tome da nema isključivanja ako ne platiš sve račune, pa ako je račun visok onda mors i to da platiš 

Link to comment

Kaznice te jer nisi prijavio, jurice te poreska za porez... u uredjenoj drzavi...u Srbiji "to je moj rodjak sa sela, zivi tu dok studira...on i njegova deca i zena i brat od ujakove zene"....

Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

Kaznice te jer nisi prijavio, jurice te poreska za porez... u uredjenoj drzavi...u Srbiji "to je moj rodjak sa sela, zivi tu dok studira...on i njegova deca i zena i brat od ujakove zene"....

Ma to mi je jasno nego sta raditi ako se taj zakljuca i krene da ne placa nista?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...