Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

ovdašnji zemunac je prodao kuću i sada gleda da kupi drugu ovde negde. išao sam na sajt za kupoprodaju u aranđelovcu da vidim šta ima. ima dosta kuća i oko kuće za do 40000, stanovi su oko hiljadu, manje u stvari.

dogovor je da sednemo, pregledamo pa onda da obiđemo. ima uslove: širok pogled, da nije niže od puta ako je put blizu i plac ne manji od 20 ari. ima jš jednu kuću za prodaju pa možda i dignemo gornji limit.

Edited by djordje geprat
  • Hvala 1
Link to comment

pitala me ćera pre neki dan dok smo se vozili kroz aranđelovac. gde bi radije živeo? ne znam. aranđelovac ima lepšu ololinu: bukulja, rudnik, garaši openac. lazarevac ima bolju vezu sa beogradom. autobusi na 15, 20 minuta, 7 BG vozova dnevno, snabdevanje i medicina otprilike jednako dobro.

Link to comment

pišem novi post da ne mešam babe i žabe. neko je pominjao, sremčicu kao mesto za život. tazbina je imala vikendicu na avalskom putu nešto malo dalje od raskrsnice ka zucu/zucama? plac je bio 15 ari, objekat montžni, imali smo para da seve to rekonstruišemo posle njihove smrti. prepustili smo šuraku, nije nam odgovaralo da budemo u stambenom naselju u šta se taj kraj vremenom pretvorio. čak nam i kao vikendica nije odgovaralo. preblizu gradu, sve puno vikendom, ne bi to bio odmor. kupili smo ovo ovde. i, nije na prodaju.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, bags said:

Meni je cak bitnije da ima aerodrom blizu nego veliki grad. ( mada je vecinom to isto)

Dimitrije Bjelica je navodno ziveo u 45.bloku jer je to bio najblizi deo grada aerodromu

Link to comment
5 hours ago, Ayatollah said:

Moja žena živi u Beogradu, a radi u Vršcu, i putuje na posao svaki dan i vraća se organizovanim privatnim prevozom (osim kada je dežurna, i tada se vraća vozom). Iako je to možda najudobnija od svih mogućih varijanti prevoza (dođu ti i vrate te na adresu, a ne voziš - praktično taksi), sam prelazak cca 160 kilometara i provođenje cca 3 sata dnevno u prevozu je mentalno vrlo iscrpljujući. Slično iskustvo su imale neke kolege koje su to radile u obrnutom smeru, tako da ne bih savetovao nikom - dok sam ja išao dvaput nedeljno na relaciji BG-VŠ imao sam utisak kao da se vozim liftom, a ne kolima, tj. da bi kola sama znala gde da idu kada bih pustio volan, mogu zamisliti kako to izgleda kada je svakodnevno.

 

Ja tri meseca u godini radim in-house iz centrale klijenta koja je na 20ak km od Beograda, na autoputu (E70), blizu jednog od onih -vci sela. Kako se bliži kraj meseca kad se zakucaš u gužvu negde posle Bežanije poželiš da ostaviš auto i posaljes sve u pm.

 

Čak i kada nema gužve, imaš taj osećaj šrafa u mašini, a kada dođeš kući totalno si ispražnjen. Priče o održivom, svakodnevnom commute-u iz manjeg mesta do Beograda, kao bolje životne opcije mi zvuče nerealno. Finansijski ne sumnjam da ima smisla imajući u vidu cene u BGu.

 

__________

 

Ove noskich "život u kutiji cipela na autoputu za 100 dinara" priče bih splitovao.

Edited by boldrock
  • +1 8
Link to comment
5 hours ago, Heaviside said:

U smislu, da li je Novi Sad jedan prihvatljiv grad za život generalno ili su ljudi tamo zbog posla, škole i inercije jer su se tu rodili.

Bio je prihvatljiv grad pre desetak godina, a sada je sve više skupa betonska džungla sa čestim saobraćajnim gužvama. Baš zbog tvojih navedenih razloga ljudi biraju Novi Sad. Nažalost, njegove komparativne prednosti slabe. Očekujem nekakvu suburbanizaciju u budućnosti, gde će ljudi sve više bežati ka okolnim mestima (tridesetak minuta prevozom od NS).  Problem je sa druge strane da ne vidim da se saobraćajna infrastruktura poboljšava,  već stalno slabi (voz skoro da uopšte ne postoji, autobusa sve manje, jedino broj automobila raste), da ne govorimo o komunalnoj infrastrukturi koja je sve upitnija kako se udaljavamo od grada.  

  • Hvala 1
Link to comment
14 hours ago, bags said:

Ubije u pojam ta voznja na duge staze. Jos je gore ako imas klince tinejdzere. Pa nekoliko puta dnevno ista ruta. Ja sam u jednom momentu poceo voziti malo duzim putem samo da razbijem monotoniju. Znao sam preko 50% parkiranih auta napamet. I to na 25 minuta od posla. Mogu misliti kako je na sat i po...

 

Na Google maps je uvek skoro pa idealno ali svaki cas je tu sudar/radovi na putu/kvarovi. Ja sam se iznenadio kad sam pogledao redovnu rutu mereno realno u periodu od 30 dana.

 

9 hours ago, Ayatollah said:

Moja žena živi u Beogradu, a radi u Vršcu, i putuje na posao svaki dan i vraća se organizovanim privatnim prevozom (osim kada je dežurna, i tada se vraća vozom). Iako je to možda najudobnija od svih mogućih varijanti prevoza (dođu ti i vrate te na adresu, a ne voziš - praktično taksi), sam prelazak cca 160 kilometara i provođenje cca 3 sata dnevno u prevozu je mentalno vrlo iscrpljujući. Slično iskustvo su imale neke kolege koje su to radile u obrnutom smeru, tako da ne bih savetovao nikom - dok sam ja išao dvaput nedeljno na relaciji BG-VŠ imao sam utisak kao da se vozim liftom, a ne kolima, tj. da bi kola sama znala gde da idu kada bih pustio volan, mogu zamisliti kako to izgleda kada je svakodnevno.

 

4 hours ago, boldrock said:

 

Ja tri meseca u godini radim in-house iz centrale klijenta koja je na 20ak km od Beograda, na autoputu (E70), blizu jednog od onih -vci sela. Kako se bliži kraj meseca kad se zakucaš u gužvu negde posle Bežanije poželiš da ostaviš auto i posaljes sve u pm.

 

Čak i kada nema gužve, imaš taj osećaj šrafa u mašini, a kada dođeš kući totalno si ispražnjen. Priče o održivom, svakodnevnom commute-u iz manjeg mesta do Beograda, kao bolje životne opcije mi zvuče nerealno. Finansijski ne sumnjam da ima smisla imajući u vidu cene u BGu.

 

__________

 

Ove noskich "život u kutiji cipela na autoputu za 100 dinara" priče bih splitovao.

 

 

-1 x3

 

Do Mitrovice mi treba autoputem sat vremena maks, bilo kroz nbgd ili na sajam pa na obilaznicu (koja je u zadnjih par godina postala izbor broj jedan). A može i okolo bez putarine za sat i 20.

I tako već 10 i kusur godina. 

Tačno ne znam šta bih radio da nema tih 2 sata dnevno kad sam sam sa sobom, bilo kad se psihički pripremam za posao ili kad idem kući i izvetravam glavu od nakupljenih sranja i dnevne doze stresa. 

Umor odavno ne predstavlja problem, ok refleksi popuste pa se i vožnja prilagodi, najgora je pospanost ali i to se reši hladnim umivanjem, pevanjem naglas i jakim dozama kofeina.

Edited by desboj
  • +1 2
Link to comment
48 minutes ago, desboj said:

 

-1 x3

 

Do Mitrovice mi treba autoputem sat vremena maks, bilo kroz nbgd ili na sajam pa na obilaznicu (koja je u zadnjih par godina postala izbor broj jedan). A može i okolo bez putarine za sat i 20.

I tako već 10 i kusur godina. 

Tačno ne znam šta bih radio da nema tih 2 sata dnevno kad sam sam sa sobom, bilo kad se psihički pripremam za posao ili kad idem kući i izvetravam glavu od nakupljenih sranja i dnevne doze stresa. 

Umor odavno ne predstavlja problem, ok refleksi popuste pa se i vožnja prilagodi, najgora je pospanost ali i to se reši hladnim umivanjem, pevanjem naglas i jakim dozama kofeina.

 

Bio jedan sat dnevno sam sa sobom u kolima i jedan sat dnevno sam sa sobom u šetnji u parku/ u dvorištu/vozeći bajs po kraju bez prekomernih doza kofeina i povećane verovatnoće da doživiš saobraćajku?

 

 

 

  • +1 6
Link to comment
22 hours ago, Time Crisis said:

Ako stvarno naprave onaj tunel kroz FG, biće mnogo zanimljivija sremska strana


Vec sada je. Pomama za placevima u reonu gde ce most izbiti - "desni" kraj Sremske Kamenice i uz planinu - Bocke, Ledinci i Rakovac - je pocela vec ima par godina.
Naravno, cene prate tu povisenu potraznju, samo jedan primer da ilustruje - poznanik je pre 10ak godina kupio plac u Rakovcu za 12 hiljada eura. Ovih dana mi prica da komsija blizu njega za vrlo slican plac po povrsini i 'izgledu' trazi 45 hiljada i da siguno moze da dobije 40. Prazan plac, bez asfaltnog puta koji tek treba da bude preveden u gradjevinsko zemljiste.
 

Link to comment
Just now, lord_s said:


Vec sada je. Pomama za placevima u reonu gde ce most izbiti - "desni" kraj Sremske Kamenice i uz planinu - Bocke, Ledinci i Rakovac - je pocela vec ima par godina.
 

 

Nisam mislio na njih, pošto su oni i onako "pre" Fruške gore pa tunel tu ništa ne menja, već na mesta kao Irig, Ruma i okolina

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...