Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Ja sam u petak potpisao ugovor za kupovinu stana a isplata kredita je sledeće nedelje. Stan je u blizini Cvetkove pijace u delu ka Vojislava Ilića, 1800 evra/m2 u zgradi iz 2013 godine , dobar kvalitet gradnje, 64m2, trosoban, 3 sprat od 4 sa liftom. Uzeo sam i garažu za 12 500 evra. Kad čujem druge primere sve više sam ubeđen da sam dobro prošao. Drugar je spreman da plati 1600 evra+ PDV/m2 za East Side, doduše on će imati povraćaj PDV-a ali to je cena za stan u izgradnji.
Odlično si prošao pogotovo u odnosu na neke cene na drugim lokacijama...
Nek ti je sa srećom!




...shiit has hit the fan...

Link to comment

sa srećom @BarryWhite saved my life

možda ću uskoro da kupujem gajbu u bgd al samo zemun, nbgd i možda banovo brdo tamo od pijace gore i desno ( zbog blizine ade). 

a zašto se insistira na novogradnji a svi se žale kako je to mahom upitan kvalitet gradnje? 

meni je idealka juga, zemun soliteri i nešto zgrada oko parka i karađorđevog, stari merkator, fontana, oko opštine i 70-i. vrlo mi je bitno da mogu relativno brzo do centra i da imam okolo dobru pjacu i dobre samoposluge, male prodavnice, fast food, pekare i da se sedne u solid kafanče. u suštini najbitnije mi je da se ne osećam izolovano u tom samom kraju, da mogu jednostavno da odem tamo gde imam nekog i u centar. to mi je baš bitno da se ne osećam teskobno kao što mi se dešavalo da se osećam na vidikovcu ili slično. 

mene od tih novih, kako reći, naselja nervira usmerenost ka ne znam tom i tom molu, pjaci, školi.. 

možda kenjam ali teško ću doživeti metro i da po tome određujem lokaciju.

doduše nisam više siguran da bih se vratio u bgd ali i neke iracionalne stvari donose odluke :D

 

 

Link to comment

Pazarih stan u 70a... 89 kvadrata, plus 14 terase... 128k. mora kompletno da se renovira. 

 

peti sprat, sredina bloka, istocno orjentisan, prelep pogled.

zadovoljan sam. :)

Link to comment
Pazarih stan u 70a... 89 kvadrata, plus 14 terase... 128k. mora kompletno da se renovira. 

 

peti sprat, sredina bloka, istocno orjentisan, prelep pogled.

zadovoljan sam. [emoji4]

Skoro pa komšije, sad ću da te cimam oko keja i tako to [emoji41]

To ti na krovu, ta terasa?

To gleda ka toplani ?

Nadam se da ti je dobar položaj da ne čuješ grešku sa splavova ili Ade...

Inače 70a ima najlepše stanove od tih blokova...

 

 

 

 

...shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment
5 hours ago, halloween said:

Nek je sa srećom, dobro si pazario!

Hvala!

4 hours ago, pacey defender said:

Bas su skocile cene ako u tom kraju stan vredi 1.800 EUR. Nadam se da je ka Batutovoj, odnosno da nije dalje od grada u odnosu na autobusku okretnicu #55. 

 

Ne kazem da si lose prosao, prosto trziste je takvo. 

 

Edit> i naravno, svaka cast i da se lepo skucite :)

Lokacija je tamo kod kompleksa Kopernikus i kod zgrade koju pravi Greda Valjevo. Ta mikrolokacija se dosta menja u poslednje vreme i radi se baš dosta novih zgarda u tom kraju. Na sve to u tom kraju je Vero, Lidl, Idea i Tempo na bukvalno 3 minuta i sad se pravi neki novi šoping centar kod Vera u Vojislava Ilića.

3 hours ago, Frank Pembleton said:

Odlično si prošao pogotovo u odnosu na neke cene na drugim lokacijama...
 

U odnosu na NBG, Vračar, Stari Grad pa čak i Banovo Brdo ovo je skroz prihvatljiva cena.

3 hours ago, bradilko said:

sa srećom @BarryWhite saved my life

možda ću uskoro da kupujem gajbu u bgd al samo zemun, nbgd i možda banovo brdo tamo od pijace gore i desno ( zbog blizine ade). 

a zašto se insistira na novogradnji a svi se žale kako je to mahom upitan kvalitet gradnje? 

meni je idealka juga, zemun soliteri i nešto zgrada oko parka i karađorđevog, stari merkator, fontana, oko opštine i 70-i. vrlo mi je bitno da mogu relativno brzo do centra i da imam okolo dobru pjacu i dobre samoposluge, male prodavnice, fast food, pekare i da se sedne u solid kafanče. u suštini najbitnije mi je da se ne osećam izolovano u tom samom kraju, da mogu jednostavno da odem tamo gde imam nekog i u centar. to mi je baš bitno da se ne osećam teskobno kao što mi se dešavalo da se osećam na vidikovcu ili slično. 

mene od tih novih, kako reći, naselja nervira usmerenost ka ne znam tom i tom molu, pjaci, školi.. 

možda kenjam ali teško ću doživeti metro i da po tome određujem lokaciju.

doduše nisam više siguran da bih se vratio u bgd ali i neke iracionalne stvari donose odluke :D

 

 

Ja sam izabrao ovu opciju iz više razloga. Stan sam kupio od koleginice sa posla pa nisam plaćao proviziju agenciji, lako smo se dogovorili za sve jer se njima nije žurilo jer se u novo stan iseljavaju sledeće godine i sukcesivno plaćaju za njega pa im nije tolika frka za pare. U zgradi u stanu iznad stanuje investitor što znači da sam veruje u kvalitet izgradnje i stvarno je zgrada dobrog kvaliteta. Na primer 2 godine nakon završetka zgrade investiritor je svima sredio gletovanje i okrečio stan nakon što su se zbog slaganja pojavile pukotine (to se u većini zgrada neminovno dešava). Što se tiče lokacije ja sam kao student živeo u tom kraju i pomalo sam sentimentalno vezan za njega. A danas tu u okolini stvarno imaš sve što ti treba , ima dosta restorana u kraju i brzo može da se stigne do centra bulevarom a može brzo da se izađe na auto-put i da se stigne do drugih krajeva grada. Na kraju od kuće do posla umesto sadašnjih 45 minuta do sat vremena će mi trebati nekih 15 minuta. 

Edited by BarryWhite
Link to comment
4 hours ago, nenad said:

Pazarih stan u 70a... 89 kvadrata, plus 14 terase... 128k. mora kompletno da se renovira. 

 

peti sprat, sredina bloka, istocno orjentisan, prelep pogled.

zadovoljan sam. :)

Mislim da sam gledao taj stan, sjajna pozicija, dobar. Mi trazimo neku cetvrospratnicu u 45-om. Ubise s cenama...

Link to comment
11 hours ago, Frank Pembleton said:

Skoro pa komšije, sad ću da te cimam oko keja i tako to emoji41.png

To ti na krovu, ta terasa?

To gleda ka toplani ?

Nadam se da ti je dobar položaj da ne čuješ grešku sa splavova ili Ade...

Inače 70a ima najlepše stanove od tih blokova...

 

 

 

 

...shiit has hit the fan...

 

 

 

 

 

Nije na krovu, peti od sedam spratova, gleda ka toplani i novom mostu, da...

 

Ne cuju se splavovi. :)

 

Cimaj za setnje. :D

Link to comment
 

 

Nije na krovu, peti od sedam spratova, gleda ka toplani i novom mostu, da...

 

Ne cuju se splavovi. [emoji4]

 

Cimaj za setnje. [emoji3]

Pa lepo...

Puno sreće sa renoviranjem , kažu da je pakao naći uopšte majstore, svi pobegoše...

 

 

 

 

...shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment
13 hours ago, nenad said:

Pazarih stan u 70a... 89 kvadrata, plus 14 terase... 128k. mora kompletno da se renovira. 

 

peti sprat, sredina bloka, istocno orjentisan, prelep pogled.

zadovoljan sam. :)

Dobrodošao komšija ;)

 

Koliko shvatih u dijelu si bloka bliže Savi? Na sjevernoj polovini bloka su se nameračili da podignu neku zgradurinu na zelenoj površini uz Agostina Neta, lako je moguće da stanari uskoro dobiju pogled na gradilište/zgradu.

Link to comment
2 minutes ago, laser lotus said:

Dobrodošao komšija ;)

 

Koliko shvatih u dijelu si bloka bliže Savi? Na sjevernoj polovini bloka su se nameračili da podignu neku zgradurinu na zelenoj površini uz Agostina Neta, lako je moguće da stanari uskoro dobiju pogled na gradilište/zgradu.

 

 

hvala, hvala. ;)

 

da, u drugoj zgradi od sredine bloka ka savi, tako da ni ta potencijalna gradnja na zelenoj povrsini ka jurija gagarina ne bi trebalo da mi promeni pogled.

Link to comment
10 hours ago, BarryWhite said:

Hvala!

Lokacija je tamo kod kompleksa Kopernikus i kod zgrade koju pravi Greda Valjevo. Ta mikrolokacija se dosta menja u poslednje vreme i radi se baš dosta novih zgarda u tom kraju. Na sve to u tom kraju je Vero, Lidl, Idea i Tempo na bukvalno 3 minuta i sad se pravi neki novi šoping centar kod Vera u Vojislava Ilića.

U odnosu na NBG, Vračar, Stari Grad pa čak i Banovo Brdo ovo je skroz prihvatljiva cena.

Ja sam izabrao ovu opciju iz više razloga. Stan sam kupio od koleginice sa posla pa nisam plaćao proviziju agenciji, lako smo se dogovorili za sve jer se njima nije žurilo jer se u novo stan iseljavaju sledeće godine i sukcesivno plaćaju za njega pa im nije tolika frka za pare. U zgradi u stanu iznad stanuje investitor što znači da sam veruje u kvalitet izgradnje i stvarno je zgrada dobrog kvaliteta. Na primer 2 godine nakon završetka zgrade investiritor je svima sredio gletovanje i okrečio stan nakon što su se zbog slaganja pojavile pukotine (to se u većini zgrada neminovno dešava). Što se tiče lokacije ja sam kao student živeo u tom kraju i pomalo sam sentimentalno vezan za njega. A danas tu u okolini stvarno imaš sve što ti treba , ima dosta restorana u kraju i brzo može da se stigne do centra bulevarom a može brzo da se izađe na auto-put i da se stigne do drugih krajeva grada. Na kraju od kuće do posla umesto sadašnjih 45 minuta do sat vremena će mi trebati nekih 15 minuta. 

 

 

Dobro dosao u kraj :)

 

Sad si me podstakao da i ja ispricam moje iskustvo tj da nije bas sve horor kada se jure stanovi.

 

Ja sam isto pazario stan u tom delu (izmedju Vojislava Ilica i Bulevara) pre evo tacno godinu ipo dana i stvarno sam prezadovoljan svime.

 

2001 zgrada, 67m2+ dve terase, treci sprat od ukupno 4 bez lifta preko kredita za 1260e po m2 ali sam imao ludu srecu iz vise razloga. Prvo lik koji je pre mene bio u pregovorima odbijen oko 2k eura gore dole tj obojica su nesto zacenili i onda se pokacili i jednostavno prodavac odustao od njega.

Meni je pristao da obori cenu sa 88.500 na 84.500 i da priceka oko papirologije iz banke koja je trajala malo duze jer sam morao da prebacujem platu iz Komercijalne u Erste, jos mi je i dao kljuc odmah nakon davanja kapare kako ne bi cekao da pocnem sa renoviranjem. 3 ipo meseca sam imao kljuc i radio po stanu samo sa datom kaparom dok se nije ispeglalo sve sa bankom sto je dosta znacilo stvarno.

 

Jedno mesec dana nakon sto smo se i zvanicno uselili i isterali majstore na prvoj skupstini stanara smo otkrili da su parking mesta ispred zgrade za koja su nam agent i vlasnik rekli da su kupljena od strane drugih stanara jos u izgradnji zapravo ostavljena za sve stanare a posto u zgradi ima 9 stanova sa kolima i 7 parking mesta onda se rotiramo i to stvarno funkcionise bez greske. Tu sam stvarno imao ludu srecu jer ni jedan od njih dvojice nije znao za to nego su samo pretpostavili jer su videli brave na parking mestima.

 

E sad sem renoviranja, nisam imao povracaj PDVa naravno a i platio sam agenta mada je ovde i te kako vredeo jer se dosta iscimao da obojica budemo spokojni u tom prelaznom periodu. On dok ceka pare a ja dok oni peglaju neku zabelezbu na stanu koja je ostala jos od vlasnika parcele a sa kojom banka naravno nije htela nista da radi dok se ista ne skine. Naravno treci sprat bez lifta je za dosta ljudi deal breaker ali srecom jos nisam u tim godinama da mi je to problem. U medjuvremenu se otvorila Linda, Univer, 24h Maxi, tu su i Tempo i Vero, tramvaj, trola, vrtic, skola, gimnazija... Stvarno je tesko naci zamerku za kraj.

 

Pri tom je to bio bukvalno jedan od 3 stana koja smo gledali i bolji od dva koja su uopste usla u razmatranje.

 

pre jedino 6-8 meseci je u istoj zgradi isao stan u prizemlju za 115k sto je po meni bilo preterano ali sam od cena kvadrata za poredjenje imao samo svoje iskustvo koje se sastojalo od gledanja 3 stana i koje bas i nije nesto reprezentativno. Mislim da ga jos uvek nije prodao ili se bar niko jos nije uselio.

 

Inace da budem iskren zena je pronasla stan tako da u cenu moram da dodam i to sto cu do kraja zivota morati da slusam hvalisanje na tu temu ali dobro ne zalim se puno :)

Link to comment

Odlicnu ste cenu naboli. Moj kum je uzeo tu u kraju za 1.600 po kvadratu i ubedjen je da je dobro prosao. Za skorije novogradnje traze 1800 ko sto je beri vajt napisao.

Link to comment

vidim lose se zivi pod vucicem :fantom:

 

ja sam kupio stan pre dve godine, uospte nisam pratio trrzite od tada. bas su cene otisle gore u tom periodu. stna kao moj se prodaje za 20k vise. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...