Jump to content
IGNORED

Zrenjanin i Banat


theanswer

Recommended Posts

Bio sam pre mesec dana prvi put u Vrscu, grad je fenomenalan, ima sve sto treba a nije gungula kao u Bgd.

Oseca se atmosfera Austrougarske, sredjeno, svuda cvece i zelenilo.

I u pozadini Vrsacki breg, daje neki smek panorami.

Jedina mana je sto nema nikakva voda u blizini, da je tu neka reka, bilo bi top.

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, brusli said:

Bio sam pre mesec dana prvi put u Vrscu, grad je fenomenalan, ima sve sto treba a nije gungula kao u Bgd.

Oseca se atmosfera Austrougarske, sredjeno, svuda cvece i zelenilo.

I u pozadini Vrsacki breg, daje neki smek panorami.

Jedina mana je sto nema nikakva voda u blizini, da je tu neka reka, bilo bi top.

 

Meni je prva asocijacija vetar i ona firma što prerađuje šećer i prodaje ga kao slatkiše.

Lep grad samo sve daleko... 

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Vozio sam letos od Zrendže do Vršca preko Sutjeske, Plandišta i Nađimargite. Tamo je i Bob rekao laku noć :sad:

Kad se ide od Bgd kroz ona sela Banatsko Novo Selo, Vladimirovac, Banataski Karlovac, ne izgleda toliko propalo, stavise izgleda bolje od 90% gradova i sela u Srbiji, glavna ulica siroka 100 m, red drveca, pa neki parking, pa trava, pa trotoar, pa stare svapske kuce.

Ali bio samo u prolazu, mozda da sam stao nasao bih neku manu.

Takodje oni vetroparkovi izgledaju svetski.

Taj deo Banata izgleda bolje nego sto sam ocekivao.

 

Edited by brusli
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

Vozio sam letos od Zrendže do Vršca preko Sutjeske, Plandišta i Nađimargite. Tamo je i Bob rekao laku noć :sad:

 

to su krajevi koje treba upoznati / proći biciklom. ili, još bolje, brodom (DTD). pa i pjehe, ako se mene pita. samo da je dovoljno vremena. mada, i to je stvar liste prioriteta.

Link to comment
3 hours ago, brusli said:

Bio sam pre mesec dana prvi put u Vrscu, grad je fenomenalan, ima sve sto treba a nije gungula kao u Bgd.

Oseca se atmosfera Austrougarske, sredjeno, svuda cvece i zelenilo.

I u pozadini Vrsacki breg, daje neki smek panorami.

Jedina mana je sto nema nikakva voda u blizini, da je tu neka reka, bilo bi top.

 

 

ima onaj potok što protiče kroz Vršac, izvire kod nekog manastira (eto zanimljive ture), taj je poplavio cijeli grad prije 10ak godina. u blizini je i DTD, a ni Dunav nije predaleko. u Vrscu je i najveca katolicka katedrala na ovim prostorima, poslije one zagrebacke. sve u svemu, ko nije posjetio / upoznao Vrsac, truba.

Link to comment

Uzgred, katedrala me se nije dojmila, nekako je ogoljena i siromasna fasada, nema mnogo ukrasa, a valjda sam i vise ocekivao jer je cuvena.

Mnogo mi je bolja katedrala u Backoj Topoli, fasada od cigle, okruzena zelenilom, to mi je bilo iznenadjenje, nisam ocekivao takvu gradjevinu u tako malom gradicu.

 

Edited by brusli
Link to comment
3 hours ago, brusli said:

Kad se ide od Bgd kroz ona sela Banatsko Novo Selo, Vladimirovac, Banataski Karlovac, ne izgleda toliko propalo, stavise izgleda bolje od 90% gradova i sela u Srbiji, glavna ulica siroka 100 m, red drveca, pa neki parking, pa trava, pa trotoar, pa stare svapske kuce.

Ali bio samo u prolazu, mozda da sam stao nasao bih neku manu.

Takodje oni vetroparkovi izgledaju svetski.

Taj deo Banata izgleda bolje nego sto sam ocekivao.

 

 

Banatsko Novo Selo mozda najbolje izgleda u celom Banatu, inace I stala pancevacka sela tipa Jabuke, Crepaje...u svakom pogledu deluju vrlo pristojno. Gore Prema Vrscu sela tipa Uljme, Nikolinaca vec ostavljaju drugaciji utisak.

 

I tu dolazimo do centralne tacke, jednog od najboljih mesta za zivot u Srbiji - Panceva. Pogotovo otkad mu je crkla hemijska industrija sto zapravo I nije dovelo do prevelikog osipanja I zbegova. Neko je otisao ali dosta ih je iz Beograda I emigriralo tamo.

 

U Pancevu ne mozes u centru videti sumorne scene iz Zrenjanina, gde u centralnim ulicama imas citav red napustenih kuca.

Edited by dillinger
  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, brusli said:

Bio sam pre mesec dana prvi put u Vrscu, grad je fenomenalan, ima sve sto treba a nije gungula kao u Bgd.

Oseca se atmosfera Austrougarske, sredjeno, svuda cvece i zelenilo.

I u pozadini Vrsacki breg, daje neki smek panorami.

Jedina mana je sto nema nikakva voda u blizini, da je tu neka reka, bilo bi top.

 

 

Nema..imamo jezero i bazen otvoreni..kazu naprednjaci bice i zatvoreni uskoro. 

Mi mnogo volimo svoj grad..trudimo se da ga drzimo cistim i urednim..ide nam za sada. 
 

5 hours ago, Mel said:

Top je Vrsac.

 

Hvala..slazem se :)

 

5 hours ago, Filozof manijak said:

Vozio sam letos od Zrendže do Vršca preko Sutjeske, Plandišta i Nađimargite. Tamo je i Bob rekao laku noć :sad:

 

Taj deo je..jbg..to ce prestati da postoji za koju godinu/deceniju. Moj matori tu zivi, tu imam lep komad zemlje, blizu Plandista..ali to ako ne nasele migranti, opustece skroz.

 

 

2 hours ago, Vjekoslav said:

 

ima onaj potok što protiče kroz Vršac, izvire kod nekog manastira (eto zanimljive ture), taj je poplavio cijeli grad prije 10ak godina. u blizini je i DTD, a ni Dunav nije predaleko. u Vrscu je i najveca katolicka katedrala na ovim prostorima, poslije one zagrebacke. sve u svemu, ko nije posjetio / upoznao Vrsac, truba.

 

Potok se zove Mesic..postoji manastir koji se zove Mesic..protice kroz grad, inace je Vrsac grad sa najvise mostova u Srbiji bas zbog tog Mesica. Katedralu upravo renoviraju, sredjuju joj fasadu i jos ponesto valjda. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...