Jump to content
IGNORED

SPC i njeni rituali u doba Korone


Ravanelli

Recommended Posts

Just now, ultra plasticni said:

Najveci kreteni

ovde je država kreten

jer, kretena ima svugde, a samo kod kretenske države, to se ne sankcioniše, jer znamo, izbori i potreba da se ima 60+ % glasova

 

a već sam napisala

jedino ispravno bi bilo           pričest >>>>>>>>>>> murija>>>>>>>>>>>>autobus >>>>>>>>>>>>> morovićtm

 

pa da ga vidim ko bi išao da se pričesti

 

Link to comment

Korona će biti i proći, ali male patke i mjerenje istih će ostati, toga će biti dok je svijeta i vijeka, a mora se znati čija je zadnja. 

Stvarno bi trebalo ih pustiti da na Ušću odrade jednu masovnu liturgiju, zbijeni, sa sve jednom kašičicom, i onda ih ograditi da ne mrdaju jedno 20 dana, pa da vidimo ko je u pravu. Možda su zaista oni u pravu, možda ih bog štiti. 

Link to comment
9 minutes ago, dùda said:

ovde je država kreten

jer, kretena ima svugde, a samo kod kretenske države, to se ne sankcioniše, 

 

 

 

+1 

Grci zabranili, mi nismo. 

Link to comment

Ceo srboslavni internet citira i deli nekog popu iz Gruzije, iako bi se velika vecina namucila da nadje Gruziju na karti i naposletku odustala od potrage.

Link to comment
Just now, Malvo said:

Ceo srboslavni internet citira i deli nekog popu iz Gruzije, iako bi se velika vecina namucila da nadje Gruziju na karti i naposletku odustala od potrage.

šta kaže popa ?

Link to comment

Ma "citira", htedoh da kazem seruje fotografiju. Popa jedva na nogama, dosao da sluzi liturgiju, ne boji se korone.

 

A verovatno i kaze nesto, ali ne dobacuje taj deo interneta do reci.

Nase racionalne pope, buntovnici nastrojene, pitaju zasto moze Lidl u tanjir, a ne mogu Bog i kasika.

Edited by Malvo
Link to comment
On 15.4.2020. at 15:39, maharaja said:

Meni se čini da u SPC već mnooooogo decenija postoje samo dve struje.

To je tačno i opštepoznato- jedna struja je deep state struja, po manastirima učključujući kosovske je to posebno izraženo. Druga su ovi stvarni monasi a kolo vode prvi, koji obezbeđuju novac. Trpe se međusobno.

Link to comment

Mali off, ali vrlo mi je interesantan slucaj Save Janjica, koji pojavom i delanjem odudara od svojih kolega, cak i uzimajuci u obzir da je monah, a ne obican popa. Ocigledno je vrlo proracunat i dela koliko i besedi, ali mi nije jasno ko stoji iza njega.

Link to comment
2 hours ago, Malvo said:

Ma "citira", htedoh da kazem seruje fotografiju. Popa jedva na nogama, dosao da sluzi liturgiju, ne boji se korone.

 

A verovatno i kaze nesto, ali ne dobacuje taj deo interneta do reci.

Nase racionalne pope, buntovnici nastrojene, pitaju zasto moze Lidl u tanjir, a ne mogu Bog i kasika.

Kao ne šeruju Grigorija, koji kaze da se treba čuvati i ne kušati volju božiju? I da su njegove crkve zatvorene, jer je tako najbolje...

 

Mafijaš™ je opet najnormalniji...

Link to comment

zar nije u srbiji zabranjeno pricesce ?

 

ovde (makedonija) nije uopste zabranjeno ... netko se dosetio, pa rekao ... ugostitelji da registruju objekte kao crkve pa nek i oni rade

Link to comment

Nije jer je to miješanje države u crkvena pitanja a onda se SPC poziva na sekularnost države. 

 

Zato i idu na opštu zabranu kretanja

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...