Jump to content
IGNORED

SPC i njeni rituali u doba Korone


Ravanelli

Recommended Posts

 

nije samo lova da se da, vaga on zbog izbora, rekla si i sama drugde -  rejting. ne znam doduse koliko ima pobornika medju tvrdom pastvom.

sto se toga tice videla da je bosko dveras trazio da se omoguce liturgije jer eto verska prava puke.gif

pa lova je za njjh, oni vec mesec dana i u perspektivi krckaju supstancu. nece zafaliti irinejima, ali onom nekom mucheniku sa 4 sitne dece moze da bude problem. ja sam uverena da firma moze da zbrine svoje ljude neki mesec, ipak su oni bogata neprofitna organizacija, ali ako ne mogu ili nece, daj da damo minimalac, kad je vec alternativa/pretnja razboljevanje veceg broja korisnika. neutralnim rechima recheno. nisu prve pare koje bacamo u provaliju.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

pri.chemu su oni zajebani korisnici, grci :unsure:

zashto ne razmotre da im se plate dva minimalca kao da su industrija. ionako je pricha o kinti, trzni centar je zatvoren, a oni nemaju odakle. oh wait.

mada se ne shalim, 2 minimalca i neka baju onlajn. ko i svi uostalom. za aleksandra jeftino da se ne brukamo dalje :dry:

sent from bubamoto
 

lako ce grci sa crkvom da se dogovore, ali kako ce sa ludim kricanima, ludacima sa manija i ostalih grckih brda koji ne mogu docekati da se omrse mladom jagnjetinom na uskrs. :D

Link to comment
On 14.4.2020. at 13:31, gospa buba said:

pa lova je za njjh, oni vec mesec dana i u perspektivi krckaju supstancu. nece zafaliti irinejima, ali onom nekom mucheniku sa 4 sitne dece moze da bude problem. ja sam uverena da firma moze da zbrine svoje ljude neki mesec, ipak su oni bogata neprofitna organizacija, ali ako ne mogu ili nece, daj da damo minimalac, kad je vec alternativa/pretnja razboljevanje veceg broja korisnika. neutralnim rechima recheno. nisu prve pare koje bacamo u provaliju.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

legla $$$$$$$$$$$

 

dogovorili se izljubili, nista od liturgija, svima cestitali uskrs

Link to comment

Nije mi jasno što im nisu dozvolili da održe liturgiju na sajmu. Sa sve deljenjem kašike, pehara štaveć medju pastvom i sveštenstvom.. i to live na pinku. 

 

Link to comment

A kad zagrebeš priču oko Svetog Save, vidiš koliko je on bio u svojoj suštini sposoban čovek i Evropejac, a ne zatucana budala kao ovi "talibani" što kažeš.

I upravo je taj Sava organizovao karantine za bolesne od zaraznih bolesti i organizovao prvu, da kažem, bolnicu na Hilandaru, za bolesne monahe, sa čistim toplim sobama i posebnim načinom ishrane.

Treba čitati i shvatati. Mašta i mitovi ne pomažu, nula bodova.

 

Treba verovati. Kad je krenulo sranje, dan pred zaključavanje sam pokupio porodicu i taštu i bili smo u jednom manastiru da malo iskuliramo, pomolimo se i zapalimo sveće. Mislim da sada već nije vreme za to.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Idjaše sveti Sava tako Srbijom i dođe do jednog žarišta covid 19 virusa. U upita on meštane zašto ovoliko ljudi oboljaše i zašto ništa ne činite a oni nemogaše dati odgovor. I reče im sveti Sava ja ću vam pomoći kad se vratim. I posle nekog vremena vrati se sveti Sava i donese respiratora i reče im: ovi ljudi oboleše jer bela sveta videše i svoja lizing auta vozeše i u rodnom mestu kafene kašike lizaše. Slikao se sveti Sava i ode a meštani u znak zahvalnosti glasaše. 

Link to comment

Vladika Grigorije od 27. marta, podsećanje - "ne kušaj Gospoda Boga svoga" i "kad naiđe oblačak, pametan čovjek se skloni"

 

 

SaE

 

Link to comment

 

Gledam snimak ispred crkve na tv, guzva, slusam popa koji preko razglasa poziva na celivanje samo centralne ikone, jedan po jedan... ee jesmo g...

 

 https://twitter.com/N1infoBG/status/1250722364305936386?s=19

 

 

 

 

Link to comment
Quote

 

I pored strogih zabrana: Više od 70 vernika u Sabornoj crkvi u Požarevcu, pričestili se istom kašikom

Među brojnim vernicima u samoj crkvi, bilo je i starijih od 65 godina i gastarbajtera
...
Pričest je obavljena iz jedne čaše i jedne kašičice, nakon čega su svim vernicima istim ubrusom obrisana usta.

 

https://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:859723-I-pored-strogih-zabrana-Vise-od-70-vernika-u-Sabornoj-crkvi-u-Pozarevcu-pricestili-se-istom-kasikom-FOTO

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...