Jump to content
IGNORED

Corona vs. celebrities


omiljeni

Recommended Posts

9 minutes ago, gospa buba said:

to je bukvalno nebitno, ali za opstanak se pokazuje kao fatalno, u mnogo sluchajeva. i deo je pokushaja ljudske vrste da iskljuchi sluchajnost/haos kao uzrochnik velikih dogadjaja od kojih mali chovek trpi. i prirodno je, naravno.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 


Bas tako, zato sto haos ne moze da kontrolise, odsustvo iluzije kontrole psihicki ne tolerise, a ovako ima neku jalovu iluziju da je nesto kontrolabilno ako je vestacki stvoreno.

 

Umesto da se fokusira na ustopavanje stete u onoliko koraka koliko se mora.

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

Može biti i to što vi kažete, a može biti ipak ono da je najlakše prihvatati sve kako ti ponude. Uostalom, vidimo na primeru domaćih medija  kako to funkcioniše, posebno od kada je SNS na vlasti. 

 

Ali suštinski se slažemo da je to ono "od drveta ne vide šumu", a da bi u ovom slučaju šuma trebalo biti vakcinacija(iako bi neki rekli obrnuto), jer tu makar možemo preduzeti nešto, a što se drveta tiče ne možemo.

Edited by Milošica
Link to comment

shto se tiche uvazenog erika kleptona, da, najebavaju ljudi i od vakcine, sigurno u nekom broju, i sa uzasnim reakcijama, i mozda i zdravstveno posle. teshko da je to tajna, ali je sve vreme shta chovek odabere, svi smo doneli svoje odluke. s tom razlikom shto moja odluka da krepam od tromba od astrazeneke ugrozava samo nevinu nevakcinisanu osobu koja takodje krepava od tromba, ali prirodnog (!), tako shto cu prva da stignem do bolnice? a kako stvari trenutno stoje, skoro da niko nece stici do bolnice u nekom buducem vremenu, i shto li je to tako mamu im jebem dry.png

i posle kad udare enter, pa vakcinisani popadamo mrtvi, a ostanu sledbenici mile alechkovic da sluze novi svecki poredak (jer neko ce morati!). ja ako pretknem nekim chudom, odmah cu se dati u kolaboraciju, moram zbog dece milimoji hihi.gif

edip. uvazeni kolja i ja ne mozemo da postigneno dal ce aleksandar da robija pare i kuku kosovo, ali za tog kineza, to vam je resheno! :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.





  • Hvala 1
Link to comment

Onako kako ja, kao neobrazovan i alkoholičar, vidim taj problem kod pominjanja i forsiranja toga da je to "veštački napravljen virus", je da obavezno sledi dalje "to je veštačko to ne postoji" i "ništa što mi možemo da preduzmemo neće dati rezultate, jer to je veštačko".
I to je problem, izgovor za nedelanje.

Kao kad je moja učiteljica roditeljima rekla :
Nisu ovi učenici glupi, nego su lenji!







... Shiit has hit the fan

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

shro se tiche uvazenog erika kleptona, da, najebavaju ljudi i od vakcine, sigurno u nekom broju, i sa uzasnim reakcijama, i mozda i zdravstveno posle. teshko da je to tajna, ali je sve vreme shta chovek odabere, svi smo doneli svoje odluke. s tom razlikom shto moja odluka da krepam od tromba od astrazeneke ugrozava samo nevinu nevakcinisanu osobu koja takodje krepava od tromba, ali prirodnog (!), tako shto cu prva da stignem do bolnice? a kako stvari trenutno stoje skoro da niko nece stici do bolnice u nekom buducem vremenu, a shto li je to tako mamu im jebem :dry:

i posle kad udare enter, pa vakcinisani popadamo mrtvi, a ostanu sledbenici mile alechkovic da sluze novi svecki poredak (jer neko ce morati!). ja ako pretknem nekim chudom, odmah cu se dati u kolaboraciju, moram zbog dece milimoji :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Ja ništa ne razumem to o uvaženim umetnicima, majke mi. Umetnici su najveća govna.

 

Šalim se, to je poso, neko ga radi dobro... Isto ko ovi lekari npr, dobar pulmolog al debil za vakcine i inače. Ljudi mogu da budu hiperfunkcionalni u jednom polju debili u drugom ili svim drugim. Ništa čudno, nije kao da moraš ili da ih obožavaš ili da ih se odrekneš, to su sve ljudi.

Link to comment
37 minutes ago, Moonwalker said:

Bas tako, zato sto haos ne moze da kontrolise, odsustvo iluzije kontrole psihicki ne tolerise, a ovako ima neku jalovu iluziju da je nesto kontrolabilno ako je vestacki stvoreno.


Tačno tako, pošto je čoveku teško da prihvati da je u stvari  samo jedna slamka među vihorove, bez iđe ikoga, on oduvek pokušava da da smisao haosu oko sebe i privid da postoji neko, nešto, ko kontroliše svet oko njega. A na to nešto, teoretski, možeš uticati. Pa tako od muke on izmisli boga, đavola, veštice, vatikansku zaveru, bila gejtsa, zle kosooke naučnike, vitamine, udbu. To pogotovo dolazi do izražaja kada drugih oslonaca nema ili kada oni iznevere (a čoveku je u prirodi da traži oslonac i pripadnost u nečemu: porodici, crkvi, državi, partiji, sekti, udruženju penzionera... ). 
Teško je prihvatiti da smo u suštini sami, da doduše postoji okruženje na koje se donekle možemo osloniti, ali ono je sačinjeno od ljudi poput nas, sa istim mukama, slabostima i ludostima.

Edited by Frile
  • +1 6
Link to comment
50 minutes ago, Milošica said:

Apsolutno. Odličan post.

 

Meni je prihvatljivo potencijalno stanovište da je virus veštački, čak bih rekao da mnogi ovde previše agresivno gledaju na taj stav(i generalno na "teorije zavere", fazon teorije zavere su okej ako se radi o domaćoj produkciji, ali odbijamo svaku koja ide van granica) ali to apsolutno ne mora biti kontradiktorno sa tim da nisi antivakser. Znam gomilu ljudi koji nisu načisto sa ovom situacijom, ali jesu vakcinisani.

 

 

 

Tacno tako. Nije svejedno da li je virus stvoren stvoren u laboratoriji, pa se onda nesto mulja i prikriva ili je sve nastalo tako spontano u prirodi. Kao sto nije svejedno kada neko truje prirodu i zagadjuje vazduh. Normalan covek ce naravno gledati da se zastiti u oba slucaja koliko moze, ali itekako ima pravo da trazi da se utvrde cinjenice kako je doslo to toga i ko je odgovoran, da se takve stvari ne bi ponavljale.

 

 

  • +1 3
Link to comment
 
Tacno tako. Nije svejedno da li je virus stvoren stvoren u laboratoriji, pa se onda nesto mulja i prikriva ili je sve nastalo tako spontano u prirodi. Kao sto nije svejedno kada neko truje prirodu i zagadjuje vazduh. Normalan covek ce naravno gledati da se zastiti u oba slucaja koliko moze, ali itekako ima pravo da trazi da se utvrde cinjenice kako je doslo to toga i ko je odgovoran, da se takve stvari ne bi ponavljale.
 
 
Ma naravno da ima pravo "da se utvrdi".
Ali problem je što je ta priča izgovor da se sve "pusti niz vodu"...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Ja ništa ne razumem to o uvaženim umetnicima, majke mi. Umetnici su najveća govna.

 

Šalim se, to je poso, neko ga radi dobro... Isto ko ovi lekari npr, dobar pulmolog al debil za vakcine i inače. Ljudi mogu da budu hiperfunkcionalni u jednom polju debili u drugom ili svim drugim. Ništa čudno, nije kao da moraš ili da ih obožavaš ili da ih se odrekneš, to su sve ljudi.

problem je samo sto ne mozes da budes dobar pulmolog, a da negiras vakcine.

  • +1 2
Link to comment

Jedna od većih grešaka je što neki to povezuju sa zaradom od vakcina.

 

Idealan materijal za argumentovano opovrgavanje, kao što je Kaliguličica uradio.

 

S tim što me iskreno mrzi da čitam to Koljino i da li je zaista povezao sa zaradom.

Edited by Milošica
Link to comment
51 minutes ago, Milošica said:

S tim što me iskreno mrzi da čitam to Koljino i da li je zaista povezao sa zaradom.

 

 

Pa SUMNJIVO MU JE sto ucutkuju ljude koji su "najebali" od vakcine, dakle lobi radi da treba vakcinisati - a virus je vestacki napravljen da pogura vakcinsku industriju.

 

To je linija logike koju ja vidim iz ovoga sto je rekao.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...