Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

Poenta njene teorije, koliko sam razueo, jer, nisma ja dirketno s anjom pricao, vec mi je tako prento od osobe koja jeste, je da vakcina treba d aiam efekat na koronu dokle god ima siljak,ako iymutira u neki oblik koji nema, onda mozda nece, ali ce onda i sama korona biti manje opasna, taj oblik..ne znam da li mogu jasnije..slobodno nastavite sa fatalizmom, izvinite sto smetam..

Link to comment
Just now, Misko said:

Poenta njene teorije, koliko sam razueo, jer, nisma ja dirketno s anjom pricao, vec mi je tako prento od osobe koja jeste, je da vakcina treba d aiam efekat na koronu dokle god ima siljak,ako iymutira u neki oblik koji nema, onda mozda nece, ali ce onda i sama korona biti manje opasna, taj oblik..ne znam da li mogu jasnije..slobodno nastavite sa fatalizmom, izvinite sto smetam..

ali mutacije se desavaju na siljku, upravo to i jeste tema istrazivanja.

naucnici koje citiram nisu ni fatalisti ni optimisti, prosto naucnim metodama prate sta se desava. covek koji je izrazio najvecu zabrinutost, oksfordski profesor bel, je jasno rekao da misli da vakcine deluju na uk varijantu, dok je kod juznoafricke stavio veliki znak pitanja. dakle, nema decidiranosti, jer je u pitanju ozbiljna izjava - to sto novinski clanci mogu od svega napraviti senzaciju je druga prica. na kraju, kao sto je vememah okacio gore, vrlo brzo ce se doci do empirijske potvrde i jasnog odgovora na ovo pitanje.

nas strah ili optimizam ama bas nimalo ne uticu na to sta ce se desavati sa koronavirusom.

fatalizam je vrlo pogresan izraz za navodjenje izvora koji se misku ne svidjaju.

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Quote

Simon Clarke, an associate professor in cellular microbiology at the University of Reading, said that while both variants had some new features in common, the one found in South Africa “has a number additional mutations... which are concerning”.

He said these included more extensive alterations to a key part of the virus known as the spike protein – which the virus uses to infect human cells – and “may make the virus less susceptible to the immune response triggered by the vaccines”.

Lawrence Young, a virologist and professor of molecular oncology at Warwick University, also noted that the South African variant has “multiple spike mutations”.

“The accumulation of more spike mutations in the South African variant are more of a concern and could lead to some escape from immune protection,” he said.

https://www.straitstimes.com/world/europe/uk-scientists-worried-vaccines-may-not-work-on-south-african-coronavirus-variant-media

Edited by vememah
Link to comment
12 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ako sam ja dobro razumeo ovaj gospodin je, između ostalog i rekao da nikakvog "biranja vakcine" neće biti u Srbiji.
Primaće se ona koja je u tom trenutku "otvorena"...

To je i ocekivano. Fajzer ce biti aktuelan u januaru, onda krajem januara dolazi zilionmilionamilijardi doza ruske i kineske i eto nama srece

 

Taman da se odrade 2 ture Fajzera, a onda Djingdjang i Spasiba vakcina

Edited by Milosh76
Link to comment

ispostaviće se da su sve bezbedne i da rade posao... samo što kinezi i rusi nisu dovoljno transparentni, kao i uvek... rusi su pustili masovnu vakinaciju nakon 70 ispitanika, to se jednostavno ne radi.. 70 je ok eventualno za ispitivanje doze, ne i za neželjene efekte, nema dovoljno uzrasnih kategorija, etničkih grupa, polnu distribuciju ... šta god

Edited by Kelt
  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, gsb said:

Nijedan papir o rezultatima ispitivanja faze 3, ni za rusku ni za kinesku vakcinu, nije javno dostupan... A ni nasa agencija ih nije dobila.

 

upravo tako, za razliku od Feizer™ i Moderne... čak je Moderna kasnila jer nisu imali dovoljan uzorak za etničke grupe pa su morali da šire inače FDA nije hteo da odobri

Link to comment

Oni nas svi zajebavaju sa tim 1000-2000-5000...

 

To ne treba da bude vest, to je bukvalno kao da ti javljaju da ima lek za nekog, ali nema za tebe, i ko te jebe... Idioti...

 

vest treba da bude kad neko pošalje u stotinama hiljada vakcine, a ne u stotinama...

 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...